Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Optimizasyonu

AscAnsio

Öne çıkan mesajlar

Olaya apple/samsung olarak bakarsan ölene kadar apple kullanirsin abi. Samsung un bu konuda çok kötü olduğu her yerde paylaşıldı.

Bile bile lades yapmışsın yani. Keşke araştırsaydın. Eş dostta htc veya nexus varsa 1 hafta değiştir telefonunu kullan. Ne demek istediğimi anlayacaksın. Apple ile kiyaslanacak alet htc Android olarak. Büyük ihtimal nexus 6 de aynı kalitede olacak.

Uyarım sorunsuz iade alırlar. 14 gün yasal cayma hakkın var zaten
Sosyal ağlarda paylaş

İade ettim kardeşim, problem olmadı. Kuruşu kuruşuna parası verildi, üzerine bir ekleme yaparım, iPhone 6 Plus stoklara giriş yaptığında direkt çökerim.

Samsung ile diğer Androidler konusunda haklısın, bir kulvar farkı olduğunu biliyordum, epey araştırdım da. HTC'nin One ve Evo (3D olan buydu sanırım) modellerini denemiştim arkadaşlarımda, ama bu farkı sadece elimde 5 dakika kurcalayarak farketmem mümkün değildi. TouchWiz saçmalığının böyle bir noktaya varacağını öngöremedim. Yani tekrar söylüyorum, Google'ın kendi uygulamalarına eyvallah ama bir Digiturk uygulamasını kafana göre telefonuma kuruyorsan ve bunu silebilmem için garantimi yokeden root işini şart koşuyorsan, orada ciddi problem var. Hele benim gibi optimizasyon hastalarına yenilir yutulur iş değil.

Neyse, bu işler deneye yanıla öğreniliyor. Tecrübe oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

abi samsung'a yazılım konusunda gereksiz yükleniyorsunuz. rom, root taş çatlasa 5 dk sürüyor.

Yazılama para veriyorsun. Rooting değil de Custom rom olayı direkt cihazı öldürüyor. incremental update alamıyorsun.

Samsung almayın işte abi. Kaç bin kere yazacağız bırada. DH tier, Android pişmalıktır lafları da saçma.

Al HTC. Kullan güzel güzel. Ne Rooting ararsın ne de custom rom.
Sosyal ağlarda paylaş

telefona verecegi parayla disari cikip eglenme taraftari biri olarak hala xperia s kullanirim

gerizekali facebook messenger dalgasini cikartana kadar fistik gibi takilmadan calisiyordu telefon.

o kadar basarisiz bi app yapmis ki fb, 50-60 mb ram yiyip islemcinin de agzina ediyor, bok varmis gibi zorunlu yapmis bi de. fb mesajlarina bakamazsam olmuyor maalesef :(
Sosyal ağlarda paylaş

fan boy olarak demedim android saçmalıktır diye, bizzat deneyimleyerek diyorum. ilk olarak htc'nin alt modeli bir tel ile, sonra da samsung'un s3 ve s3 minisi ile gördüm göreceğimi.

tak kullan değil abi en başından. yok root etmen lazım, yok custom rom yüklemen lazım, yok stabilini bulman lazım. bunları yaparsın alırsın eline telefonu girersin bi uygulamaya açılmaz. neymiş servis dosyası eksikmiş. sil baştan uğraş dur.
Sosyal ağlarda paylaş

HaciYatmaz said:

fan boy olarak demedim android saçmalıktır diye, bizzat deneyimleyerek diyorum. ilk olarak htc'nin alt modeli bir tel ile, sonra da samsung'un s3 ve s3 minisi ile gördüm göreceğimi.

tak kullan değil abi en başından. yok root etmen lazım, yok custom rom yüklemen lazım, yok stabilini bulman lazım. bunları yaparsın alırsın eline telefonu girersin bi uygulamaya açılmaz. neymiş servis dosyası eksikmiş. sil baştan uğraş dur.
Çok yanlış görmüşsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Tavata yapma, HTC al geç. 2 seneye yakındır M7 kullanıyorum. M8'e geçme niyetim yok hala. Cayır cayır çalışıyor telefon. Son çıkan Android güncellemesiyle telefon pil konusunda devrim getirmiş. Güç tasarrufu açıkken bütün gün boyunca kullanım sonrası %60 kalan pil ömrü ile günü noktalıyorum. Bir de üstün güç tasarrufu modu var ki gerekli gereksiz tüm uygulamaları, servisleri kapatıyor. Telefonda çalışan sadece sms, arama, posta, takvim ve hesap makinesi kalıyor. Bu halde ne kadar gider denemedim daha. Çünkü şimdilik gerek duymadım. UI çok başarılı.

Unutmayın, telefon alırken sadece donanıma değil yazılıma da para veriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...