Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük Derbi Son Viraj | Galatasaray v Fenerbahçe @ 6.04.2014 19:00

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

ya aslında tokat umrumda değil. ama işte türkiye'de bilinçli taraftar çok az. 13 puan fark var şampiyonluk gitmiş. tamam kazanırsak sadece hoş bir gün olur ama sonudna fener şampiyon olduktan sonra bir önemi yok. ama işte yenilirsek mançini ve aysal'a çok baskı olacak. hatta maç içinde ben istifaya davet bekliyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aptalca puan kayıpları yapmayıp suan 2.lik yolunda onde olsaydık bu mac hic onemli olmazdı(yani 3 puan dısında bi onemi olmazdı). ama simdi 3 puan + avrupa + gurur meselesi haline geldi. O yuzden cok tehlikeli fener bu kadar iyi oynarken bugun mancini ve unal aysalı kotu seyler bekliyor gibi. umarım bi sekilde kazanırız. ben manciniyi 1 sene daha gormek istiyorum takımın basında. lucescu gibi geliyor bana mancini(lucescu bence de daha iyi) eger istedigi takım formatını ve oyuncularını yakalayabilirse avrupada seneye de basarılı olabiliriz gibi geliyor mancini ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Mancini'ye kızmıyorum bu sene için. Evet hatalar yaptı ama hep birşeyler denedi. Son 1,5 senedir takımın ne kadar yanlış kurulduğunun ispatıdır şu. İstiyoruz ki malzeme ne olursa olsun Fatih Terim gelsin o malzemeden maximum'u çıkarsın. İyi hoş da, Galatasaray tarihi boyunca Fatih Terim'e mi muhtaç kalacak. Biraz da malzemeyi düzeltelim ki, Mancini de olsa bir başkası da olsa sistem daha düzenli işleyebilsin.

Yerli futbolcuların kompleksi mi var, çalışmıyorlar mı? Oynatma o zaman. Yolla bunları. Çok dedim peak'ine ulaşmış oyuncuyu satacaksın, veya almayacaksın.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş. Doğru dürüst sistem ve plan yapamıyorlar, transferleri, hoca değişiklikleri hep buna bağlı. İstikrar sıfır. Gene en azından laf etsek de BJK nispeten doğru yolda bence. Her sene şampiyon olunacak diye bir kaide yok. Ama BJK seneye önünü görebilirken, doğru adımlar atıp kadroyu şekillendirirken, biz şampiyon olduğumuz 2 seneyi resmen çöpe attık bu sezon. Futbol hep forward looking bir oyun, durmadan ilerlemek zorundasın. Ben 2 sene bu adamlarla şampiyon oldum diye böyle gidecek değil. Fatih Terim'in hep hatası bu oluyor zaten. Milli takımda da, GS'de de hala eski başarılarını getiren oyunculardan kopamıyor. Duygusal yaklaşıyor maalesef yanlış. 2 sene önceki deneyen, hatalardan dönen Fatih Terim ve gidene kadar ki inatçı Fatih Terim. Hep aynı kısır döngü.

Galatasaray Avrupa'da başarılı olacaksa, veya herhangi bir Türk takımı, bu Sneijder Drogba gibi 2-3 çilek ve arkası aksayan bir takımla olamaz. Ölmüş Drogba'yla zaten olmaz. Ne gerek vardı geçen sene 6 ay bir hava getirdi tamam. Uzatmanın 4-5 milyon euro vermenin kaynakları bu kadar harcamanın ne anlamı var. Keza Sneijder, maalesef sisteminde onu oynatacağın adamlar yok, sat abicim 15 milyona. Satarsın çok da net. Zaten baştan alma ama hadi bir opportunity'dir dersin anlarım. Ama gerek yok. Yazın bunları konuştuk zaten

Bizde dinamik, genç, koşan, mücadele eden adamlar gerekecek. Başarıyı isteyen oyuncular. Elmander genç değildi ama inanılmaz hırslıydı adamın Kadıköy'deki "we deserved it because we fuckin played great the whole season" deyişindeki hırsı hatırlayın. Bir de Drogba'ya filan bakın. Ama gayet normal, sen bu hatayı niye yapıyorsun ki baştan.

