Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

pontipati said:

double kavramı ney

türkçeye öteki diye çevriliyor genelde. dostoyevski'nin the double diye bir romanı var, sanırım film de ondan esinlenmişti. orhan pamuk çok kullanır romanlarında, paul auster da öyle. örneğin beyaz kale tam bir double romanıdır hem de boku çıkana kadar.

double teması demem lazımdı ama double'ın tema olmayıp sadece kavramsal anlamda edebi eserlerin hep bir kıyısında köşesinde vardır. anayurt oteli'nde mesela zebercet'in birden fazla double'ı vardır ama mesela bir tanesi daha belirgindir, bazı kitaplarda tek double vardır. bazen belirgin olmayan saklanan vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.impawards.com/2014/posters/need_for_speed_ver2_xlg.jpg

Bi Fast & Furious kadar fantastik değildi ama iyiydi ya yine de.
Böyle CGI kasmadan gerçek arabalarla aksiyona girmeleri hoş olmuş.

Güzel uyarlama olmuş ayrıca. Bir sürü NfS'den özellikleri alıp güzel birleştirmişler. Bi Most Wanted yada The Run oynayasım geldi sdf

Ama Aaron Paul'u da Tony Stark'ın babasını da severim de burda böyle uymamışlar ya filme. Hani bi araba kullanırken ki Vin Diesel ya da Paul Walker karizması yoktu adamlarda. Korka korka kullanıyor gibiydiler.

Filmi beğendim ama.

Birde Imogen Poots ne güzel bi isim ya ahaha Hatun da tatlı baya.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

Saeros said:

doktorun aslında PINN olması kuşkuları güzeldi ve mantıklıydı, ama çok bariz olduğu için öyle bişey olmayacaktı tabi

aynı zamanda doktorun gerçekten de hala daha kendisi olması güzeldi, ama madem öyle neden milleti kendine köle yaptı? yalnızca onun için çalışmak isteyenleri kullandı gibi bi savunma düşünülebilir ama yine de baya pis bi hareketti ve filmde doktorun böyle bi hareketi gerçekleştirmesinin arkasındaki karakter özelliği bize verilmedi

teori

abi açıkcası o konu açık ve netti bence. dünya'yı değiştirmek istediğini söylüyor defalarca zaten. ayrıca eşinin sağlık ve açlık gibi konulardaki tavrını da göz ardı etmeden insan ırkını ilkellikten çıkararak yeni bir dönem başlatmak istiyor. muhtemelen gerekli şartlar oluştuğunda eşini de sisteme alarak tek başına yönetimden de ayrılmış olacaktı.

kısacası ilkel insan ırkını potansiyeline ulaştırma amacıyla yapıyor diyebiliriz.

açık ve net değil abi
hatta buyur

http://i.imgur.com/cZpiAxS.png

http://i.imgur.com/jxfIOBk.png

yani dünyayı değiştirmek isteyen adam değil de kadınmış
ha burdan "adam anlayacağını anladı, şimdi de değiştirmeye başladı" gibi bi sonuca varabiliriz ama hala daha adamın insanları köle olarak kullanmasının bir dayanağı yok; aa filme kötü adam koymayı unutmuşuz deyip o detayı son anda eklemişler gibi duruyor, sonra da "yeae tamam oldu işte" diye vermişler fırına

yani adamın AI haline geldikten sonraki hali ve durumuna biraz daha yoğunlaşılsaymış keşke, orası eksik kaldı benim için. nanoteknolociyle şöyle yapıyoruz böyle yapıyoruzdan vakit bulamamışlar mı nedir

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

http://tr.web.img2.acsta.net/medias/nmedia/18/93/26/15/20297110.jpg

akşam televizyonda izledim ama keşke doğru düzgün bilgisayarda izleseymişim, reklamlar anasını ağlattı filmin, özellikle filmin 5 saniyesi kala giren reklam tam terbiyesizlikti
neyse

güzel bi filmdi, ilk başta olgun şimşek için izledim aslında ama sonraları kızın durumu da ilgimi çekti

pek uzun uzadıya bişey yazasım yok zaten eleştirilecek bişeyi de yok filmin

bi de ultima'da ormanın ortasına ev kurup carpentery kasasım geldi filmi izlerken sdf

sizinle kalıcak bi film olmuş, tavsiye ederim

1-2 bişey daha yazayım, spoiler

böyle saçmasapan şeyler koymamaları güzel olmuş filme
beklendik şeyler yani
mesela otobüs şöförü kızı taciz edebilirdi veya bekçi ile kız birbirlerine aşık olabilirlerdi
o tür gereksizliklerden uzak durulması süper olmuş

ben de bu bağımsız türk filmini kim izledi diyordum, bir de baktım bizim sayeros emmiymiş. adam mektepli sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

mascio said:

