Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

abi ayarında bilinçli kardiyo ile vucut ideal orana gelir, artık genetiğinde ne kodlanmışsa ona doğru yol alırsın. kardiyo yaptı diye bıçkın kabile delikanlısına dönen olmadı daha.

ha tabi bokunu çıkartıp günde 3-4 saat yapacam diyen ve uygulayan varsa bilemem. o zaman işte maratoncu gibi fln olursun zaten.

haftada 3-4 gün 40-50 dakika kardiyo mis gibi yapar adamı. hiç spor yapmamış adamda yağı götürür kas da getirir.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

abi ayarında bilinçli kardiyo ile vucut ideal orana gelir, artık genetiğinde ne kodlanmışsa ona doğru yol alırsın. kardiyo yaptı diye bıçkın kabile delikanlısına dönen olmadı daha.

ha tabi bokunu çıkartıp günde 3-4 saat yapacam diyen ve uygulayan varsa bilemem. o zaman işte maratoncu gibi fln olursun zaten.

haftada 3-4 gün 40-50 dakika kardiyo mis gibi yapar adamı. hiç spor yapmamış adamda yağı götürür kas da getirir.

olmıuyor panpazor o
en güzel örneği benim işte.

sadece kardio ile vucud ideal orana gelmiyor. zayıflıyorsun doğru, dayanıklılığın oluyor o da doğru, ama fit vucud olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey diycem de kızma

bok gibi paran var abi, git iyi bir antrenör tut kendine. 2-3 ay beraber çalış. adam sana generic programlar yazmasın, sana özel yazsın ihtiyaçların ve hayat düzenin çerçevesinde. seni çalıştırsın, değişimi beraber micro takip edin işte.

çok önem veriyorsun belli ki, imkanında var hani, dene bakalım. en fazla 2-3k çöpe atmış olursun. kafada soru işareti kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bişey diycem de kızma

bok gibi paran var abi, git iyi bir antrenör tut kendine. 2-3 ay beraber çalış. adam sana generic programlar yazmasın, sana özel yazsın ihtiyaçların ve hayat düzenin çerçevesinde. seni çalıştırsın, değişimi beraber micro takip edin işte.

çok önem veriyorsun belli ki, imkanında var hani, dene bakalım. en fazla 2-3k çöpe atmış olursun. kafada soru işareti kalmaz.

yok kızmam da
PT ne kadar faydalı olcak işte ona güvenemiyorum. Çünkü patide bile abi ne gerek var diyen bir sürü insan oldu.
beni kamçılamaktan başka bir işe yaramayacaksa, pek te bir anlamı yok 2-3k vermenin, kamçılama, gaza gelme olaylarını kendi kendime yapıyorum zaten sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bişey diycem de kızma

Benim 1.70 boyunda ki arkadaş 127 kilodan 78 e düştükten sonra antrenör tuttu ve adamın görünüşünde 2 ay içinde baya bir değişiklik olmuştu. Deneyebilirsin sende.

Edit: Aylık 750 tl veriyordu arkadaş Bursa'da antrenöre
Bende 190 boy 180 kilo idim şu an 120 yim az daha kendi başıma zorlayıp sonra spor salonuna başlamayı düşünüyorum ama nasıl olur ne yapılır çok bilmiyorum. Şu an gitsem ne kadar koşabilirim bilmiyorum mesela. Gerçi bazı akşamlar yaklaşık 6-7 km yol yürüyorum çok zorlanmadan hızlı tempo ile ama yinede spor salonu işi gözümde çok büyüyor. Var mı gaz verebilecek olan :P
Sosyal ağlarda paylaş

bence yürümeye devam et biraz daha, koşmayı düşünme. en azından 100 altına falan düşene kadar.
koşup nefes nefese falan kalmak zararlıymış sanırım. yağ yerine protein mi ne yakıyormuş vücut. jaeger bi yazı paylaşmıştı bi ara ekşiden orada öyle yazıyordu.

hah şuydu yazı https://eksisozluk.com/entry/53051771
adam gibi koşun diyor sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ben spora başlamasına başladım da
kas olayına başlayamadım.
ne nasıl beslenceğimi biliyorum, ne de nasıl antreman yapacağımı
en efektif weight loss nasıl yapıcam?

nutrion için de internette yazanların hepsi çok sığ bilgiler, adam protein al diyo. lan alıcam da kaç gram alıcam ne kadarı supplement ile ne kadarını doğal alıcam...

http://liamrosen.com/fitness.html - şöyle bişi buldum onu okuyorum şu an.

program için de 3gün cardio 3gün ağırlık diyorlar weight loss için doğru mudur bu?

benim weight loss'tan kastım vucud ağırlığını kaybetmek değil bu arada, 70 kilo ve koca bir göbek ile dolaşıyorum. amacım min. kas kaybederek yağ yakımını maximize etmek

Abi tam olarak senin durumunda değilim ama bu soruyu öm ile spor bölümündeki işi bilen arkadaşlara yazarsan sana net cevaplar verebilirler.

