Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YDS 2014 nisan

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

ben fransızca girdim, belli bir amacım yoktu. Genelde fransızca girdim mi 2-3 yanlış yapıyorum. Bu da öyle olur, geçmiş sınavlara göre zor değildi. hatta belki de kolaydı diyebilirim.
Paragraflar kesin daha kolaydı, cevabı olmayan yanlış soru yoktu ki, geçmiş sınavlarda vardı böyle sorular bence. Öte yandan kelime dağarcığı soruları sanki daha zordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni koca sınavda sadece reklamla ilgili çeviri sorusu düşündürdü,

İngilizcesi:

How advertisement affect the consumers and those rely on advertisements for their income is one of the most important debates about media.

Aslında çok kolay, ama şıklardan ikisi yanlış hatırlamıyorsam aynen şu şekildeydi:

a) Reklamların tüketicileri ve gelirleri için reklamlara bel bağlayanları nasıl etkilediği medyayla ilgili en önemli tartışma konularında biridir.

d) Medyayla ilgili en önemli tartışma konularında biri, reklamların tüketicileri ve gelirleri için reklamlara bel bağlayanları nasıl etkilediğidir.

a yı seçtim ama baya yakın şıklar sonuçta sdf
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta içinde açıklanıyor yds hep son yıllarda.

Genelde ilkbahardaki zor olur, kpss puanlarını etkilediği ve kpss kitlesinin çoğunluğu s*keske girdiği için. Sonbahardaki kısmen çok daha kolay olur, sırf ingilizce belgesiyse amacınız çok sallamayın birkaç ay sonrakine girer yardırırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben sınavda görevliydim, 11.20'de çıkabilrisiniz dediğim anda 28 kişinin 17 tanesi çıktı; şıklarla desen yapanlar mı dersiniz, soru sayısını şık sayısına bölüp sırayla işaretleyenler mi dersiniz hepsi vardı.

Hatta çocuğun biri 15. dk'de kafasını koyup uyudu.

Ohoo senin sınıfında olsam hakkımda neler düşünecekmişsin ha.

50 dakikada bitti sınav, şıkları saydım geçerli bir teknik olmamakla beraber, bodoz kontrol etmekten nefret ettiğim için en azından fazla çıkan şıkkın sorularını kontrol etmiş oluyorum.

Onunla beraber 60 dakika oldu, 50 dakika yerime öfledim pöfledim sonra çıktım.

Bir görevli olarak senin yorumunu istediğim durum şu:

Kurallar diyor ki,

- Sınavın ilk 110 dakikası ve son 15 dakikası çıkılmaz.
- Sınavdan çıkan aday her ne sebeple olursa olsun içeri alınmaz.

Sınavdan çıkan aday hakkında tutanak tutulur sınav iptal edilir yazmıyor, buna göre 110 dakika öncesinde eeh eytere bea deyip kağıdı duvara vurup çıkabiliyor muyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben YDS'yi 2 - 3 kere çözüp sonra kontrol edebiliyorum misal. 50dk'de çözülür rahat, paragraf sorusu uzun/zor görünüyor ama en kolay çözdüğüm sorular onlar mesela; okuma hızında çözüyorum neredeyse.

110dk işine gelirsek, o süreler dışında sınavdan çıkarsan olan şu; polis geliyor, hakkında tutanak tutuluyor salon başkanı eşliğinde, sonra sınav bitene kadar polis gözetiminde tutuluyorsun ve sınavın iptal ediliyor. Hatta atar gider yaparsan 2 sene başka bir sınava girmen de yasaklanabiliyor.

Edit: (Sanırım bu olayda özel bir durum var, geçerli bir sebeple çıkman gerekirse (burnun kanadı, ishal oldun, kustun, kafana alçı tavan düştü (örneği var) vs. o zaman sınavın iptal edilmiyor ama yine sınıfa geri dönemiyorsun ve polis gözetiminde bekletiliyorsun...)

ÖSYM sınavları inanılmaz iğrenç sınavlar, o sınavlarda görev yapmak daha da iğrenç. Ama 136 lira para veriyorlar işte. Cazip geliyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

50 dk 80 soru mu yaptın cidden
paragraflar olmasa inanırdım

İngilizce sınava gire gire, paragraf sorusu benim için şu şekilde gelişiyor:

10 satırlık paragraf - 20 sn. sonra sorularda geri dönüp bakmıyorum bile çoğunlukla şaşırtmacalı filan bir şeyler yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

110dk işine gelirsek, o süreler dışında sınavdan çıkarsan olan şu; polis geliyor, hakkında tutanak tutuluyor salon başkanı eşliğinde, sonra sınav bitene kadar polis gözetiminde tutuluyorsun ve sınavın iptal ediliyor. Hatta atar gider yaparsan 2 sene başka bir sınava girmen de yasaklanabiliyor.

Edit: (Sanırım bu olayda özel bir durum var, geçerli bir sebeple çıkman gerekirse (burnun kanadı, ishal oldun, kustun, kafana alçı tavan düştü (örneği var) vs. o zaman sınavın iptal edilmiyor ama yine sınıfa geri dönemiyorsun ve polis gözetiminde bekletiliyorsun...)

ÖSYM sınavları inanılmaz iğrenç sınavlar, o sınavlarda görev yapmak daha da iğrenç. Ama 136 lira para veriyorlar işte. Cazip geliyor :(

Abi iyi de bunun mantığı ne ki, sınavdan çıkan geri alınmıyorsa, süreler haricinde çıkanın sınavı iptal ediliyorsa bu marj niye bu kadar geniş belirleniyor, dışarı çıkıp başkasına kopya verip girme gibi bir durum olmaz nihayetinde?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya soruları çalıyorlar. 20 30 kişi sınava girip soruları ezberleyip çıkıyor, sonra kulak içi telsiz vs.yle iletiyor sınavdakilere. Çok uçuk gelse de örnekleri var.

Yine bu ezberleyen adamlar bir dönem sınav bitmeden soruları falan yayınladılar; ÖSYM'nin başı bayağı belaya girdi.

Hani işin öğrenci yanı var bir de gözetmen yanı var. Tam bir kabus... Sınav 9.30'da başlıyor; 8.15'de orada olmak gerekiyor, yanımıza ev anahtarı bile alamıyoruz (daha bu YDS'de ağzına vuracaktım bina sorumlu yardımcısının, polis ayırdı. Anahtarını arabaya bırak diyor mal. Arabanın anahtarını da götüme sokarım artık). Onun haricinde bilmem biliyor musunuz ama tuvaletler hariç her yer kamerayla izleniyor aşağı yukarı. Öğrenci hali hazırda sınavı çözmek ve kafasını bile kaldırmamakla yükümlü olduğundan dert değil ama 3 saat bomboş bekleyen gözetmenler için ciddi bir problem yaratıyor izlenme hissi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu sınav bana çok saçma geliyor ya. türkçesini bile çözemediğim, konstantre olup da anlamadığım o paragraf sorularının ingilizcesini çözmek lel.
10 kere okumuşumdur o paragrafları, çoğu da aklımda zaten okumaktan ezberlemiştim. gandhiyle, mandelayla, afrika'nın genç popülasyonuyla, yenilenebilir hücreyle, hastalıklarla alakalı sorular falan vardı sdfsdf.
59d - 21y51d - 29y yapmışım 63,75 gelmiş. 2 saatlik uykulayla gitmiştim zaten çok bile gelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...