Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çok samimi bir şekilde sorumu düşünmenizi istiyorum

chrome

Öne çıkan mesajlar

abi eşe dosta karıya kıza göstermekten ya da onlarla paylaşacak olmanın hazzını hissetmeden, sahip olmayı ya da başarmayı sadece kendiniz için istediğiniz bir şey var mı hiç hayatta? ya da istediklerinizin % kaçı bu nedenlerden ötürü değil de sadece kendiniz için?

şimdi hiç önce kendim için sonra başkaları ile paylaşmak ya da gösteriyor olmanın hazzı için hedesine girmeyin. samimi bir şekilde kendiniz için istediğiniz şeyler var mı onu düşünün. bir şey yazmasanız da olur.

bence arzularımızın planlarımızın %90 ı başkaları için abi. ev bakıyorum sahibinden.com dan. ah şu ev olsa kız arkadaşım ne kadar mutlu olur, annesi falan da beğenir, tabi tabi.. oo buna da bayılır diye bakınıp duruyordum. lan farkettim ki benim ev zevkim yok! sıçayım böyle işe afedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Laraken said:

tabiki var. en basitinden ankarada down sendromlu bi adam var. elinde bağlamasıyla(başka bişi de olabilir tam bilmiyorum o aletleri) oturuyor. ikinci görüşümde oturdum muhabbet ettim sokakta. kimse için yapmadım. hatta onun için de yapmadım. sadece kendim için yaptım.

Kendin için yapma sebebin neydi peki? :)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Laraken said:

tabiki var. en basitinden ankarada down sendromlu bi adam var. elinde bağlamasıyla(başka bişi de olabilir tam bilmiyorum o aletleri) oturuyor. ikinci görüşümde oturdum muhabbet ettim sokakta. kimse için yapmadım. hatta onun için de yapmadım. sadece kendim için yaptım.

Kendin için yapma sebebin neydi peki? :)

merak ettim çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

çok sığ cevap olacak ama aldığım tüm tech ürünlerini kendi keyfim için alıyorum. zaten anne baba ve kız arkadaş "niye ki?" diye soruyorlar onlar beğensin diye bir derdim yok yani.

daha çok para olsa daha çok alırım. böyle mesela gidip her klavyeden bir tane, her mouse dan bir tane, çeşit çeşit sinema sistemleri fln alıp kenara koyabilirim.

ev demişsin, alacağım evi de evliysem tabii ortak zevke göre alırım ama bekarsam ben beğenmeliyim en başta.

düşündüm de ben giysilerimi de kendi keyfime göre alıyorum.

chrome abi bence sende sorun var
Sosyal ağlarda paylaş

başkaları için diyorsun--mesela ev alsam kız arkadşın beğenir falan demişsin-- o da kendin için yukarda hatta cümle içinde geçmiş... ego! aslında yaptığın her şey kendin için kendini tatmin etmek için başkaları tarafından takdir edilmek isteme başkaları için değil kendin içindir...asıl soru kendimiz harici başkaları için napıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

sorunun cevabını reçeteye yazıyorum en yakın eczaneden alırsın chrome.

sen insanları mutlu ederek mutlu olmaya endekslenmişsin.
kız arkadaşım mutlu olur, beni mutlu eder.
kız arkadaşımın annesi mutlu olur, kız arkadaşımı mutlu eder o da beni mutlu eder.
sokakta ki adama yardımcı olurum, annem babam mutlu olur, beni mutlu eder.
mutluluğu sana verecek olanlar hep başkaları.
sen kendi kendine seni neyin mutlu edeceğini bulabilirsen o zaman o veya bu ne der demeden bakarsın dalgana.

ben cumartesileri alsancakta içmekten, işten yorgun argın gelip evde oyun oynamaktan ve müzik dinlemekten zevk alıyorum hacı ve bunu sadece kendim için yapıyorum.

bu senin durumun biraz kız arkadaş mevzusuyla ilgili, yani onunla iyi olmadığın bir gün doğal olarak bok gibi devam edeceği için sürekli onu mutlu etme yollarını ararsan, seni mutlu etmesi için, üzgünüm abi o iş yürümez.

karşılıksız seni mutlu edebiliyorsa sorun yok.

WOT
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...