Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jiu Jitsu (Brazilian değil!)

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

bu ong bank da adam herkesi dövüyordu onun dövüşme disiplini ne? bir sistemi yok mu onun yoksa?

benim bir arkadaş da yapıyor wing chun baya güzel oldugunu söylemişti. bu arada bu savaş sanatlarının antrenmanları nasıl oluyor esneme çalışmaları filan kaç dk yapılıyor mesela ve kişinin esnekliği kısa sürede artıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

anladım teşekkürler.

peki karşılaştırma yapmak gerekirse wing chun yapan arkadaşım şey demişti. öyle birşeymiş ki mesela boksta veya muay thai de ilerlemek wing chuna göre ilerlemekten çok daha basitmiş ama 10 senelik tecrübesi olan bir wing chuncuyuda kolay kolay farklı disiplinlerdeki adamlar yenemezmiş. bu doğru mu?

bir de çindeki savaş sanatlarının hepsine kung fu denmiyormu? wing chun da kung fu olmuyor mu o zaman?

dünyadaki savaş sanatlarında en iyi yer shaolin mi?

bir de yoga araştırmalarımdan biliyorum kalaripayattu var. bunu araştırmış veya ilgilenmiş olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

wing chun,aikido falan çok ustalık gerektiren sanatlardır ancak arkadaşının dediği gibi bu alanlarda ciddi ilerleme kaydetmiş kişileri yenmek çok zordur. şey gibi düşün bunu mmorpglerde bir çok fazla kasması kolay karakterler vardır bir de kasması zor ancak kastığında aşırı güçlenen karakterler vardır.

boks gibi sporlar daha çok fiziksel özelliklere dayandığı için arkadaşının dediği doğru

evet wing chun, kung fu'nun bir dalı

shaolin savaş rahipleri çok psikopat adamlar. bleach'te naruto'da çok çok güçlü, karakterlerin donakalıp "kono reiatsu" "kono chakra" dediği tamamen farklı seviyelerde adamlar vardır işte shaolin rahipleri de onlar oluyor.

gerçekten de chi diye bir şey var ve bu gücü eğiterek inanılmaz şeyler mi yapıyorlar yoksa o kadar çalışmayla herkes o özelliklere sahip olur mu bilmiyorum.

hiçbir şekilde et vesaire yemiyorlar genelde ekmek,pirinç,ot falan takılıyorlar. sabah 5 gibi kalkıp kilometrelerce koşuyorlar. tüm günleri insan üstü çalışmalarla geçiyor,normal insanların yapmayı denediğinde sakatlanacağı türden çalışmalar

33. dakikadaki çalışmalara bakman yeterli demek istediğimi anlamak için
Sosyal ağlarda paylaş

tv de bir film var diyelim 12 de bitiyor. yatağa 12'de giren bir insan günlük hayatında hiçbir sorun yaşamaz gayet normal bir uyku saatidir ancak 5.30 kalkıyorsan 12'den önce uyumalısın.

arkadaşlarınla geç saatlere kadar takılamazsın falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...