Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

para bütünletmek

Akito

Öne çıkan mesajlar

bankanın aleti vardır, koyar 2 dkda tüm paralar sayılıp nakiti hesaba yatırır veya elden verir diye düşünüyodum ben. yoksa bu kadar bozuk parayı bakkala versen sayması falan derken... o kadar süre fakir hissetmeye tahammül edemem.

saymadan alacak kadar güvenen bakkal da yok. olmadı yarın sorayım bankaya.

edit: yüzünden düzgün biri olduğu belli olan suriyelinin birine veya okulda "askıda" mevzuu olan kafeteryaya falan bırakırım diyodum da kapitalist zihnim uyandı, bencilleştim.
Sosyal ağlarda paylaş

bankaya gidiyim. olmadı yakındaki markete sorar o da olmadı yavaş yavaş harcarım.

100 tane de 10 kuruş çıktı. 10 kuruşlar üzerindeki planım da şöyle.

kürdistan tarzı bir doğu ülkesi kurulması ihtimaline karşı saklayıp ülke kurulduktan sonra 1 ay oranın sempatizanı olmayan kişilerin azalması için bekleyecem sonra ebola virüsü tarzı bir şey ile kontamine edip 5'er'den 5 dilenciye verecem 25 tanesini, 25 tanesini de yol kenarında 5'erli 5'erli bırakacam. diğer 50 tanesi ile de marketten 50 kuruşluk dandik bir şey alıp marketin kasasındaki paralara da yayılmasını sağlayacam.

10 market
5 dilenci
5 yol kenarından alacak kişi etkilenecek böylelikle.

terörün gerçekliğini 10 lira ile kavramalarını sağlayacam ^.^ çok faşikim
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

1 lira 50 kuruş ve 25 kuruş'dan muadil 300 lira falan var. nereye götüreyim şimdi bunu iş bankası mı ziraat bankası mı ? ne diyim napiyim ?

iş bankası kumbarası bulursan içine at sonra götür açtır.

niye direk götürmüosun? çünkü en azından bizim buradaki şube "böyle elden almıyoruz anca kumbara ile" dedi

asdşksadşkl
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...