Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zikir

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

[video]https://www.facebook.com/video.php?v=648670991896531&fref=nf?feature=oembed" width="459">

çok hoşuma gidiyor benim bu tip görüntüler , bilmiyorum ilgi de duyuyorum biraz , merak için katılmıştım birkaç tanesine. Gerçekten çok farklı bir havası var , tabiki inanmayan için filan saçma sapan şeyler ama , içindeki anlam ve anlatılmak istenen çok farklı geliyor bana..

burda güneş sistemi üzerine kurulmuş bir zikir görüntüsü , kabede tavaf , mevlevilerin dönmesi filan hep bu sisteme atıfta bulunulan şeyler.

biliyorum şimdi bir çoğunuz hakarete varan şeyler yazacak buraya ama ben paylaşmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın bence ama bu insanların işinde gücünde , hata bir çoğunun modern görüşlü , elit insanlar olduğunu görünce çok şaşırmıştım bende.. tabiki herşeyde olduğu gibi bunu da bağnazca saçma sapan yapan tipler vardır ama bazı tarikatlar bu zikir işini kadın-erkek beraber kol kola girerek yaparlar.

saçmalıklar diz boyu uygulamalarda , kabede kadın erkek yanyana omuz omuza tavaf yaparken , burda kadın erkek birbirinden ayrı yerlerde oturur filan..
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Haklısın bence ama bu insanların işinde gücünde , hata bir çoğunun modern görüşlü , elit insanlar olduğunu görünce çok şaşırmıştım bende.. tabiki herşeyde olduğu gibi bunu da bağnazca saçma sapan yapan tipler vardır ama bazı tarikatlar bu zikir işini kadın-erkek beraber kol kola girerek yaparlar.

saçmalıklar diz boyu uygulamalarda , kabede kadın erkek yanyana omuz omuza tavaf yaparken , burda kadın erkek birbirinden ayrı yerlerde oturur filan..

Tamam din işte, islam dini yani
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

ya işte ben din olarak bakıp baside indirilmemesini düşünüyorum bu tp şeylerin , yani farklı bir olay var burda , farklı bir duygu var. dinle minle alakası yok , meditasyonun bir çeşidi sanki.

Mistik şeyler dünyada bir çok insanda beğeni duygusu oluşturur, kendilerini huzurlu hissederler, gözleri dolar falan çok ulvi bir şeymiş gibi. Mesela oturup amaçsızca buz pateni danslarını izleyen insan gibi. Onun da o hoşuna gider.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...