Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YDS 2014 nisan

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

WaNTeD said:

internet şifrenle girdiğinde resmi güncelle falan demiyosa parayı yatırıp netten kayıt oluyosun o kadar

şimdi aday işlemleri sistemine girince şöyle yazıyor:
said:

Başvuru kaydınız bulunmaktadır.
Sınava başvurunuz bulunmaktadır. Bu sayfadan sadece yeni sınav başvurusu yapabilirsiniz. Sınav başvuru bilgilerini değiştirmek için "Başvuru Bilgilerini Güncelle" sayfasını kullanmalısınız.

böyle olması gerek değil mi?

ek soru: 70 liradan başka bişey yatırılcak mı mesela 3 lira hizmet bedeli vs. yazıyodu kılavuzda

içim rahat etmiyo hala sdf
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

S-H said:

yav said:

e-yds diye bişey çıkmış
anladığım kadarıyla fiziksel yds'ye girmesek de oluyor, e-yds eşdeğermiş.
yds'nin başvurusu yarın son günmüş de. sakatlık olmasın.

fiziksel yds'ye göre tek avantajı herhalde direk sonuçları almak olur ki yapılır mı böyle bi şey onu da bilmiyorum.
yani ne gerek varmış böyle bi şeye anlayamadım.

parası haricinde müthiş bence her ay olması.

hmm aylık olarak yapılıyorsa iyiymiş, ben diğer sınava alternatif olarak böyle bir şey var diye düşünüyordum fakat şöyle bi saçmalık var aynı tarihte zaten sınav varken daha fazla para verip sınava girmeye gerek yok gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

3 lira hizmet bedeli..eğer bir okula gidip ordaki görevliye yaptırıyorsan-mesela ilk kaydınsa bir okula gitmen lazım ya da çoğu kişi geliyor biz yapamıyoruz yapın diyor - orda yapılınca alınıyor 3 lira. Kendin yaptınsa sadece sınav ücreti o kadar.

sdf abi bi saniye ilk kaydın derken daha önce yds ye girmiş olmayı mı kastediyorsun yoksa öss vs. herhangi bir sınav mı?
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 söylemiş ama cvp vermedi olmaısn=) herhangi bir ösym sınavı.....yanlız aklında(nızda) bulunsun, sanırım 2-3 sene içinde resminiz geçerliliği bitiyor-sayfadaki-, ösym merkezlerine gidip ordan kayıt yeniletmeniz gerekiyor.herhangi görevli üniversite de yapamaz, direk ösym merkezi. böyle bir sorunla karşılaşırsanız eğer.
Sosyal ağlarda paylaş

Ana dilinizi ne kadar iyi biliyorsanız bir yabancı dili de o kadar iyi öğrenebilirsiniz. Türkçe kafasıyla ingilizce sınavına girmek değil olay. Adam sınavdaki paragrafların türkçesini okuduğunda da soruya cevap veremiyor, anlamını bilmediği kelimelerle dolu olan yabancı dil sınavında nasıl cevap versin soruya?

Ha 3. paragrafta have done çıkarsa cevap albeit gibi fantastik metodlarla hazırlananlara lafım yok, onlar ingilizce bilmediklerini, sınavda başka türlü başarılı olamayacaklarını kabul ediyorlar zaten.

@Aquila, çünkü burası Türkiye. Her şeyin bir kolayı olmalı, herkes her şeyi yapabilmeli yüzeysel bilgiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...