Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Lira is coming to Steam!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Sam diyelim ki, sen Donanım & Yazılım bölümünde şöyle bir soru sordun:

- Bir miktar param var, bununla yeni bir ekran kartı alacağım, ne alayım?

Altına gelip ben şunu yazarsam:

- Tüm paranı ekran kartına yatırırsan aç kalırsın, saçmalama ahahahah.

Bu tespit mi olur, strawman mi?

Önce burada bir anlaşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Sam diyelim ki, sen Donanım & Yazılım bölümünde şöyle bir soru sordun:

- Bir miktar param var, bununla yeni bir ekran kartı alacağım, ne alayım?

Altına gelip ben şunu yazarsam:

- Tüm paranı ekran kartına yatırırsan aç kalırsın, saçmalama ahahahah.

Bu tespit mi olur, strawman mi?

Önce burada bir anlaşalım.

İkisi de değil, düpedüz trollük.

Straw man diyebilmen için karşıdakinin bir argümanını kendine uygun şekilde modifiye etmen lazım. Ekran kartı almak istediğini söylemek ise bir argüman değil. Verdiğin örnek kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmayı bu düzlük seviyesine çeken ben değilim. Örneği bilerek basitleştirdim, nerede anlaşamadığımızı çözmeye çalışıyorum.

Ve örnek niye valid:

Mevcut durumda, temelde MMO oynuyorum dediğimde,

unstated assumption: "temelde" -> "başka şeyler de oynuyorum"

Sam'in yaptığı, bunu görmezden gelerek benim söylediğimi eleştirmesi kolay bir forma modifiye etmek.

Örneğimde

unstated assumption: ekran kartına vereceğim para, temel ihtiyaçlarımı karşılamak için bana gerekenin dışında

Ben bunu görmezden gelirsem, durumlar benzeşmiş oluyor.

HTH!
Sosyal ağlarda paylaş

komutan cevabını vermiş, hala yanlış bildiğinde ısrar ediyorsun. verdiğin örneğin de strawman'le alakası yok, basitlikten bağımsız olarak.

lakin şu son mesajında strawman'in kralını yapmışsın, kendi kafandan "sam bana böyle böyle yaptı" diye kurup onun üzerinden birşeyler yazıyorsun. ki senle alakası yok, hepsi axedice için yazılmış şeyler. bunu da kabul etmiyorsun, benim sana sataştığımı ima ediyorsun ki dönüp bakıyoruz üç önceki sayfaya, birden başlığın orta yerinde belirip bana saldırmışsın. bu yaptığın da bir değil beş değil, bayağı bir süredir bir takıntın var.

sonra da gelip "nerede anlaşamıyoruz" diyorsun. anlaşılamayan nokta senin bana bir garezin olması. ben senin tavuğuna kış dememişsem o zaman kendi içinde çözeceksin bu sorununu.
Sosyal ağlarda paylaş

ubi'nin abuk fiyatlı oyunlarının yanısıra güzel indirimler var. zamanında 120tl ye satılan bioshock 12tl olmuş eğer sevseydim hemen kapardım. halloween kasım başı olsa gerek bir çok oyun indirime girecek costume quest 2 gibi ve en uygun steamlerden birisi tr olacak bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...