Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shards Online

Certhas

Öne çıkan mesajlar

abi şu ana kadar gözlemlediğim, oyun baya baya ultima online. çok raw hali ama düzgün geliştirirlerse paticiğin official mmo'su olabilir öyle diyeyim.

Open World Player Housing: Check (UO'dakinin aynısı, ilk bana verdiği ev, uo'daki en küçük evle aynı boyutta ads)

Mining-bs-carpentry TAMING vs. crafting: Check (UO'dakinin aynısı)

No Leveling, skill based: Check (UO'dakinin aynısı)

UO Style Backpack: Check

Brit Mezar asfdgk: Ona da check.

Skill bar var aşağıda, oraya skilleri çekiyoruz. karakter WASD ile hareket ediyor, mouse ile world interaction yapıyoruz. kamerayı rotate edebiliyoruz, zoom in zoom out da var. UO'daki gibi War mode gir-çık modeli, şehir içinin guard zone olması, resource gathering'in böyle world'e dağıtılmış resource node'larından değil de direk doğal yerlerinden alınması (mining'in bildiğin dağdan taştan, lumberjacking'in varolan ağaçlardan vs.)

Karakter biraz hantal yalnız, animasyonlar falan oturmamış tam. Seslerin çoğu yok. Ama şu ana kadar da buglı-glitchli bişeyler yaşamadım. İşin kozmetik kısmında sıkıntı var sadece aslında. Polishlendiği zaman varya... Acayip olur bu ben size diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Melee combat'ı tabi UO'dan farklı olmuş. Skill basmalı. War'a geç double click değil yani sdf

şey ilginç geldi ama. Stance'ler var, defensive stance, aggresive stance, Passive stance diye. Agressive olan crit, dmg falan arttırırken dodge, block gibi şeyleri azaltıyor, defensive tam tersi, passive de dengeli. combat esnasında bunları anlık değiştirmeli taktikler vs. yapılabilir.

Yere eşya atma ve attığın yerde gözükmesi: Check
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide nin anlatığı gibi ise ben bunu oynarım.

Peki world nasıl bir şey? UO nun çakma serverleri gibi her isteyen kafasına göre server mi kuruyor, yoksa resmi server filan olcak mı ?

Kaç kişi max olacak bu serverler ? Shards online deyince sanki player serverleri de olacak gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda 4-5 farklı server var, official server değiller sanırsam. Official server olacak mı bilmiyorum. serverlar arasında bazı farklar vardı, settinglerinin farklı olduğu falan yazıyordu. Tabi atıyorum bi serverda başladın, sonra o server kapandı, karaktere nolcak tarzı muhabbetler olmaması için sistemin farklı olması lazım. Belki de settingler farklı bile olsa karakterler serverlar arası transfer olabiliyordur. Zaten oyunun isminin "shards" olması da bunla alakalı bişeydi sanırım tam detaylı bilmiyorum o işi.

ama dediğim gibi, oyun baya baya modern UO, olması gereken gibi, tabi uygun şekilde geliştirildiğini ve polishlendiğini varsayarsak. yalnız o "5 kişi yapıyor" kısmı hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

bu hızla giderse yakında patlar. 3. seneye girecekler ortada elle tutulur birşey yok.

uo ile izometrik olması ve çeşitli sistemler dışında tam bir benzerlik te yok. clusterlar var 64map lik, clusterlar birbirine bağlanıyor ama içerik tamamen sunucu sahibine bırakılmış durumda. her mape en fazla 64 kişi girebiliyor. mmorpg değil tam olarak, nwn gibi düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...