Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

357. Dönem (Kasım 2014) KD. ve YD. Subay Adayları

Harir

Öne çıkan mesajlar

ya aslında ben 14 ağustosta da gitmiştim, yanıma diploma, transkript, varsa yabancı dil belgesi, fotoğraf ve en önemlisi nüfus cüzdanı götürmüştüm(tck yazsa bile ehliyeti kabul etmiyorlar,nasıl bir zihniyet anlamadım), sonrasında benim işlemleri halledemeyeceklerini söylediler ve eylülde tekrar gelmem gerekti, beni postalarlarken de diploma transkript nüfus cüzdanı getirmek zorundasınız dediler, geçen hafta gittiğim de ise diplomayı kullanmadılar,sadece transkript, nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı ile işleri oldu. Belki de benim gittiğim şubenin mallığıdır bilemem, o yüzden siz benim ilk seferde götürdüklerimi yanınıza alın ne olur ne olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gittim kadıköy askerlik şubesine. Yanımda üni diploması yüksek lisans diploması fotokopileri fotolar vs taşıdım bi ton hiç bişi istemediler arkadaş. Uzun dönem yapıcaksanız üniversite transkripti şartmış ama benim de işime geldi yanımda olmaması. 27 Ekimde e-devletten öğreniyormuşuz bir de nereye gideceğimiz vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
la ben kadıköy şubeye gittiğimde öyle deniz şortuyla el kol sallayarak girdim.. transkripti çıktı almıştım netten imzasız falan.. yabancı dil belgesi istediklerini bilmiodum yalan oldu gerçi kısa dönem istiorm dedim demesine.. nüfus da yoktu ehliyetle eleman dedi komutan olsa azına sıçardı da allahtan ben varım damgayı basıyorum dedi..
kadıköy şube iyimiş..

neyse 27ekim'i bekliyoruz..

benim asıl sorum bütün görmüş geçirmiş patidaşlara:

askere nasıl gidilir lan?
bütün kıyafetleri onlar mı veriyor.. yanımda ne götürmem gerekli ne götürmemem gerekli?

bi liste yapsanıza hayrına?
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

la ben kadıköy şubeye gittiğimde öyle deniz şortuyla el kol sallayarak girdim.. transkripti çıktı almıştım netten imzasız falan.. yabancı dil belgesi istediklerini bilmiodum yalan oldu gerçi kısa dönem istiorm dedim demesine.. nüfus da yoktu ehliyetle eleman dedi komutan olsa azına sıçardı da allahtan ben varım damgayı basıyorum dedi..
kadıköy şube iyimiş..

neyse 27ekim'i bekliyoruz..

benim asıl sorum bütün görmüş geçirmiş patidaşlara:

askere nasıl gidilir lan?
bütün kıyafetleri onlar mı veriyor.. yanımda ne götürmem gerekli ne götürmemem gerekli?

bi liste yapsanıza hayrına?

haki renk iç çamaşırı

çorap

madeni para (bi 25 30 tl edecek kadar götürmüştüm işe yarıyor)

dikiş iğnesi, siyah ve yeşil ip

tıraş köpüğü, kolonyası, jileti vs.

cüzdan (kaybederim diyorsan boyun askılı olanlardan alabilirsin)

jel tabanlık (acemi birliğinde epey yürütüyorlar, rap rap yürürken baya işe yarıyor).

adamlar botu verirken kaç numara söyleyeceğini kestiremiyorsan koçtaşa falan gidip iş güvenliği ayakkabılarını deneyebilirsin. şantiyede çalıştığımdan orada giydiğim ayakkabı numarasını istemiştim tam olmuştu.

bir şey almadan gitme diyenler olur ama gittiğin yere göre bu tarz malzemeleri bulamayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

yakupoğlu deri sanayii...

ben askerliği şununla bitirdim

http://www.ydsshop.com/?urun-47-ml-100-c

3 saniye içinde giyilip çıkarılabiliyo fermuar sayesinde
içi çok rahat spor ayakkabı gibi 3 km koşuya bile girersin
kesinlikle vurmuyo, tabanlık koymana gerek yok içinde taban var
mal askerlerin bazıları komtan sanabiliyo daha bi ağırlığın oluyo :S
terhis sonrası hediye edecem diye bi 5-6 kişiye söz vermiştim hepsi bana bi şekilde faydalı oluyordu

çalınma riski yüksek kilitlemek lazım, ben çaldırmadım 5 ay boyunca kitlemeden...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...