Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

abi ben mimarlık mezunuyum çok denedim kahve içmeyi mecburen.

elim ayağım titriyor
yatağa düşüyorum
karnım acıkıyor gücüm düşüyor ama yemek yiyemiyorum iştahsızlık geliyor falan.

böyle baya kötü oluyom ya.

doktora fln da gittim. bazı insanların böle olur diyip yolladılar hep. kafeine dayanıksızlık var.
Sosyal ağlarda paylaş

L2-3 L3-4 L4-5 L5-S1 ler gidik. Ama ne yapalım yavaş yavaş toparlanacaz.

Bugün tekrar yoğurt mayalamaya da başlıyorum. Askerden sonra kendime geliyorum yavaş yavaş.

Soğuk yenebilecek bir tarif vereyim eğer peynir seviyorsan. Ciddi anlamda protein içerir tadı da çok iyi.
Tuzsuz Lor + Muz + Tarçın (Bunların hepsini ez macun gibi yap eğer yiyemezsen üzerine 1-2 kaşık pekmez gibi bişi koy. Gayet güzel olur tadı yersin. Soğuk da yenir)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Şöyle bir hareket buldum bele yük bindirmeden sırt çalışabilmek için daha deneyemedim. Varmı fikri olan? tili ne diyorsun bu harekete?

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/CamberedBarLyingRow.html

Deadlift Squat veya Snatch veya Clean yaptığınız günler kesinlikle Farmers Walk çalışmayın. En önemli önerim bu olacaktır. Tamamen farklı güne atayın hatta tamamen dinlendikten sonra bu hareketi yapın.

bel sıkıntısı olan biri olarak seated row ve DB row çok güzel işimi görüyo. barbell row yapmaya kalkınca patlıyorum. hiç yük binmesin diyosan chest supported row var söylediğin ama makinesi olmayınca rahat edemeyebilirsin o pozisyonda. nefes falan alamıycan zaten bu şekilde yaparsan ağır kiloyla

farmers walk aynı gün niye yapmayın diyosun? spinal compression mı?
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

Doğru teknikle powerlifting hareketlerinin tümü oldukça güvenli aslında. Blocking denen yöntemi izlemek gerekiyor. Karın ve glute kasılı, sırt dik, ağırlığı yüklenmeden önce derin nefes alarak göğüs şişkin. Kafa tamamen inline, yani aşağı veya yukarı bakmak için zorlamıyoruz, hareket esnasında bakışlar sırta dik olacak.

Tümünde geçerli bunlar, sırt ve omurganın kollardaki yükü bacaklara rahat aktarabilmesi için kaskatı olması zorunlu, güç aktarımını bozacak form bozuklukları olmayacak. Sert bir sandalyeye vurunca nasıl güç anında yere iletilir ama yumuşak süngerli bir nesne zemine iletilen gücü azaltır. Omurga üzerinde de aktarılan güç azalırsa omurga zarar görür. Temel fizik problemi aslında.

Bunlara harfiyen uyduğumdan beri hem max kg olarak ilerleme kaydettim, hem de hiçbir ağrı yaşamıyorum.

Ben de esneklik antrenmanlarını araştırmıştım ama doğru tekniğin harfiyen uygulanmasıyla başlamanızda fayda var.

Kendimden örnek vereyim, şu zamana kadar hiç pilates, yoga çalışmasına katılmadım. Ama bir sene önce hamstring flexibility olarak çok kötüydüm, parmak ucuyla dahi yere dokunamazken şimdi avuç içiyle yere değebiliyorum. Hyperextension ve deadlift zaten gerekli esnekliği sağlıyor zamanla.

güzel mesaj. sen niye daha önce yazmıyodun madem biliyon bunları
Sosyal ağlarda paylaş

valla tili ciddi anlamda baskı oluyor bele aynı gün çalışınca farmers walk basit gibi görünüyor fakat kilo arttığı zaman ve aynı gün içinde ağır çalışmışsan snatch veya clean için ciddi manada sakatlık riski oluşturabilir. bende öyle oldu. biraz dinlenmem gerek. Kasım da başlayacağım zaten ağırlığa.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ooo tili gelip KORDOYOYLO OGORLOGO OYNO GON YOPMOYON dicek simdi.

aynı gün yapmayın ne zaman dedim lan? ona da gelcektim de o fazla detaya kaçıyo şimdi sizin için controversial girmiyim damardan.

ağırlıktan önce kardio yapmayın dedim. tatildeyim diye arkamdan yazmışın
Sosyal ağlarda paylaş

elma, 3 gün önceki mesajlarına cevap yazıyorum.
ben "yapmazsam olmaz" hareketleri haftada 2 kere, kaslar ölmemişken güçlü yapıyorum. sen kasları öldürmek için, yapmasan da olacak hareketler yapıyosun ve son hareketlerinde güç, performans kalmıyor. 1 hafta yatıyor o kas, bende 3-4 gün yatıyor.
programını detaylı görmeden gereksiz hareket tahmini yaptım ama o tarz programlar genelde böyledir. hiç gereksiz hareketin olmasa bile 2. 3. hareketten sonrakilerde güç kalmıycağı için hareket atıyorum bench press bile olsa gereksiz kategorisine girer artık
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta tatilde akranlarım ne yiyorsa aynısını yedim, hiç spor yapmadım ve 4 kilo verdim. baya ufaldım falan. günde 70 gram falan protein ve açlığı bastırmak için abur cubur. özellikle bacaklar sanki 3 ay öncesine döndü.
2 haftada giden 2 haftada geri gelir çok dert değil.
tatile de göbekli gittim gayet pipimde olmadı. yalnız bütün arkadaşlarının sana "badici" demesi hoş değil bunlara rağmen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...