Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuran kursu ve gürültü

Catze

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Burada amk camisinin sesini actilar ezana kita eklediler , bangir bangir yardiriyolar.

Imam da okumuyo artik tek yaptigi sey tusa basmak, ne salak bi is oldu cikti bu islamcilik ya

70-80m mesafede mescit var ama minareli, camlarım oraya bakıyor ve hoparlörü de cazırtılı bozuk falan, açıyor sonuna kadar, okuyan da kendini yırtarcasına ve çok kötü okuyor ama dışarı giden sesi duymadığından farkında değil bile. Laf etsem recm edilirim, en fazla camı kapatıyorum olmadı başka şeyler düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

cami bana 40m'den azdır.

ezan okunurken yanındakinin konuştuğunu duyamıyorsun. dizi/film direkt durduruyorsun veya hiçbir şey duyamıyorsun.

hadi onu geçtim, türkiyede doğup büyüdük sonuçta, cuma günleri bir chattering başlıyor, speakerları dayamışlar dışarıya doğru chp'i eleştri mi ararsın işıd gerçek islam muhabbeti mi ararsın herşey var. hımınıhımınıhımını saatlerce konuşuyorlar.

çözüm:
pc başında
http://ic.tweakimg.net/ext/i/1326375753.jpeg

tv izlerken camları kapatıyorum. klima taktırıcam seneye, cam açmamak için.

konuyla ilgili türkiyede alacağın tepki:

http://www.youtube.com/watch?v=MpPvGlrqhdA
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

Polisi aradım biz birşey yapamayız imza toplayın belli sayıya erişince gelin şikayette bulunun diyorlar. Belli bir sayıya erişmesinin mümkünatı yok zira adamlara yakın 3 bilemedin 4 ev var.

bu konudaki bilgilerim güncel olmasa da imza toplamanın hukuken hiç bir anlamı olmaması lazım. Yani bir kişinin şikayetiyle 10 bin kişinin şikayet etmesi arasında bir fark yok teorik olarak, ancak tabi ki polisin kıçını kaldırması için ne kadar çok o kadar iyi.

Benim tavsiyem bir işe yaramayacağını bilsen bile medeni cesaret gösterip gidip adamlarla konuşup sesten rahatsız olduğunu açıkça belirtmen. Bir iyileşme olmazsa artık karakol ve savcılığın kapısını aşındırırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nasıl bu kadar rahatsız ediyor ben onu anlamadım.

Bizim sokakta, 3-5 apartman ötede cami var, adam günde 5 kere ezan okuyor ben bir tanesini belki duyuyorum sdsf. Camide aynı bunun gibi çocuklara kurs yapıyorlar her yaz falan. Bebeler istedikleri kadar bağırsın ne olucak yani.

Siz yanyana mısınız üstüste mi oturuyonuz napıyonuz :p
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...