Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Genetik olarak hiç uygun değilim asdfasd.

Nefes kontrolünü düzgün yaptığımı düşünüyorum ama sağ kulağımda 2 haftadır tıkanıklık hissi ve duyma azalması var. Soğuk algınlığı sonrası başladı, doktora gittim. Östaki borusunda tıkanma olmuştur, burun spreyi + ilaç ile geçer, fakat uzun zaman alacaktır dedi.

Dün de bacak günü sonrası iyice artınca bir baktım netten. Ağırlık kaldırırken, özellikle squat gibi hareketlerde nefesi tutup, aşırı zorlamak kulak basıncının artmasına sebep oluyormuş. Östaki borusunun tıkanmasından tut, iç kulak sıvısının dışarı taşmasına, binbir çeşit duyma problemine kadar bir ton şey çıktı.

Şimdi bir süre düşük ağırlık, yüksek rep ile zorlamayayım. Düzeleceğini umuyorum :P.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yarın salona gidicem yine 2 seneye yakın aradan sonra. Mayıstan beri 16 kg verdim sırf diyet + casual yürüyüşle.

1.91 boya 78kg başlıyorum. Tek amacım üst gövdeyi irileştirmek. Çünkü ben belim kalın sanıyordum; meğer üst gövdem cılızmış. Bunu anlamam tüm gençliğimi aldı ama anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

neymiş diye baktım güzel duruyo bazı hareketlerde denicem bakalım
http://borgefagerli.com/myo-reps-in-english/

Noob olarak denemeye başladım; uzun süreli pump etkisi gibi bir şey oldu.
Gerçi 10 RM üstüne ağırlık ekleyip 3 Rep yapmaya çalışınca son repte bench barı göğsüme çakılı kaldı ama memnun kaldım genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuhaf bir soru:

Bir kaç günlüğüne ziyaret yapacağım yere yanımda protein tozu ve kreatin de götüreyim diyorum, bozmayayım düzeni. Havalimanı güvenliğinden nasıl geçiririz bunları?
Protein tozu da beyaz, hadi kokusundan anlaşılır belki de kreatin yüzünden başımız belaya girmesin, polis hakbayram sanmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

ben eve ağırlık seti aldım. kilo almak için 5x5 programını uygulamaya çalışıyorum.

dead lift
barbell row
overhead press
wrist work 2x10
calves 2x10

2 günde 1 bu hareketleri yapıyorum. squat ve bench press yapamıyorum gerekli ekipmanlar olmadığı için. onları da dumbell ile yapıyorum.

bir tane halter, 2 tane dumbell var. Ağırlıkları kaldırabileceğim en yüksek ağırlığa ayarlıyorum ama calves hareketini halteri omzuma alarak yaptığım için omzuma alabileceğim ağırlığa göre ayarlıyorum yani hafif kalıyor. Böyle mi gitmeliyim yoksa başka bir şey önerir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Millet, ben üniversitenin salonuna gidiyorum da oradaki antrenör aynı zamanda bizim besyoda araştırma görevlisi falan. Her neyse diyor ki ağırlığı indirirken tamamen indir. Yani hani o son gergin nokta vardır ya hah işte o noktayı geç diyor. Ben hep o son tansiyonu hissettiğim noktada bekleyip tekrar kaldırmam gerektiğini öğrenmiştim. (2 farklı ülke, 3 farklı şehirde 6 tane salon değiştirdim bugüne kadar)

Şimdi ben mi yanlış biliyorum? Yoksa antrenör mü yanlış biliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...