Ben kendi öğrendiklerimden bişeyler yazayım yine de. Öncelikle benimde biraz göbeğim var, çok değil ama bel bölgesi yağlı sonuçta. 1,75 boy 65 kiloyum şu an. 3 aylık bi programı bitirdim 2 hafta önce. Önümüzdeki hafta yeniden başlıyorum. Ben evde p90x3 yaptım, senin için onu önermeyebilirler. Kilo vermemek için çok uğraştım ama bunu yaparken. Yani kas kütlesi gitmesin diye gerçekten çok yemek yedim. Tatlı şekerli şeyler yemedim, paketlenmiş gıda tüketmedim. Meyve istediğim kadar yedim ( zaten zayıf biriyim ), günlük alman gereken protein eğer kas yapmak istiyorsan vücut ağırlığının 1,5 - 2 katı olsun. Yani 75 kilo isen günlük 150gr a kadar protein alman lazım. İnternette neyde ne kadar protein var yazıyor. Proteini mümkün olduğu kadar çok çeşit besinden almaya çalış. Farklı tip proteinler lazım vücuda çünkü. Diyelim ki 120gr alıyorsun kalan 30 gr ı supp lardan al. Konuştuğum kişilere ve yaptığım araştırmalara göre supp larda en iyi ve kalıcı sonuç sadece ağırlık çalıştığın günler kullanırsan oluyormuş. O konu ama herkes farklı bir şey diyebiliyor. Ben supplement kullanmayı bıraktıktan sonra ne oluyor sorusuna da çok cevap aradım, en az etkilenen kişiler sadece ağırlık çalışmaları sonrası kas recovery sini sağlamak için 25 30gr alan kişiler olduğunu farkettim. Onun dışında karbonhidrat alımına dikkat et. Karbonhidrat kaynağı olarak pilav, bulgur, kara buğday (greçka) gibi besinleri tercih et. Ekmek falan değil. Sebzelerden almaya çalış. Meyveyi de antreman sonrası bi tane falan portakal ye. Muz tüketmeye çalış günlük. Protein ana kaynağın et, balık, tavuk olsun. Yan kaynaklar badem, ceviz, fıstık, yumurta, yoğurt, süt, yiyebilirsen bulgur karabuğday, proteini yüksek sebzeler. Her gün çiğ sebze yemeye çalış, lifli besinler çok önemli.

En efektif weight loss için ağırlık çalışması diyorlar. Haftada 6 gün çalışacaksan 2 gün cardio 3 gün ağırlık 1 gün hafif egzersizler yapabilirsin. Bunu daha bilgili arkadaşlar düzeltebilir. Kardiyo ile başlayıp ara günde hafif egzersiz bitişte yine kardiyo şeklinde olabilir. Ama ben tabi kendi yaptığıma göre yazıyorum, evde yapıyorum sporu salona gidemiyorum şu an. Salonda 2 gün sırf cardio çok olabilir.

Alkol, tatlı, junk food falan uzak dur abi. Beslenme çok çok çok önemli. Ve uyku düzeni.

Buraya yazdım ki yanlış bildiklerimi de düzeltirler.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

bence yürümeye devam et biraz daha, koşmayı düşünme. en azından 100 altına falan düşene kadar.
koşup nefes nefese falan kalmak zararlıymış sanırım. yağ yerine protein mi ne yakıyormuş vücut. jaeger bi yazı paylaşmıştı bi ara ekşiden orada öyle yazıyordu.

hah şuydu yazı https://eksisozluk.com/entry/53051771
adam gibi koşun diyor sdf.

Yazıyı okudum ama benim tecrübe ettiğim şeylerle pek alakası yok orada yazanların. Düzenli olarak aldığım kaloriye dikkat ederek ve protein ağırlıklı beslenerek tam 60 kilo verdim. 74 beden olan pantolon bedeni 40 a düştü. Günde aldığım kalori bir kaç nadir zaman hariç 1000-1200 arası. Özellikle son 2 ayda 18 kilo verdim diyetin disiplinini artırarak.

Kas kaybı yaşadım mı tabi ki bilmiyorum ama bu kadar bariz kilo kaybının değil hepsi,büyük çoğunluğu bile kas olamaz. Gün içinde iş sırasında filan yemek aralarını 2-3 saatten fazla açmadığım sürece herhangi bir halsizlik yorgunluk hissiyatı oluşmuyor.

Spora başlayacağım yakın zamanda ama karbonhidratı nereden nasıl sağlıklı bir şekilde alabilirim konusunu oturtamadım kafamda. Yazıda arkadaş pilav bulgur vs den bahsetmiş ama o yiyecekleri lapa harici tüketirsem sanırım pek mantıklı olmaz.

Şu an gün içinde tükettiğim besinlerin karbonhidrat değerleri çok düşük. Şeker zaten almıyorum vücuda bayramda laf anlatamadığım büyükleri kırmayayım diye yemek zorunda kaldığım tatlılar hariç. Çay kahve filan her şey şekersiz.

Yağ yakmakta yardımcı olan sebze bahsini de bir araştırayım çünkü sebze tüketimim genelde mevsimlik salatadan ibaret. Hiç de sevmem genel olarak sebze yemeklerini.

Şu an spora başlamamda ki en büyük engel karbonhidratı nasıl almam gerektiğini bilmemem. Araştırıyorum sürekli bulabildiğim yazıları okuyorum bir fikir oturması için kafamda.

Diyetisyene gittim daha önce ve her gittiğimde pişman oldum. Kilo vermeyi filan geçtim daha çok soğuttlar beni diyet işinden. Takmışlar ilaç verip duruyorlardı hormonel bozukluk var deyip diyet yapmana gerek yok ilaç kullanıp kilolardan kurtulursun dedi iki denyo. Yan etkilerini okuyunca kullanmadım tabi ki kabus gibiydi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...