Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Oynayanları İzliyor musunuz?

totemic

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:

senin anlamadığın nokta pilatesi yapma amacın spor. oyun streami izleme amacın oyun hakkında bilgi almak, olan bilgini arttırmak vs.

o yazımı

Redeagle said:

Boş vakti olup, spor yapmayı keyifli bulan bütün insanların kendileri oynamak yerine spor karşılaşması izlemesi kadar garip bir durum.

buna cevaben yazdım
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

futbolu toptan saçma buluyorum bana onunla gelme ltfn :)

hadi geldin diyelim,

evde pc de tek başına oynanan bir oyunu oynamak ----evde pc de tek başına bir oyunu oynayanı izlemek

evde kendi kendine top sektirmek -- stadyumda oynanan profesyonel bir "takım oyununu" izlemek

bu ikisi arasındaki farkı göreceksin eminim.

şöyle örnekleyeyim;

bir adam koşu yapacak vakti ve enerjisi varken ve koşmayı seviyorken, gidip live stream yapan bir koşucunun koşmasını izliyorsa saçma

bir kadının pilates yapacak vakti ve enerjisi varken ve seviyorken, gidip live stream yapan bir pilatesciyi izliyorsa saçma

anlatabildim umarım?

Sana göre saçma. Spor türlerinin takımlısı, tek yapılanı olduğu gibi bilgisayar oyunları da çeşit çeşit. Bu açıdan takım bazlı oyun izleyen herkesi gayet rahat biçimde fifa kanalından futbol izleyen "bir milyar" kişiyle karşılaştırabilirim.

Bunun yanı sıra bir oyunu seven birinin oynama zamanından çalıp video izlediği gibi bir veri yok. Oyun oynamak ve bir şey izlemek birbirinden farklı aktiviteler. Kişi belki bir şey oynamak istemiyor ama bir şey izlemek istiyor?

Ayrıca paten yapan birinin de patencilerin videolarını izlemediği gibi bir veri de yok. Patenci videosu izleyen bir patenciye saçmaladığını söylersen büyük ihtimalle suratına güler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

bak şimdi d3 dedin madem d3 streamden ne öğrenebilirsin sayalım beraber

en efektif exp/gold/item nasıl elde edilir onu öğrenebilirsin
farklı class başlamayı planlıyorsundur, end game nasıl onu öğrenirsin
farklı party setuplarının nasıl birbiriyle sinerji içerisinde çalıştığına bakabilirsin
yeni build tanıtıyordur adam onu öğrenirsin, kendi kullandığın buildi değiştirir/ geliştirirsin farklı yerlerden gördüklerinle

sayılır daha yani istiyorsan

he streamle işim olmaz benim live eventler dışında vs ama faydalı olabileceği yerler var yani

bunların hepsini her biri 3 5 dkk tutan youtube tuto videolarından alabilirsin ama

hani live izlemek dota, cs:go vb turnuva takım maçı fln gibi şeyler dışında anlamlı gelmiyor işte.

hatta ben cs:go da bile maçı izlerken "ya niye izliyorum oynasam ya" diyorum genelde. bu yüzden anca 2 maç izlemişimtir toplasan turnuvada ( o da belki gift düşer diye asdkljas)

işte öyle düşününce silver'da kalıyorsun.
ben aylarca oynadıgımdan fazla stream izledim.
prolar hangi köşeleri tutuyor, hangi boostları yapıyorlar,hangi açılardan daha kolay kill alıyorlar, nereye smoke nereye flash atıyorlar, ne zaman atıyorlar falan filan

bu tarz bilgileri oynaya oynaya öğrenemezsin, ama 1 ay izlesen sonra kendi oyununa uygulasan silverdan nova'ya cıkarsın mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

bak şimdi d3 dedin madem d3 streamden ne öğrenebilirsin sayalım beraber

en efektif exp/gold/item nasıl elde edilir onu öğrenebilirsin
farklı class başlamayı planlıyorsundur, end game nasıl onu öğrenirsin
farklı party setuplarının nasıl birbiriyle sinerji içerisinde çalıştığına bakabilirsin
yeni build tanıtıyordur adam onu öğrenirsin, kendi kullandığın buildi değiştirir/ geliştirirsin farklı yerlerden gördüklerinle

sayılır daha yani istiyorsan

he streamle işim olmaz benim live eventler dışında vs ama faydalı olabileceği yerler var yani

bunların hepsini her biri 3 5 dkk tutan youtube tuto videolarından alabilirsin ama

hani live izlemek dota, cs:go vb turnuva takım maçı fln gibi şeyler dışında anlamlı gelmiyor işte.

hatta ben cs:go da bile maçı izlerken "ya niye izliyorum oynasam ya" diyorum genelde. bu yüzden anca 2 maç izlemişimtir toplasan turnuvada ( o da belki gift düşer diye asdkljas)

abi tuto videosu yada stream ne farkeder. aynı şey işte sonuçta başkası oynuyor/anlatıyor sen izliyorsun. stream için başkasının oynadığını ne izlicem yea diyen adam youtube videosuna aynı şeyi söylemiyor mu yani.

