Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

T6 yapmak bir tür e-peen olayı. Itemle bağdaştıran da vardır, zevkine yapan da.

"T1'de düşen TF ile T3 rifti 3 dk'da clear" videsounu 10 kişi izler. "T6 rift 3 dk clear" videosunu 1000 kişi :p

Bu bir kenara.

Gayet düzgün ilerleyen konu bok olmasın. Tartışacaksanız da edebiniz ile tartışın, kimsenin karakterine/oyun tarzına bok atmayın.

Son uyarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

işte Gangren verdiğin örnekteki gibi T6 ile T1 arasındaki fark reklam bir yerde.

2 aydır T6 yapan adamın 1 haftadır T1 yapan adamdan daha cok loot aldığını ya da daha ''skill'' sahibi olduğunu söylemek yanlış olur :D

kimisi seti 2 günde tamamlıyor, kimisi 2 ay ugrasıyor 1 parca anca düşüyor.

hayır mage bile kasmıyorum, sadece burda insanlar ''oyunu'' fazla ciddiye alıp bunun üstünden çük yarıştırır duruma gelmiş o komik. bunu yaptıkları oyun da Diablo ne kadar skill gerektirebilir ki.

ah zamanı da para basıp aldığı itemler ile diğerlerini eziklemeye çalışanlar vardı lol
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

T1 ve T6'da birebir aynı itemler düşerken. insanların bin tane çileye katlanıp T6 kasıp bunla övünmeleri ne kadar acınası bilemedim.

T1'den duüşürülen thunderfury'nin T6'dan düşenden iyi olduğunu gördüklerinde de böyle hevesle T6 yapabiliyorlar mı acaba

bu bir gelişim meselesi.

amacın en çok legendaryi düşürmekse mümkünse hiç ölmeden yaratıkları hızlı hızlı kestigin maksimum torment lvl'da oynarsın.

amacın exp ise gidip t6'da clear bountylerini yaparsın.

legendarylerini hali hazırda düşürmüş biri hiç oyundaki tek challange en yüksek torment seviyesinde oynamak oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş birbirinize atar yapıp kafa göz gireceğinize birsürü adam size bi görüş sorduk bak kac adam build attı ne yapsak aceba bir yardım dedi, ziklemeyip sbirbirinizi yediniz.

en über siziniz he he. de arkadas zormu la bi post da yardım isteyen arakdaslara atıp kardesin sen sunu kas demek.

millet osbiri bırakmıs buraya post atar olmus. Bari az da yardım sorana destek olun
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Benim en sevdiğim elitelere bir vurunca böyle arkada sadece köpük kalması...ANLAYAMAZSINIZ...elite damage iniz %100 ün üzerine çıksın öyle gelin.

:)

Isin geyigi bir tarafa, T6 hizli yapildigi zaman en rewarding rift haline geliyor sanirim. Haftasonu ard arda tahminen 30 rift yaptik T6'da, barbarimizin dmg'i cok iyi olmadigindan ortalamalari 9-10dk civariydi. loot/hour yapmadim ama bugune kadar oynadigim en yuksek droplu oyunlardi toplamda bakinca. Xp olarakta olmeden oynandigi icin pooldan gelen %25 ile beraber inanilmaz xp geldi, sagolsun paragonu 500lere dayadim bu sayede. Ben iste calisan biri olarak aksamdan aksama ve haftasonlari bir miktar oynayarak yarisi random partilerle bunlari yapabiliyorsam, musait vakti olanlarin 3-4dk'da T6 farmlamasi sasirilacak birsey degil acikcasi.

Dolayisiyla T6 epeen'den cok bir standart halini almaya basliyor yavas yavas. Onceleri neden T6 kasalim ki diyordum bende cunku zor geliyordu, yavas oluyordu, moblar uzun suruyordu dolayisi ile loot/hour kotu gibi gozukuyordu ama gordum ki 4 kisilik partide hizli yapildiginda tormentler arasi drop artisi sayesinde T6 digerlerini solluyor.

Bunun disinda oturdugunuz yerden xp ve item kasabilmenize olanak taniyan bir sistem daha var oyunda. Rift forwarding.

Bu sistemde, oyuna girersiniz, oyun zaten boss'ta hazirdir, gider bossu kesersiniz ve onceden belirlenen kisi yeni rifti acar ve oyundan cikarsiniz. Boylelikle rift kasanlar keystone harcamadan surekli rift kasabilir, keystone'u olanlarda sanslarini deneyerek loot almaya calisirlar. Yeteri kadar yuksek paragonunuz varsa tumgun boyunca tek oyun acmadan surekli lootlayabilirsiniz :)

Rift it forward ve Rift it farward EU communitylerine uye oldugunuzda, chatte donen muhabbet genellikle su sekilde oluyor.
"T5@boss, last open 2 slot"
T4@boss, lowest open 3 slot"
"T2@boss, highest open"

gibi gibi.

Burada birkac parametre var. Sirayla:
Lowest open: Oyuna giren en dusuk paragonlu sonraki rifti acar
Highest open: Bu da en yuksek paragonlunun sonraki rifti actigi model
mid open: 3 slot olan oyunlarda olur, giren 3 kisinin ortadaki paragonlusu acar.
last open:Son giren acar
u open: tek slotlu oyunlarda olur, girer ve acarsiniz
i decide: parti lideri kimin acacagini secer
free: bunda da oyuan girer lootunuzu alir cikarsiniz, rift acmaniza gerek kalmaz.

