Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

downwhereiam said:

kardiyo-ağırlık sonrası en uygun karbonhidratın ne olduğu konusunda sıkıntım var.Basit karbonhidratlar şekerli oluyor çünkü, toz karbonhidrat bakmaya başladım şimdi

toz karbonhidrat alırsan seni banliste yazarım o derece. patates>pilav>makarna, yağ yakmaya çalışıyosan abartmadan

kaç kiloydun?
Sosyal ağlarda paylaş

spora 2. öğünden sonra gidiyosun. kahvaltıdaki karbonhidratları çıkarabilirsen çıkar. yağ yakamıyorum diyosun diye kaloriyi azaltmaya çalışıyorum, yoksa karb düşmanı değilim.

tam buğdaylı olunca ekmek yemiyorum çok yararlı bir şey yiyorum gibi hissediyo bazıları, nesfitin kaka olduğunu yeni fark ettiğine göre bu gruba giriyo olabilirsin. tam buğdaylı olunca az daha yararlı oluyo, az daha protein oluyo micronutrient oluyo içinde. ama ekmek işte sonuçta. ikisinin glisemik indeks farkı haftada 4 gün spor yapan adam için dikkate alınmaz.
beslenme iyi duruyo abi, öyle göze batan bi durum yok başka. o ölçüm aletini kafaya takma sen. ilk defa ağırlık çalışıyosan tartıdaki ağırlık da beklediğin hızda azalmıycaktır. ama yağ yakmıyosun anlamına gelmiyo, aynaya bak
Sosyal ağlarda paylaş

antrenman sonrası basit şeker "ihtiyacı" yok zaten. karbonhidrat ihtiyacı var, onun da öyle acelesi yok basit şeker alacak kadar. tatlı yemek çok istiyosan bu öğünde olsun sadece.
protein tozunda çok az laktoz var, özellikle laktozu yok etmeye çalışıyolar tozlarda zaten. şeker ihtiyacı olsaydı da tozdaki laktozu saymıycaktın.

off günler karbı azalt, dolu günler arttır evet
Sosyal ağlarda paylaş

Üçüncü P90x roundumdan sonra iyice tıfıllaştığım için artık gym'e gitmeye karar verdim, caloric surplus'la birlikte yardırayım istiyorum.

Hiçbir kardiyo olmadan (sadece sonlarda 3-4 dakikalık HIIT koşular) şu linkteki programı takip edeyim dedim 4 hafta boyunca.
İyi mi, size ve strength olarak beklentilerimi karşılar mı?
Yoksa daha iyi önerilere açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bir hafta zaten kendimi deneme adına programı takip ettim sayılır.
Yani ağırlıklara göre vücudumun verdiği tepkileri ölçtüm. Aşağı yukarı hangi ağırlığı kaldırabileceğimi biliyorum. Full set tamamladıktan sonra sadece bir sonraki ağırlığa 2.5 kg ekliyorum normalde de.

2 ay ara vermiştim son p90x roundundan sonra. Deficit'le aldığım minimal gainzler bile yok olma aşamasına gelmişken şimdi en ufak ağırlıklarda bile muscle confusion oluyor haliyle. O yüzden hemen 20 kg curl yapayım gibi bir manyaklığım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

3 haftadır insanity workout yapıyorum fakat antreman sonraları çok yorgun hissediyorum yeterince beslenemediğimden olsa gerek ( vejetaryen diyet yapıyorum dolayısı ile protein almak biraz sıkıntılı oluyor) diye düşündüm ve protein tozu almaya karar verdim. vücut biraz kendini toparlasın diye antremanlardan sonra içmek için .

multipower isolate 100 almayı düşünüyorum. sizce nasıldır? beslenme sorunuma çözüm getirir mi? bu markayı tavsiye eder misiniz? yada başka önereceğiniz marka var mı?

amacım vücudumda eser miktarda bulunan kasları fazla kaybetmeden kilo vermek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...