Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Kitabı okuyup gelip diziye her sayfada s*kim gibi diyenleri bok gibi diyenleri şimdi anlıyorum lan.

8. bölüm izlediyseniz rahatça bakabilirsiniz

Abi arkada 138 kişi yazmış da, cidden düello olması gerekenden çok çok kısaydı.

Kitapta o elia say her name falan demesi işte delirtiyormuş mountani. Dizide o kadar kötü presente ettiler ki seyreden herkes daha da intensify olmak yerine HERİF LOOPA GİRDİ LÖL tepkisi verdi.

Boltonların epik müzikle gittiği yer winterfellmiş. Redditde okuyunca öğrendim de ondan sonra DEM FEELS hissettim emenike.

Karakterlerden kitaptan hikayelerden ne kadar kesildiğinin haddi hesabı yokken köle kızla oğlanın aşkısı, düellodan önce 10 dk screen timeı doldurmak için anlamsız hedeler.

Wikiden kitaptan okuyana kadar bran starkın yanındaki bebeler, o three eyed raven hikayesi falan o kadar boş o kadar havada geliyordu ki. Onların sahnesi gelince öeh geldi yine ergenler hadi yeter kings landinge dön artık ak diyordunuz. Kitabı okumayıp sadece diziyi seyredenler anlar tam olarak ne demek istediğimi.

Jaimeyle tyrion zindanda konuşurken "kuzen katli için bir kelime yok" demesi jaimenin ta 2. sezonda starkların esaretinden kaçmak isterken kuzeni olan yaverini öldürmesine referansmış falan. Bas işte onu hatırlatıcak ufacık birşey, izleyici direk AHAHAH ÇOK İYİ LAN desin direk. Onun yerine napıyorsun, iki saat AŞIK KÖLELER ONLAR DA İNSAN :( :(

Sosyal ağlarda paylaş

ya insanlar nasıl izliyor diziyi, türk dizilerinin 45dk özet geçmesine hak veresim geldi şu başlığı okurken. "berabere mi kaldı" diyenler kaç etti şu başlıkta. jaime ile kafesteki kuzenini hatırlamayanlar filan. "bolton neyin peşinde" diyenler.

naruto'da aynı bölümün içinde 5dk öncesine flashback yapar gibi çekmeleri lazım diziyi şöyle sorular gelmesin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Stannis de hakkaten 14/100 swag rating lan.

Herkes gitti zaten. Whitewalkerları destekliyorum ben bundan sonra. Kuzeyden gelsinler alayını şaapsınlar. Zaten şerefsiz boltonlar kuzeyin hakimi oldu.

Jon snow da wildlingler gelince alsın ygritte'i fuck the winter desin summer islandsda mutlu mesut yaşasınlar.

http://i1272.photobucket.com/albums/y393/Prog_Snob/fuck_winter_1493_zps226e9287.png
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

hound spoileri baktım da, diğer topikte cücenin dediğine gelicez yine. hep aynı şey. hakkatten yani.

khal drago iltihaptan ölür, hound iltihaptan boka sarar. ned mallığından ölür, obreyn mallığından ölür. vs vs

khal drogo,dany nin saflığı ve insanlara çabuk güvenmesi yüzünden mirri maz dur tarafından yaranın kasten enfekte edilmesi sayesinde ölüyo hatırladığım kadarıyla.houndın iltihap kaptığı şey ısırık falan değil kitapta.baya kılıç yarasından gidiyo.(daha doğrusu ne olduğu belirsiz.)ned zaten mal.''iyiler herzaman kazanır''olmayan bir setting olduğu içinde gold cloaklara ve baelishe güveninden gidiyo ned.oberyn ise elia ya felaket şekilde takık.itiraf alamadan mountainın ölüceğini sandığı içinde hata yapıyo ve gg.

olanlar aslına bakarsan hep olması gerekenler.mucize olmuyo yani tam tersi.karakterler neyse onu yapıyolar ve sonuç olarak duygusal ve saf karakterlerin ölüme yatkınlığı daha fazla.

shock value gibi görünen kısım aslında diğer aynı tarz kitaplarda olması gereken shock valuenun olmamasından kaynaklı.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...