Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Hep quick play oynuyorum zaten. Bir de haftalık free boxlar için 3v3 elimination. Competitive'e bi bakındım, baktım olmuyo kasmanın anlamı yok diyip bıraktım.

Okumaktan kastım da guide filan değil de attack/ability ler için statlar nasıl? Damage,range,utility vs... Detayları neler? Falan filan. Competitive olma iddiasındaki bi oyunun bütün bu rakamları oyun içinde sunmaması saçma bence. Atıyorum Mei kaç saniyede freeze atıyor, freeze öncesinde %kaç yavaşlatıyor, right clickindeki delay ne kadar? Zenyatta'nın orbu kaç saniye duruyor? D.Va nın effective range'ı ne kadar? gibi şeyleri bilmem lazım. Böyle en ufak detayına kadar karşılaştırıp kıyaslama yapabilecek bişeyler arıyorum.
(overwatch.gamepedia.com yeterli gibi ama daha güzeli var mı bilmiyorum)
Hangi heroyu kullanırken hangi stratejiyi izlemek lazım o tarz guidelar da işime yarayabilir.
Mesela youtubeda videolara bakıyorum bazen, çok fazla melee kullanıyorlar. dps açısından güçlü mü/efektif mi, reloada zaman yetmeyeceğinden son çare olarak mı kullanıyorlar, heroların hpsini damageını ezberleyip şarjörü boşaltırım->şu kadar hpsi kalır->melee ile indiririm hesabı yapıp ona göre mi kullanıyorlar bilemiyorum.

Twitchte kimleri izlemek lazım? Rastgele mi, yoksa izlenecek belli başlı oyuncular var mı? Pek sevdiğim/takip ettiğim bir ortam değil. Twitch'e nasıl başlıyoruz? :p
Sosyal ağlarda paylaş

reload olayı şöyle,

atıyorum reload animasyonu 180 frame sürüyor, bunun 130. frame'inde hud'da sağ altta silah dolmuş görünüyor ama animasyon bi 50 frame daha devam ettiği için tarayamıyorsun. o arada melee yapıştırıyorsun, 50 frame boş boş bekleyeceğine adam menzilindeyse, zamanlamana göre 0 zaman kayıplı veya 5-10 frame zaman kayıplı falan beleş melee atak çekmiş oluyorsun. 30 dmg mi ne vuruyordu.

tabi erken basarsan reload'u komple iptal edip PIHH diye yumruk attığınla kalıyorsun lel

çok geç basarsan da kârın baya azalmış oluyor. önemli olan melee hit animasyonunu o reload animasyonunun boş beleş kısmına sığıştırabilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

gold'dan platinum'a çıkmaya çalışıyorum. neredeyse her maç karşıma şu manzara çıkıyor: adamın biri hanzo ya da widow seçer. takım yeterince aggressive oynayamaz. uyarırsın adamı, "karakter değiştir" diye. "FUCK YOU NOOBS YOU ARE NOT MY BOSS". troller oyunu, kaybedersin. adamın biri 2 tank 2 healer 2 dps yok diye ağlamaya başlar, "THIS IS META YOU NOOBS, YOU DON'T EVEN KNOW THIS" felan. bu sefer o troller oyunu, spawn camp yapar felan. yine kaybedersin.

ancak bunun alt seviye oyunculardan ziyade, üst seviye oyuncularda da görülebilen bi vaka olması daha da aptalca bir olaymış. blizzard şuna bi çare getiremez mi anlamış değil.

https://www.youtube.com/watch?v=RK0KmJBSsYs
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

gold'dan platinum'a çıkmaya çalışıyorum. neredeyse her maç karşıma şu manzara çıkıyor: adamın biri hanzo ya da widow seçer. takım yeterince aggressive oynayamaz. uyarırsın adamı, "karakter değiştir" diye. "FUCK YOU NOOBS YOU ARE NOT MY BOSS". troller oyunu, kaybedersin. adamın biri 2 tank 2 healer 2 dps yok diye ağlamaya başlar, "THIS IS META YOU NOOBS, YOU DON'T EVEN KNOW THIS" felan. bu sefer o troller oyunu, spawn camp yapar felan. yine kaybedersin.

ancak bunun alt seviye oyunculardan ziyade, üst seviye oyuncularda da görülebilen bi vaka olması daha da aptalca bir olaymış. blizzard şuna bi çare getiremez mi anlamış değil.

https://www.youtube.com/watch?v=RK0KmJBSsYs

şu dün gece bizde de vardı ama reaper aldı 1 kişi vuramadı sonra mcree aldı tek killi yok. herife 1 araba laf ettik cevap bile vermedi. bu kadar duruşunu bozmayan başka oyuncu görmedim. 5vs6 resmen oyun kazandık.
Sosyal ağlarda paylaş

Eger GM üzeri değilseniz hanzo gerzek bir pick, bunun istisnası yok. Belli bi skill eşinini üstünde değilsen çok gerzek bir pick hanzo. Her ıskan takımın 5v6 olması demek çünkü. Tek Dva zart diye kitliyor escape'i yok bilmemne.

Ha ne hanzolar var ama o adamlar da götü tutusunda zart diye soldier cree falan pickliyolar.

O yüzden su "fuck the meta" ayagına çok iyi olmadan girenler delirtiyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

^bu

İyi adam istediği pickle oynasın kimsenin laga luga ettiği yok. Deliver ettiği sürece isterse bastion picklesin np. Yok releaseden beridir toplam 60 saat hanzo playtime'a %30 win ration var ise pardon ama bsg.

Dün 3700'den 2950'ye düşen ult açmadan kill alamayan genji only adam gördüm. Bu adam işte seni beni götürüyor yanında. Kuru yük 5 kişi adamı taşıyorsun.

Sırf bu adamlar yüzünden Elo hell'de kalmış ne reinlar, luciolar görüyorum. Bu yüzden bir maçta sen ezip geçerken diğer maçta ağzına sıcıyorlar. Haketmediği yerde olan ve hakettiği yerde olmayan tonla adam var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...