Sistem harika isliyor. Runner'lar yani rift bossuna kadar rifti temizleyenler kesinlikle rift acmazlar. Hep joiner'lar arasinda doner rift acma gorevi. Basta da belirttigim gibi yuksek paragona sahipseniz, hic bir rift acmadan surekli loot ve xp alabilir, oturdugunuz yerden mat ve bshard kasabilirsiniz. Inanilmaz guzel calisan bir sistem kisaca.

Uyaniklik yapip acmamazlik ederseniz, community'nin yoneticilerine sikayet edilip community'den banlanmaniz cok kisa surer. Community'den atilirsaniz bu harika sistemden de mahrum kalirsiniz, bu acidan da sistem guzel isliyor.

Bu sayede rift kasmak istediginizde bedavaya rift kasar, loot kasmak istediginizde de riftstone'lari gozden cikartarak loot kasarsiniz. Tabi yuksek paragonunuz varsa sabaha kadar tek oyun acmadan loot alabilirsiniz.

Unutmadan runner sayisina dikkat edin, T6 bir oyunda 2 runner varsa ve lowest open diyorlarsa ufakta bir ihtimal olsa acmak zorunda kalabilirsiniz paragonunuz yuksek olsa bile cunku streamerlarda bunlari kovaliyor. 486 paragonla dun iki kere denk geldim, 2 runner vardi 380-400 civari paragonlu, oyuna girdim, arkadan moses geldi 560 paragonlu streamer kendisi, haliyle ihale bana kaldi :) Bunlarda var ihtimaller dahilinde, dikkatli olun talihsizlik yasamayin :)
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

çok bekletiyor sistem. arz - talep çok dengesiz. runner çok az inv isteyen çok fazla. bazen 15-20 dakika inv istemekle geçiyor..

Sanirim ben haftasonu prime time'da denedigim icin cok iyi geldi bana cunku oyundan oyuna atliyordum, char screen'i gormeden ard arda uzun sure oynadim dun aksam. Hafta ici isler daha farkli olabilir, bilemiyorum bakmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya rift forward iyi güzel de loot olarak direk rifti yapmak daha iyi değil mi adamakıllı bir karakteriniz varsa zaten.

Hani craftlarınızı yapmışsınız set itemleri zaten bloodshardla alınamıyor, veya soj, weapon, trifecta amulet falan peşindesiniz artık, bloodshardlarla pek yürümüyor :p

Bir de arka sayfada da söylenmiş, herkes joiner, runner çok çok az. Paso bekliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Fire build gidiyorsan süper olur, birde soket rolle attack speed yerine bas yeşil gemi tamamdır. Beklediğim tek item yani beni biranda karaktere lvl atlatcak tek item.

explosion için atack speed gereksiz ama yine de biryandan düz skill kullanma imkanı olacak, cooldown red.'ı soketlemesi daha mantıklı olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Gayet hızlı akıyor, hiç öyle 10 dakika falan beklediğimi görmedim.

Tabi ben seviye gözetmiyorum. Bloodshard için farketmiyor zaten.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Atilla-2597/hero/38115938

http://www.diabloprogress.com/hero/atilla-2597/Enes/38115938

Ahanda yukarda banim wizard arkadaş senin iki katı dps var ama hiç ded ediğin gibi akmıyo t6 lar t6 adam gibi akması için iyi takıma denk gelmen lazım sağlam wd lazım ki t6 aksın oda her zaman denk gelmiyor. Daha ne item lazım bu t6 için bilmiyom artık :(
Sosyal ağlarda paylaş

MrBig said:

Gangren said:

Ahanda yukarda banim wizard arkadaş senin iki katı dps var ama hiç ded ediğin gibi akmıyo t6 lar t6 adam gibi akması için iyi takıma denk gelmen lazım sağlam wd lazım ki t6 aksın oda her zaman denk gelmiyor. Daha ne item lazım bu t6 için bilmiyom artık :(

Glass cannonu kaldır. 15 yardda %15 dmg vereni al. Birde ring of jordan var kesin düşmüstür onu tak baya rahat edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

MrBig said:

Gangren said:

Benim akma dediğim Rift it Forward'da gruba girme süresi. DPS ile alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

CD reduction archon dışında bir skill dışında işe yarar mı? belki birde blackhole.

nova-exp blast-blackhole spec ile %60 cdr varken moblar 0.5 saniyeden daha az süre hareket edebiliyor. Eger o süre içerisinde affix abilitysi kullanırsa blackhole event horizon ile yeri temizleyebiliyorsun 15 yard, evet eski Crit Mass wizard'a çok çok benzer şekilde hiç kımıldatmadan elite packleri ve bossları kesebiliyorsun sorunsuzca. Gereken dps wohdan fazlasıyla geliyor zaten.

Pasif olarak evocation, glasscannon, audacity, elemental exposure gibi 0 defansif full barzo şekilde oynuyorum t6'yı
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Law said:

Fire build gidiyorsan süper olur, birde soket rolle attack speed yerine bas yeşil gemi tamamdır. Beklediğim tek item yani beni biranda karaktere lvl atlatcak tek item.

explosion için atack speed gereksiz ama yine de biryandan düz skill kullanma imkanı olacak, cooldown red.'ı soketlemesi daha mantıklı olmaz mı?

Onu rollerse soket gelir mi emin değilim, ondan attack speed rolle dedim. Veriyorsa cdr de, soket için rollenebilir. Ama bence attack speedi rollemek daha mantıklı gibi bu wand ile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...