Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çelik kapı

paspatur

Öne çıkan mesajlar

Çelik kapı bir noktaya kadar etkili olur adam evde kimsenin olmadığını biliyorsa seni takip ettiyse ekipmanı ile gelir de açar kapıyı. O yüzden pencerelere vs. de dikkat etmek gerek mesela pencereye yumurta atma mevzusu var yumurtayı atıyor leke günlerce kalırsa evde kimse yok deyip ona göre hamle yapıyorlar,birde bence eğer etrafta hırsızlık olayı yaşandıysa en iyi yöntemlerden biri evde radyo açık bırakmak veya sesini kaydeder hafif yüksek seste bırakır gidersin. Adam seni takip ettiyse bile evde birinin olduğundan şüphelenip vazgeçebilir,o riski göze almaz. Böyle ufak taktikler çelik kapıdan daha etkili olur diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

vaperon said:

bingildak said:

ne kadara taktırdın bunu?

250 lira verdim. Kilit, kapı kilit mekanizması takma vs. Üstteki ile beraber. Bir de yapışkan var Tuzaklı Kilit diye. Onu da yapıştır. Caydırıcı.

anaa :S

tuzaklı kilit 250 liramıymış. vay be

yok be abi 250 olmaması lazım.
Olaydan sonra çilingir geldi hemen. Dedi ki abi tuzaklı takayım. Dedim tak. İşçilik mişçilik 160 aldı. Kilit de kale.
Sosyal ağlarda paylaş

Kapı kilidini değiştirmek 3 dakikalık iş , bana da zor gibi geliyodu totalde tek kilit için 3 vida söküceksin göbeğin uzun kalan kısmı (dile göre) evin içine dogru tarafa bakacak anahtarı yarım çevirip dili çıkarılabilir konuma getiriceksin çekince çıkıcak boşu boşu 50-100 lira işçilik vermeyin
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

[yok be abi 250 olmaması lazım.
Olaydan sonra çilingir geldi hemen. Dedi ki abi tuzaklı takayım. Dedim tak. İşçilik mişçilik 160 aldı. Kilit de kale.

zaten tuzaklı bi kale var galiba. sen alarm işini düşün derim abi. kafa rahat edio cidden. ben eve hırsız girmesinden sonra doğru düzgün uyuyamadım bile alarm takılana kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere hırsızın açamayacağı kapı yok , tahta kapıları 3 dk dan kısa sürede ( çilingir kapıyı röntgenden bir parça keserek 15 sn de açtı ) çelik kapılar ( kitli değilse oda kolay açılıyormuş) kitli ise 15 dk civarı uğraşır ama çok ses çıkarır açarken dedi apartmanda insan varsa kesin uyandırır o yüzden kitli çelik kapıyı kurcalar bırakır.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

BonePART said:

alarmda cok cozum deil
ota bota otuyo
bi sure sona gna geliyo
ama caydırcılıgı var o ayrı

bendeki alarm hiç gereksiz ötmedi 2.5 senede valla

ne kullanıosunuz siz yahu :D

evde hayvanları olanlar için küçük boyutta canlı görünce ötmeyen dedektörler bile var artık :|

İki yılda eve dişi sinek bile girmedi, küçük boyutta canlı. Atıflar birseylere isaretmi ediyor nedir
Sosyal ağlarda paylaş

çelik kapılarıda kitlemeyip yalnız çekip bıraktığın zaman 5 sn falan sürüyor açmaları. ben bile kartla açıyorum kilitli olmayan çelik kapıyı. ama kilitlendiği zaman ciddi manada çok süper bir şey çelik kapı.

biz iki ev dede kale kullanıyoruz gayet iyi hatta bir keresinde zorlamışlar bayağı uğraşmışlar ama becerememişler gitmişler sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Malesef eve hırsız girmiş bugün. Ben yurtdışındayım, kardeşimle kız arkadaşım evde yaşıyorlar. Gün içinde, ikisi de işteyken girmiş hırsız. Evi altına üstüne getirmiş vs 3 laptop + bir kaç ekstra kaybımız var. Olan can sıkıntısı, laptop içindeki hatıralar vb (bir kısmı yedekli de olsa güncel ve yedeği olmayan güzelliklere çok üzüldük).

İşin konuyla ilgili kısmına geliyim, kapıyı yamultarak girmiş sanırım. Kapı baya güven veriyordu açıkçası, 4 taraftan kilitlenen sağlam görünümlü bir çelik kapıydı. Olay yerinde olmadığım için tam olarak kavrayamadım nasıl/neyi yamulttuğunu. Anladığım kadarıyla kasayı yamultup kilitlerden kurtarmış bir şekilde.

Yeni kapı gerekecek haliyle, ve neye dikkat etmek lazım bu konuda. Başlığı dikkatle okuyup bakıcam önceki yazılanlara ama son gelişmelerde en açılamaz kapı hangisi?

Ayrıca hem içten, hem dıştan kamera koymayı düşünüyorum. Katta tek daire olduğu için apartman tarafına orayı detaylı görebilecek bir şey, içeriye de sadece kapıyı görcek. Ayrıca kapının açık/kapalı durumunu belirten bir de sensör düşünüyorum. Pronet vb güvenmiyorum. Bu konularda da önerilere açığım. Ama şu an kritik olan kapının ne ile değişmesi gerektiği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...