Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nazar gerçekten var mı? Önlemi nedir?

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

Nazar "kalp kalbe karşıymış" geyiği ile tamamen aynı. Birini düşünürken o kişiden telefon alıyorsun. O kişiyi düşünmene rağmen telefonunun çalmadığı milyon sefer aklına gelmiyor ve telefonun çaldığı istatiksel açıdan önemsiz sayılacak seferlere aslında hak etmedikleri kadar önem yüklüyorsun.

O olay önemli geliyor çünkü o olayıp önemli olmasını isteyip kendini kandırıyorsun. Bu durum kalan çoğunluğu önemsiz görüp göz ardı etmekten kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Patide pek sorulcak şey değil, ama ben nazarın olduğuna inanıyorum, ayrıca dinlerden bağımsız ve enerjiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çok eski pagan medeniyetlerden beri bilinen inanılan bişey zaten. Buna inanan ve boncuk, dua dışında bişey bilen kullanan var mı?

Abi böyle bir şey var bende inanıyorum.

Ama nazar yapan en büyük etken kem gözlü ve kıskanç insanlar.O insanlardan uzak durucan. O zaman nazar mazar kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Nazar "kalp kalbe karşıymış" geyiği ile tamamen aynı. Birini düşünürken o kişiden telefon alıyorsun. O kişiyi düşünmene rağmen telefonunun çalmadığı milyon sefer aklına gelmiyor ve telefonun çaldığı istatiksel açıdan önemsiz sayılacak seferlere aslında hak etmedikleri kadar önem yüklüyorsun.

O olay önemli geliyor çünkü o olayıp önemli olmasını isteyip kendini kandırıyorsun. Bu durum kalan çoğunluğu önemsiz görüp göz ardı etmekten kaynaklanıyor.

of yazacaktım bişeyler, tercüman olmuşsun, hemen alıntıladım.
Sosyal ağlarda paylaş

başıma geldi demekki yok.
hıhı evet bu daha mantıklı sdfsds.

Neyse ben anlattım olayı, kapan kapar. İnanma meselesi, topiği açanda inanmaya meyilli.
Yoksa sayıntifik bi yolu olsa hiç silah kasmaz kimse sdsfs.

zaten bunun olup olmadığının ıspatınıda yapamazsın
anca psikanaliz yapıp rasyonelleştirmeye çalışırsın
veya kendince mantık yürütebilirsin ki, mantık yürütmeler genelde taraflı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

tam hakim olduğum konu değil ve üşengeçliğimden tam araştıramadım saçmalıyor olabilirim ama aklımda kaldığı kadarı ile bir kuantum fiziği deneyinde, insan gözü ile izlenen atomların hareketleri ile insan gözünün izlemediği ama kameraya çekilen deneyde atomların izlediği yollarda farklılıklar olmuş...

bu bağlamdan yola çıkarsak nazar gibi, vesvese ve olumsuz düşünce ile de bazı şeyleri etkileye biliriz, misal bir şeyin sonucu hakında çok vesvese yaparsak bi tabi olumsuz sonuçlar alabilirz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...