Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

AtlaraFisildayan said:

Baydim ben bu bolumde, onemli zevkli olabilecek yerleri hep kesmisler. Ulan 10 ay cekiyorsun koskaca 10 ay yani 6vs1 giant i hazirlamak ne kadar uzun surebilir? Anca ask sahneleriyle doldur, suygusallastir. Yemin ederim turk dizilerinden etkilenmis bunlar.

GHOST OLSEYDI DIREK KAPARDIM LAN DIZIYI, DIREK.

abi ilerden spoiler verdiğini belirtesene ya
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben beğenmedim. Nedenine gelince.

Çok basit olmuş savaş. Koskoca kaleye 10 kişi girebildiler lan. Deneme atağıydı falan dedi snow da ne biliyim abi bu kadar olmamalıydı. Koskoca walla 6 kişi ya da 7 kişi saldırdı. Bu mudur yani? O 6-7 kişi yetişse ne yapacaklardı?

O kırarak girdikleri kapı da komikti. 3 kişi falan atladı içeri. 3 kişi ile girilebiliyor mu lan o kadar?

Sosyal ağlarda paylaş

küheylan said:

Çok basit olmuş savaş. Koskoca kaleye 10 kişi girebildiler lan. Deneme atağıydı falan dedi snow da ne biliyim abi bu kadar olmamalıydı. Koskoca walla 6 kişi ya da 7 kişi saldırdı. Bu mudur yani? O 6-7 kişi yetişse ne yapacaklardı?

O kırarak girdikleri kapı da komikti. 3 kişi falan atladı içeri. 3 kişi ile girilebiliyor mu lan o kadar?

o kadar az değil tabi aslında da, söylüyor zaten jon da, test ettiler bizi diye. ve test sırasında bile ne yağ kaldı, ne scythe kaldı wall'da.

castle black duvarın güneyinde. duvarın güneyinde wildling yok normalde hiç. haliyle duvarın güneyini savunmaya gerek yok. o yüzden çok açık olması çok normal.

Sosyal ağlarda paylaş

Kitaplarda Castle Black'in kuzeyi dışında hiçbir yerinde duvar yok. Savunmayı binaların tepesinden ok yağdırarak yapıyorlardı.

Duvar'a kuzeyden çok kişi ile saldırmak da pek bir işe yaramaz aslında. Tepede savunan olmasa bile ancak usta dağcılar çıkabilir. Normal insanların attığı okların o kadar yükseğe çıkması da mümkün değil. Geriye tek kapı kalıyor ki oraya da çok adam giremeyeceği için önden birkaç dev yollamak en mantıklısı.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

küheylan said:

o kadar az değil tabi aslında da, söylüyor zaten jon da, test ettiler bizi diye. ve test sırasında bile ne yağ kaldı, ne scythe kaldı wall'da.

castle black duvarın güneyinde. duvarın güneyinde wildling yok normalde hiç. haliyle duvarın güneyini savunmaya gerek yok. o yüzden çok açık olması çok normal.

scythe ı geri çekebiliyolar heralde.saldıktan sonra ''pull her up'' diye emir verdi edd.wallun güneyinde sur olmamasının sebebide daha önce bir lord commanderın kendini kral ilan edip (night's king) ortalığı karıştırmasından ötürü yasaklanmış.

Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Norak said:

o kapıda baya bi epik savaş oluyor aslında ya, devler mamutlar herbişi, o sahne anca gölgesi olmuş gerçeğin biraz sdfs

bu iki olay ayni anda olmuyodu zaten galiba.

once thennleri ve ygritte i indiriyorlar, sonra gate deki savaş oluyor.

Zaten Thormund Giantsbane mance in yanındaydı diye hatırlıyorum ben.

Pypp ve Grenn de ölmüyorlar savaşta.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz of ''desperate'' ruh halini verememiş olabilirler.ondan pek heycanlanmamışsınızdır.aslında baya baya vahim durum çünkü wallda.

hatta yamulmuyorsam jon hala daha yaralı bu savaş sırasında.asasnsörden atlayıp yerde parande atıp 2 kişiyi kesmeyi bırak,zar zor ayakta durabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

9. bölüm ile ilgili kitap spoiler'ı

ygritte'i kitapta jon snow öldürüyormuş arkadaş söyledi sahneyi izledikten sonra. ama ben veletin öldürmesini hiç yadırgamadım. olmuş bence sahne yine de.
ama biri söyledin, ygritte ölürken "you know nothing jon snow" demiyordu kitapta değil mi, hiç sanmıyorum, tam bir hollywood klişesi gibi geldi :D

Sosyal ağlarda paylaş

arkadasin yalan soylemis.

sabonis said:

ygritte'i kitapta jon snow öldürüyormuş arkadaş söyledi sahneyi izledikten sonra. ama ben veletin öldürmesini hiç yadırgamadım. olmuş bence sahne yine de.
ama biri söyledin, ygritte ölürken "you know nothing jon snow" demiyordu kitapta değil mi, hiç sanmıyorum, tam bir hollywood klişesi gibi geldi :D

Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

arkadasin yalan soylemis.

sabonis said:

o da kitapçı diil zaten. wiki'de yarım yamalak okumuş zamanında hasssie spoiler yedim diye dolaşıyor 3 yıldır hasudfhuah. yanlış biliyormuş yani. iyiymiş.

o lafı ediyor mu peki..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...