Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #6

Lectre

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

şurdan pack alsam mı acaba ? https://www.g2a.com/hearthstone-booster-pack-code-global.html
(0.85 dolar tanesi ) Daha önce hic pack almadım. max 5 tane redeem hakkımız var

0.85 dolar'a geliyor tanesi ipad'den alınca kaça geliyordu ? Bir de classic mi verir gvg mi bilemedim.

enparayla 40lik booster 80 liraya geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

şurdan pack alsam mı acaba ? https://www.g2a.com/hearthstone-booster-pack-code-global.html
(0.85 dolar tanesi ) Daha önce hic pack almadım. max 5 tane redeem hakkımız var

0.85 dolar'a geliyor tanesi ipad'den alınca kaça geliyordu ? Bir de classic mi verir gvg mi bilemedim.

Onların hepsi eski pack veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynısını ben yazmaya geldim valla, pala ile oynarken karşıma handlock gelince lay on hand dahil bütün healları warlocka atıyorum. 20 altına düştümü bir daha tutamıyorsun adamları. Ama sürekli 25-30 arasında tutunca ellerinde oynacak kart kalmıyor bir süre sonra.

Yavaş yavaş diziyorsun 5-6 tane mob, sonra 25-30 dan sıfıra tek elde indirdin indirdin yoksa kazanamıyorsun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi 2 x twilight drake, 2 x mountain giant, 2x molten giant üstüne Ragnaros ile uğraşıyorsun, bunların hepsine birden removal yetmiyor hiçbr şekilde.

Ama warlock'u sürekli 25 civarında tutarsan 7 den 5e düşürüyorsun uğraşman gereken ciddi düşman sayısını, bu da kazanmakla kaybetmek arasındaki farkı belirliyor. Ben healları warlocka atmaya başladığımdan beri ancak çok kötü kartlar geldiği için kaybetmişimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben de 5 kartla oynamıyorum heralde, bende de var 30 tane kart bende de var gayet sağlam 5-6 mob.

Ancak işte adamın elinde bulunan çok tehlikeli kart sayısı belli. Diğerlerini kendi moblarınla bir şekilde kesebiliyorsun, ancak 8 ve üstü hpsi olan moblar büyük sıkıntı, çünkü bunlara bir de +1 +1 vererek 9-10hp yapabiliyor ki direk board kontrolü ona geçiyor. Kontrol warlockta olunca hiçbir şansın kalmıyor.

Yani 2-3 maç yaptımda ona göre konuşmuyorum, rahat son oynadığım 20 handlocka karşı 2-3 max kaybettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

ancient watcher yerini ogre brute aldi , floating watcher var lord jaraxxus ve saz ekibi var varda var

öyle nasil kontrolde tutucan.

Masticore sana sorayim. Daha once mtg oynamadim hic. Gecende stream vardi twitch baktim biraz birsey anlamadim kartlarin isimlerini soyluyorlar sadece. Oyun HS den cok mu farkli minion hp/attack olarak ?

minionlarin hp sini attack ini nasil takip ediyorlar kenara not mu aliyorlar sacma olabilir ama sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

ancient watcher yerini ogre brute aldi , floating watcher var lord jaraxxus ve saz ekibi var varda var

öyle nasil kontrolde tutucan.

Ogre handlock için bence iyi değil çok.
Ancient Watcher 2 mana, en iyi ihtimalle 5/4 olan Giant Strider falan var trade edecek. Oysa Ogre Blademaster'la bile trade edemiyor, efektif değil o açıdan.
Shadowflame target olması bakımından ise önemli mana 7'de sıkıntı çıkarıyor. 6 mana çok çok daha efektif o transition açısından. Zaten handlock'taki en önemli phase 5-6 mana transition'ı (Coin'in elinde olması durumuna göre ve ilk 2-3 turn'de elinde mountain giant olmaması halinde bu manalarda inebiliyorsun mountain'ı.)

Floating Watcher konusunda da şahsen Belcher ya da Loatheb az evvel sözünü ettiğim transition'da seni board'u tutmana ve 7 manada önemli bir minion inmene olanak sağlıyor.

Açıkçası handlock metasında eskisinden daha efektif bir meta shift göremiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ogre iyi bence cunku içinde et var. deck'ine göre degişir o benim watcher'ı oynanabilir kılmak için taunt'lamam ya da silencelamam lazım yoksa kimse ziklemez ama ogre indin mi öldürmek için birşeyler yapmaları lazım 3 manaya 4/4 cok fena... ogre tek başınada iş yapiyor watcher öyle degil. 3 mana olması bu acıdan sorun degil sen zaten 2. el watcher'i indin diyelim neye yariyicak ? hiç birşeye yani silence atican ya taunt ki işe yarasın. ne kadar combo bagımlısı olursan o kadar kötü. o yüzden 2. el draw card , 3. el ogre inmeyi tercih ederim.

ayrica 7 manaya odaklanmıssın ama yine bir combo'dan bahsediyorsun. Niye combolara bagımlı kalayim ki ? 6. turn'de comboya bagımlı olarak , 6 manaya adamin minionlarına 4'er damage vermek cok mu iyi ?
Ogre ile o noktaya gelmemesini sagliyabilirsin adamin board'ını daha temiz tutabilirsin. Sen tutmazsan o tutmak zorunda kalıcak zaten ogre'yi öldürmek için.

http://i.imgur.com/kXLLUrR.png

ben şöyle bir deck yaptim 1 mountain giant'im eksik (yerine sea giant koydum fenada olmadı aslında recom. ile deathwings'e fln cevirebiliyorum) bir de jaraxxus eksik

Surv. olayını antique healbot'lar la saglıyorum. Recomb.'leri onlarda da kullaniyorum güzel oluyor. Sonucta 5 manalık kart 3/3'den daha güzel kartlar gelme ihtimali yüksek .
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 3 manada bir şey inmek çoğu zaman bir avantaj da değil Handlock için.
Elinde Drake ya da daha önemlisi Mountain varsa inmemek daha mantıklı dahi olabiliyor.

Şimdi comboya dayalı ilerlemek zor diyorsun ama handlock elindeki çoğu kartı eninde sonunda kullanıyor.
2 tane Shadowflame, 2 tane silence, 4 tane taunt activator'la elindeki kartların 1/3'üyle efektif kullanabiliyorsun zaten Watcher'ı ^^.

Recomb'u ben de denedim bu arada, kart space ziyanı olduğunu gördüm şahsen. Çok efektif bulmadım.

Bir de kilit meta kartın yok diye görüyorum. Yaraksos ve Sylvanas'sız handlock çok boş kalıyor. Dark bomb yerine de belki soulfire.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu deckte 6 tane tehlikeli kart var, 20 hp üsünde tutmak uğraşmam gereken kart sayısını direk 4e düşürür. Üstelik warlockun kendini heal eden kartlarda var çok zor değil 20hp üstünde oyun sonuna kadar tutmak. Kalan bütün kartlar zaten board kontrolünü benden alabilecek kartlar değil.

Heralde benim pala deckle buna karşı 20 maç yapsam, 1 tanesini falan kaybederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...