Yerli oyuncu yok diyorsun, yabancı sınırlaması diyorsun ama senin rakiplerin son yıllarda hep gerektiği yerlere senden iyi adamlar almış. Daha genç koşan mücadele eden adamlar alırken, Selçuk-Burak-Umut'u es geçersek, bizim aldıklarımız Yiğit Gökoğlan (3m euro), Salih Dursun (2 küsür heralde) filan. Veysel, Telles transferlerine zaten lafım yok.

Transferde hatalar olabilir. Her transfer iyi olacak diye bir kaide yok. Fakat, baştan hatalı transferi kabul etmiyorum. Yaptıysan da Drogba, Sneijder gibi hatadan döneceksin. Bugün GS'nin kaynaklarının atıyorum bir Napoli'den, Sociedad'dan eksik olduğunu düşünmüyorum. Bugün herhangi bir yerli transferde herhangi bir futbolcunun FB veya BJK'yi GS'nin önünde tercih etmesi için hiçbir sebep yok. Hele ki son iki senede. Ama sen bu işi beceremiyorsan, demek ki sorun başka yerde.

TR liginde çok fazla iyi oyuncu olmayabilir, zaten yerli oyuncu havuzunun dar olduğunu çok söyledik. Yabancı sınırlaması saçmalığı bir tarafa, bu artık olmuşsa bunun için herhangi bir önlem alınmamasını anlayamıyorum. Erman Kılıç'ı mesela niye aldığın belli değil, gönderdiğin hiç değil. Kadroya baksan dar.
Tamam yerli oyuncu az da, bugün H.Balta, Sabri, Aydın, Yekta, Ceyhun gibi yetersiz adamlardan on kat iyi oynayacak adamlar bulunur. Kaldı ki bu adamların yetersiz oldukları çoook uzun zamandan beri belli. En kötü aldığın genç çocukları denersin, belini döndüremeyen oyuncu görmekten sıkıldım artık. Kaç senedir dinamik topla gidebilen sağlı sollu bindirebilen oyuncusu olmadı Galatasaray'ın. Bunun çözümünü bulmak yerine, işi yabancı sınırlamasına atmak tamamen yönetimsizliktir.

Bugün Galatasaray seneye için doğru hedefleri seçmeli, kaynakları düzgün kullanmalı. 5-6 yabancı alabiliyorsan bunlar ölmüş oyuncular olmamalı, çilek milek hikaye. İbrahimoviç'i, RvP'yi getiremeyeceğine göre, getireceğin oyuncu zaten işini bitirmiş bir adam olacak. Ama bu transfer işi, düzgün bir ekiple çok daha başarılı olabilir. Artık kaynaklara erişmek kolay. Drogba'ya verdiğin 1 yıllık parayla öyle bir profesyonel sistem kurarsın ki dünyada bu işlerden en iyi anlayan adamları getirir, ona göre, bütçen ve kaynakların doğrultusunda bir plan hazırlarsın. Ezbere yapmazsın.

Ben açıkçası, profesyonel futbol kulüplerinin futbol kontrolünün tamamen teknik direktöre bırakılması taraftarı değilim. Güya biz de Amerikan Sporlarındaki gibi GM sistemine geçiyorduk ama bu GM sistemi daha integre olmalı. Teknik direktörün istediği oyuncular olur, ama ben hep takımın bütçesi ve kaynaklarını iyi bilen, neye ihtiyacı olduğunu iyi bilen, bu işte uzun zaman harcamış, consultant gibi adamlarla bu sistemin daha iyi işleyebileceğini düşünürüm. Çünkü ben GS'nin hiç teknik direktör şu adamı istedi, bu adam alındı çok da iyi çıktı dediğimiz bir transferini hatırlamıyorum.

Uzun oldu yine..
Sosyal ağlarda paylaş

digiturk play de 35 tl ya geçen yıl 25 e almıştım diye hatırlıyorum :/

Red said:

ya aslında tokat umrumda değil. ama işte türkiye'de bilinçli taraftar çok az. 13 puan fark var şampiyonluk gitmiş. tamam kazanırsak sadece hoş bir gün olur ama sonudna fener şampiyon olduktan sonra bir önemi yok. ama işte yenilirsek mançini ve aysal'a çok baskı olacak. hatta maç içinde ben istifaya davet bekliyorum zaten.

ya yenilirsek mancini kesin istifa eder ama istifa etmesinden önce şl ne gitmemizde tehlikeye girebilir.takım darmaduman olur bu maçı kaybedersek 3. lük için bile zorlanabiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...