Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cafissimo

GERGE

Öne çıkan mesajlar

kapsülleri çekmecende saklarsan problem olmaz da biz işyerinde nescafe toptancılarından biri ile çalışıyoruz gelip toz paketlerden bırakıyorlar kahve makinesine kendimiz dolduruyoruz. Makine ve bakımı onlardan. Makine kiralanıyor normalde ama siparişe istinaden kira bedeli 0 tl.
Sıcak çikolatası, kahvesi süt tozu sütlü çikolatası bi dünya şey var içinde ama bana sorarsan tadları leş gibi.
Burdakiler seviyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Is yerlerine normal cekirdekle calisan makineler cok daha uygun, bunun amaci farkli.

Almak istiyorsan su dort soruya evet de:

[list=1]
[*] Hazir kahvenin kahve olmadiginin farkinda misin?
[*] Taze cekirdekle yapilmis kahve mi istiyorsun?
[*] Ama cekirdek aldiginda sen hepsini icmeden once cekirdekler mi eskiyor?
[*] Ayrica sabah ise giderken yada gecenin bir yarisi tart-ogut-demlet uclemesi cok mu vakit aliyor?
[/list]
Bu kadar abi, bunlarin kullanma alani kisitli. Eger cok fazla kahve iciliyorsa cekirdegin kendisinden kahve yapan bir makine her zaman daha iyi. Eger vakit sorunun yoksa ve cok iciyorsan cekirdek-ogutucu-french press daha iyi.

Isyerine alma hic.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm.

Günde 2-3 tane içeceğim. Aslında makineyi odaya koyacağım 5-6 kişi bir odayı paylaşıyoruz iş ortamını anlatmak gerekirse. Kapsül kullanımı ve temizliği kolay diye ilgimi çekti açıkçası. Bir de makine fiyatı uygun geldi. Evde zaten Breville'in bir makinesi var ve kaliteli kahveyi taze çekirdek kahve içmeyi tabi ki tercih ediyorum.

Şu düz filtre kahve makineleri hakkında yardımcı olur musunuz? Veya uygun fiyatlı bir tavsiye? Hani kahve dışında nasıl bir gideri var ve temizlemesi uğraştırır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

cam pot'u günde 1 kez suya tut, zaten kahve atığını filtre ile birlikte atıyorsun çöpe, pek pislik olmuyor.

şunlar güzel, çekirdeği öğüttüğü için daha taze kahve bulamazsın.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/productExplanations/images/48664_Philips-HD7740-00-Ogutme-ve-Demleme-Sistemli-Paslanmaz-Celik-Kahve-Makinesi_000_1371633611.jpg

ama ucuz ve basit bir şey istiyorsan
http://img.alkapida.com/images/products/n/841/philips-hd7566-20-koffiezetter__91829_zoom.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

şunlar güzel, çekirdeği öğüttüğü için daha taze kahve bulamazsın.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/productExplanations/images/48664_Philips-HD7740-00-Ogutme-ve-Demleme-Sistemli-Paslanmaz-Celik-Kahve-Makinesi_000_1371633611.jpg

Bu süper, bir yıldır kullanıyorum. Kahveyi fena demlemiyor, sabit metal filtresi var, onu yıkamaya üşenirseniz 4 numara standart kağıt filtreye de uygun.

Kahveyi çektirmeyince hem daha geç bayatlıyor, hem o anki tercihinize göre kalınlığını ayarlayabiliyorsunuz. Fiyat olarak da atla deve değil, taze kahve istiyorsanız eve bir de öğütücü almak yerine o parayı makinaya eklemiş gibi oluyor. Derdi tasası da olmuyor "kaç gram çekeyim" falan diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aradm aradım bunu aldım

http://akakce.cubecdn.net/siemens/siemens-tc63201-z.jpg

sebepleri. Su haznesi çıkıyor götürüp damacanadan direk bunu dolduruyorsun - pratik.

3-6 vya 7-10 seçeneği var. Çok kahve yapacaksan da suyu yavaş yavaş verip doğru sürede demlemesini sağlayabiliyorsun.

Şık ve estetik görünüyor.

Öneririm. Hele ki pratik bir çekirdek öğütücün varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
neutrino said:

Sizin fincanlar kaç ml abi, gayet yetiyor bir kapsül bir fincana. Makinenin ayarı falan bozulmuş olabilir, kahve yapma tuşlarına uzun süre basılı tutarak ne kadar su geçmesi gerektiğini ayarlayabiliyorsun kapsülden.

anaa boyle bi şey mi varmış? nasıl oluyor açsana biraz. basılı tutuyoruz da nasıl ayarlıyoruz onu, gösterge ışık ses bi olay mı var?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
neutrino said:

GERGE said:

Eger cok fazla kahve iciliyorsa cekirdegin kendisinden kahve yapan bir makine her zaman daha iyi. Eger vakit sorunun yoksa ve cok iciyorsan cekirdek-ogutucu-french press daha iyi.

Öğütücülü makine kullanmadım hiç, neden ayrıca öğütüp french press yapmak daha iyi?

Bende de yok bunlar. Normal princ ogutucu ile ogutup french press'de yapiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

bombilo said:

tusa basılı tut, istedigin yere kadar bardagi doldur bu sekılde ve bırak. makine o seviyeyi hafızaya alıyor direk.

vay mık

e peki sonra default haline getirmek için bi şey var mı?

heheh imam gerçekten RTFM abi yazıyor hepsi :)

@gerge , kıyaslamayı nasıl yaptın yani pirinç öğütücüden geçirince nesi daha iyi oluyor kahvenin ?
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

PİRİNÇ ÖĞÜTÜCÜ İLE İLGİLİ HERŞEY DE NETTE YAZIYOR!!!1

ahahaha

iş yokken gittim manual'e baktım, şöyle orijinale dönüyorsun;

[list]
[*] Makineyi kapat
[*] En sağ ve soldaki kahve yapma düğmelerine basılı tut
[*] Makineyi aç
[*] Basılı tuttuğun düğmeleri bırak
[*] Fabrika ayarlarına döndün, gj
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

Şunun yerine delonghi kg79 öğütücü 110tl delonghi en ucuz filtre kahve makinesi 90tl alın, taze kahve için doğru düzgün espresso aramıyosanız. Espresso arıyosanız ucuz zor oluyo, güzel bi el değirmeni, basınçsız sepetli bi espresso makinesi desen güzel yapmak teorik bilgi ve deneyim ister. Basınçlı sepetli makine ve elektrikli öğütücü desen kapsülden iyi olur ama pahalıca olur güzeli. Çibonun çekirdeği bile bayat, bi de kapsülünü övmüşsünüz sayfalarca :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...