Saeros said:

doktorun aslında PINN olması kuşkuları güzeldi ve mantıklıydı, ama çok bariz olduğu için öyle bişey olmayacaktı tabi

aynı zamanda doktorun gerçekten de hala daha kendisi olması güzeldi, ama madem öyle neden milleti kendine köle yaptı? yalnızca onun için çalışmak isteyenleri kullandı gibi bi savunma düşünülebilir ama yine de baya pis bi hareketti ve filmde doktorun böyle bi hareketi gerçekleştirmesinin arkasındaki karakter özelliği bize verilmedi

teori

abi açıkcası o konu açık ve netti bence. dünya'yı değiştirmek istediğini söylüyor defalarca zaten. ayrıca eşinin sağlık ve açlık gibi konulardaki tavrını da göz ardı etmeden insan ırkını ilkellikten çıkararak yeni bir dönem başlatmak istiyor. muhtemelen gerekli şartlar oluştuğunda eşini de sisteme alarak tek başına yönetimden de ayrılmış olacaktı.

kısacası ilkel insan ırkını potansiyeline ulaştırma amacıyla yapıyor diyebiliriz.

açık ve net değil abi
hatta buyur

http://i.imgur.com/cZpiAxS.png

http://i.imgur.com/jxfIOBk.png

yani dünyayı değiştirmek isteyen adam değil de kadınmış
ha burdan "adam anlayacağını anladı, şimdi de değiştirmeye başladı" gibi bi sonuca varabiliriz ama hala daha adamın insanları köle olarak kullanmasının bir dayanağı yok; aa filme kötü adam koymayı unutmuşuz deyip o detayı son anda eklemişler gibi duruyor, sonra da "yeae tamam oldu işte" diye vermişler fırına

yani adamın AI haline geldikten sonraki hali ve durumuna biraz daha yoğunlaşılsaymış keşke, orası eksik kaldı benim için. nanoteknolociyle şöyle yapıyoruz böyle yapıyoruzdan vakit bulamamışlar mı nedir

Adam karisina olan askindan yapiyor dunyayi degistirme olayini , insanligin 1000senedeki evrimini yillara indirgeyip dunya ve birbirleri ile barisik bir insan grubu olusturuyor her biri birbiri ile bagli her seyin bilindigi ve tek amac ugruna hareket eden.. Kadinda sonunda uzuluyor zaten anlayinca olayi , yetemiyor millet herife. Klasik bilinmezden korku. Evrim aslinda adamin gerceklestirip ongordugu kolelik vs diye bir sey yok aslinda.

Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

pontipati said:

double kavramı ney

türkçeye öteki diye çevriliyor genelde. dostoyevski'nin the double diye bir romanı var, sanırım film de ondan esinlenmişti. orhan pamuk çok kullanır romanlarında, paul auster da öyle. örneğin beyaz kale tam bir double romanıdır hem de boku çıkana kadar.

double teması demem lazımdı ama double'ın tema olmayıp sadece kavramsal anlamda edebi eserlerin hep bir kıyısında köşesinde vardır. anayurt oteli'nde mesela zebercet'in birden fazla double'ı vardır ama mesela bir tanesi daha belirgindir, bazı kitaplarda tek double vardır. bazen belirgin olmayan saklanan vardır.

sağol bensucum (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası beklediğimi bulamadım. Onur Ünlü'nün olunca bi hevesle oturdum ancak çok eksik hissettim filmi. Çekimler, özellikle bazı sahneler çok iyiydi ama filmi genel olarak tamam olmamış gibiydi.

Spoiler değil gibi ama

Karakterlerden özel güçlerini çıkarsan filmden hiçbir şey eksilmez, o derece alakasız duruyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...