Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

spacer.png

9/10 habire ayni seyi onumuze koyduklari bi surecte farkli olmasi sebebiyle puani biraz yuksek tuttum belki de. Fikir yepyeni degil fakat oyunculuk, sanatsallik ve mizah bakimindan kaliteli. Aileyle izlemeyin sadece cok fazla popo var.

DoruK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11371f13394e0196e0e8e5409ba370ff

Rebel Moon

Beğenmedim filmi. Seven Samurai, Magnificent Seven, Star Wars, Saga, Warhammer. Hani başka şeylerden esinlenmeyi anlarım da filmde orjinal hiç bir şey yok. Üstüne yine kendi görüntü yönetmenliğini yaptığı için Snyder, eski filmlerinde ki görsellik de yok bence. 2 filmdir depth of field ayarlamayı öğrenemedi. Her kare de arka plan bulanık, rahatsız edici geliyor bana. 

Bide yine snyder cut hype ı yapalım diye boşu boşuna filmin kesilmiş versiyonunu çıkarmışlar önce. Kan efektleri filn olmadan aksiyonda kötü duruyor. Part 1 muhabbeti sayesinde yarım hikaye zaten. Meeh. Ha birde cgi/ green screen efektlerde çok kötü.

Alıntı

“It’s hard to be even morbidly curious, let alone excited, about any future iterations or installments of a franchise so determined to remix a million things you’ve seen before into one thing you’ll wish you’d never seen at all.”

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

progamer, 22.12.2023 22:53 tarihinde dedi ki:

Rebel Moon

Beğenmedim filmi. Seven Samurai, Magnificent Seven, Star Wars, Saga, Warhammer. Hani başka şeylerden esinlenmeyi anlarım da filmde orjinal hiç bir şey yok. Üstüne yine kendi görüntü yönetmenliğini yaptığı için Snyder, eski filmlerinde ki görsellik de yok bence. 2 filmdir depth of field ayarlamayı öğrenemedi. Her kare de arka plan bulanık, rahatsız edici geliyor bana. 

Bide yine snyder cut hype ı yapalım diye boşu boşuna filmin kesilmiş versiyonunu çıkarmışlar önce. Kan efektleri filn olmadan aksiyonda kötü duruyor. Part 1 muhabbeti sayesinde yarım hikaye zaten. Meeh. Ha birde cgi/ green screen efektlerde çok kötü.

Bunu yazmaya gelmiştim… hayalkırıklığı olduğu kesin. Hikayedeki sorgulamama olayı ayrı zaten. Sen o kadar şey gör geçir her şey bu kadar kolay ilerlesin ama anlama… zaaaaa

images?q=tbn:ANd9GcTPzow_BTvVb2lZEj97fqK

A Murder At The End Of The World - FX & Disney+ (Mini seri)

Clive Owen görünce hemen listeye eklemiştim. Modern Agatha Cristie hikayesi gibi. Aklıma ilk onun hikayeleri geldi. Başta ağır geldi ama sonra biraz akmaya başladı. Sonu güzeldi ama. Bir yerden sonra tahmin edilebilir ama öyle kolay da değil. Yaratılan dünya da tadında idi, aşırıya kaçmıyor. 

Bölümler ortalama 1 saat, fazla ağır geçen sahneler var. Ama izletiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Afişin yanısıra film isimlerini yazmakta da fayda var, ileride afişlerin linkler kurbağa olabilir.

Bullet Train

7.5/10. Aslında mantıken düşününce 8 altı vermemem lazım. Tam benim kalemim film, hep şunu da güzel yapmışlar bunu da iyi düşünmüşler diye gittim durdum. Ama filmin sonunda ne olduğunu bilmediğim bir şey eksik, sanki böyle her şey iyi ama bi gizli eksik var çözemedim.

MV5BMDU2ZmM2OTYtNzIxYy00NjM5LTliNGQtN2Jm

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcSswFPfkfDURWY-ElFcVZi

World On Fire - Sezon 2

İlk sezonu eh idi, bu kötü artık. Bir şeyle uğraşırken yanda açık kalıyor. İkinci dünya savaşında İngiliz bir askerin Leh bir kadın ve İngiliz bir kadının aşk üçgeni anlatılıyor. Savaşın büyüklüğü vs. geçiyorum, özellikle çöl sahnelerindeki cgi'ın rezaletliği acayip. Neden izlediö bende bilmiyorum... 

images?q=tbn:ANd9GcQxOBpPL93iRyRVK-2Zt9W

Crown - Sezon 6

Diana'nın ölümü ve akabinde Prens'in yeniden evlenmesi ana konu. Tabi ki kraliyet ailesini aklayacak bir hikaye var ortada. 

Bu sezon resmen kraliyet ailesi propagandası gibi olmuş. Onlar da insanmıştan başka yerlere geliyor durum. Tek beğendiğim kısmı sonu oldu. Muhtemelen kraliçe öldükten sonra çekmişler, ona göre bir son yapmışlar. Güzeldi.

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcQyBVf3FHa7XUzS8IqILV1

Pantheon (AMC) - Sezon 1

Listemdeydi yeni sıra geldi. İkinci sezonu beklemeden yazayım istedim. Yine bir scifi animasyonu ama dünyada geçiyor 🙂 Buradaki YZ yapay zeka değil yüklenmiş zeka ve dizi de bu teknolojinin üzerine kurulu. İçinde ergenlik de var, teknoloji de, hackerlık da… Özellikle yazılımsal saldırıları çok güzel resmetmişler. Belki çok anime izlemediğim için bana farkı gelmiş olabilir. Ben baya beğendim diziyi genel olarak.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

progamer, 22.12.2023 22:53 tarihinde dedi ki:

Rebel Moon

ABI BU FILM NEDEN SÜREKLI SLOW MOTION DARAL GELDİ YEMİN EDİYORUM 50 DK OLDU  5 SAAT GİBİ

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

1333479.jpg

Anatomy of a Fall

Yemek yerken başına bakayım diye açtım, sardı direk. Çok güzel filmdi. Sandra Hüller, çocuk ve köpek oscarlık oynamışlar. 2 buçuk saatlik courtroom drama ama sıkmadı, karaterlere ve gizeme kaptırıp gitti. Fransız adalet sistemi gerçekte böyle ise ama yazık fransızlara. The prosecution basically kept saying, "Doesn't she seem like a murderer?" and the judge was like, "I'll allow it." demiş redditte birisi. Aynen böyleydi, kel savcı sinir etti sdf. 

FvnkkimaAAAMQFY.jpg?w=800&ssl=1

The Bear s1/2

Disney plustan 1 haftada izledim 2 sezonuda. Güzel diziymiş buda. Zaten hep görüyordum beğenildiğini. Sardı beni de. Drama/Komedi ayarını güzel tutturmuşlar. Yemek yapılmasını seyretmeyi de severim zaten. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...