totemicin dediği gibi saatlerce stream vs izlemek saçma bence de yada benim hayatta yapacağım iş değil mesela ama live event yada önceki mesajda anlattığım tarzdaki şeyler için gayet mantıklı yani. ha stream izlemişsin ha record edilmiş halini izlemişsin pek bi farkı oyk yani
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

işte öyle düşününce silver'da kalıyorsun.
ben aylarca oynadıgımdan fazla stream izledim.
prolar hangi köşeleri tutuyor, hangi boostları yapıyorlar,hangi açılardan daha kolay kill alıyorlar, nereye smoke nereye flash atıyorlar, ne zaman atıyorlar falan filan

bu tarz bilgileri oynaya oynaya öğrenemezsin, ama 1 ay izlesen sonra kendi oyununa uygulasan silverdan nova'ya cıkarsın mesela.

yok benim gayet aim im fln yetersiz ondan novayım
Sosyal ağlarda paylaş

day 9, nobbel the noble gibi adamları izlemek keyifli ya

ya sağlam geyik dönüyor yada baya ilginç şeyler anlatabilio kimileri onları izlemek iyi.

bir de koca memeli kızlar modeli var yeni trend. memeler kücük bile olsa biraz push-up, biraz göğüs makyajı bitti gitti sanırsın kafam kadar memelerle oyun oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

taktik konusunda mükemmelim diyorsun ?

dust2 longdan kendimi göstermeden attıgım smoke CT'yi kapatır, mirage'de T spawndan balkonu kapatırım ama adam vuramam mı diyorsun ?

inferno'da CT spawndan banana smoke atıp arkasına geçiyorum ama vuramıyorum mu diyorsun. canın sağolsun.

ben silverda smoke alan bile görmedim.

oyuna başladığımda ben de öyleydim cünkü, eco yapmazdım, bombayı önemsemezdim, go go go stream

ayrıca FIFA için işe yarayan taktikler ve ucuza iyi adamlar
diablo 3 için sağlam buildler
HS icin güzel deckler öğrenebiliyorsun.

Yemek yerken oyun oynamaya calısmak yerine izlemek zevkli, oyun oynayacak zamanın olmadıgında odayı falan toplarken arkada oynayan adamı izlemek dinlemek güzel oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

taktik konusunda mükemmelim diyorsun ?

dust2 longdan kendimi göstermeden attıgım smoke CT'yi kapatır, mirage'de T spawndan balkonu kapatırım ama adam vuramam mı diyorsun ?

inferno'da CT spawndan banana smoke atıp arkasına geçiyorum ama vuramıyorum mu diyorsun. canın sağolsun.

ben silverda smoke alan bile görmedim.

oyuna başladığımda ben de öyleydim cünkü, eco yapmazdım, bombayı önemsemezdim, go go go stream

ayrıca FIFA için işe yarayan taktikler ve ucuza iyi adamlar
diablo 3 için sağlam buildler
HS icin güzel deckler öğrenebiliyorsun.

Yemek yerken oyun oynamaya calısmak yerine izlemek zevkli, oyun oynayacak zamanın olmadıgında odayı falan toplarken arkada oynayan adamı izlemek dinlemek güzel oluyor

abi wot a gerek yok.

ama dur kendimi sana da izah edeyim daha açık.

benim "önce" aimimi geliştirmem lazım. daha adamı vurma konusunda %80 %90 oranda iyi değilken, dust2 de shorttan adam geldiğini görmüş ve cover almışken adam beni vurabiliyor ise,

senin dediğini yapmadan önce aim vs kasmam lazım.

geçen aya kadar pc mi kötü ben mi beceremiyorum diyordum, şu an gördüm ki benim aimim de kötü (cs için).

o yüzden senin dediğin step e gelmedim daha. taktik konusunda mükemmelim demediğim için öyle demişim gibi davranma

ha ben ne yaptım?

"yemişim ya cs:go ney gideyim bf4 oynayayım" dedim ve mutluyum bu karardan

arada sırada geyigine nova nova takılırım cs de np
Sosyal ağlarda paylaş

işte benim dediğimi yapman için aim gerekmiyor, bunu izlesen daha iyi anlarsın.

aim'i senden kötü olan adam seni sadece nerede duracagını bilerek, nereye smoke atacagını bilerek vurabilir.
sen hep ilk atışında vuracak kadar iyi aime sahip ol, ama diger adam hep 3. atışında vursun, fakat izlediği pro gamelerden tüm trickleri biliyor olsun, smoke arkalarında, akla gelmeyecek acılarda sen onu görmeden seni bekliyor olsun. hanginiz vurursunuz.

emin ol BF için de CoD için de böyledir durum, izledikce gelişir oyunun
Sosyal ağlarda paylaş

işte spesifik konularda kesinlikle katılıyorum. Özellikle cs:go gibi.

Zaten aim önemli ama adamın yüzü sana dönük değilken vurmanın bi ton yolu varken 1vs1 combatlık aim geliştirmenin bi alemi yok.

Ben de mesela bi ara bomba videoları izledim çok. İşte götünü şuraya daya, elektrik direğinin şurasından hiza al falan gibi çok zevkli başkaları koymamış olsa böyle şeyleri öğrenemiycektim
Sosyal ağlarda paylaş

sert bişey yok halbuki gayet neden izlemenin sana faydalı olabileceği konusunda yardımcı olabilecek bir yazıydı o. nereden baktıgına bağlı tabi.

ha insanların kişisel zevklerine ''saçmalık, bu nasıl kafa'' diyip.
Sana yarımcı olmak için bişey öneren insanlara da cok sert konusuyorsun,saldırıyorsun qq su yapmak ayrı bişeymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...