Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?forums/warhammer-geheimnisnacht-mod.902/

epey emek harcanmış; her faction için özel bişeyler var, Misal büyü sisteminde 4 farklı seviye + 12 farklı büyü lore'u var bazıları summon, bazıları direk dmg, buff falan.
carstein'lar hariç tüm vampirler çok zayıf başlıyor ama necromancy varsa; yakaladığın tutsakları kurban edip nekrotik güç elde ediyorsun, bu güçle dandik zombiler yaratıp saldırıyorsun sağa sola, sonra her vampir "ailesi" için farklı sistemler var. lahmia'lar misal hepsi kadın, etraftaki krallara "kızlarını" yollayıp kendilerine köle olmalarını sağlayabiliyorsun = yıllık gelir

şurda bulabilirsin her faction için özellikleri

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/dev-diary-index.884672/
Sosyal ağlarda paylaş

ne aldın grego bi yazsana. ben de gaza geldim alıcam da, ben sadece base paket alasım var ya. viking'leri sevmiyorum saçma sapan 200 kişi 200 kişi uğraştırıyolar. bu inca mı aztek mi ne vardı onları da istemiyorum. venedik vs tüccar devletlerin olduğu the republic'ti sanırım onu da oynayasım yok. almam gereken bişey var mı ki, base oyunu basıp geçsem mi.
Sosyal ağlarda paylaş

nobody of england - part I

Day 1 - Surrey

769 Kasım, yüzyıllar süren Sakson akınından bezmiş bu topraklarda, bezdirmeye devam eden House Godhelming`in tek yaşayan üyesi, ben ; keyfekeder, lafını sakınmayan işbilir mutemet, Surrey Earl`ü, Brorda. Ne görsem istiyorum, daha fazla alıyorum, daha fazla yiyorum, gözümü doyuruyorum her daim.

doğumda en ufak hatamla üstüme çullanacak Kent, batıda genişlemesinin önündeki küçük lokmalardan biri olduğum Wessex, güneyimde diğer lokma Sussex ve kuzeyde Essex de dahil olmak üzere ( evet coğrafyadan da anlaşılacağı üzere sağlam sex dönecek ) adanın güneyini haraca bağlamış ama soyunu devam ettirecek erkek evladı olmayan 5 kızlı Kral Offa`nın Mercia.

neighbours

Surrey dediğimiz, etrafındaki tüm komşularından daha az asker barındıran, Woking ve Southwark tan ibaret. babamdan ve dedelerimden gelen ayıp olmasıncılıkla atanmış, yeteneksiz yönetici ve konseyle, etrafımdaki herkes için takdire şayan bir lokma olmayı resmen hakediyorum.

council

city management

yine yemekten gözümün döndüğü, apostülümün mide fesadımı öngörerek, şifalı bitki diye bana önerdiği ama benim çatal yaptığım çer çöple, etleri etten tabaklara koydurup, nefes almadan gömdüğüm serin bir kasım akşamında, evreka! bunu nasıl daha önce düşünemedim.

pasif politikalarla, yerleşmiş sınırlarına güvenen bu bunaklar arasında küçük bir toprak üzerinde bulunmam elimi kolumu bağlıyor evet, ama hiç birinin yerinden kalkmaya mecali yok, komutanları oturmaktan yosun bağlamış, vekilharçları 5 çaylarında buluşup gün yapar olmuş. spymasterlar, earl lerin küçük kralların pezevengi olup karı kız takip ediyor. yani.. yani, adadaki tek lokma ben değilim.

we will make surrey great again.

770, 300 asker ve 50 altın ile çok bir şey değiştiremeyeceğim açık. gücü olana yaklaşmam, yanında durmam gerekiyor. en azından şimdilik. yeni baharatları görmek için gittiğim thames nehri kıyısındaki küçük iskele pazarlarının birinden hapşıra hapşıra dönerken, bir şey dikkatimi çekiyor. ahşap direklerin üzerinde bir mühür.

We want you! Join Ordo Sancti Benedicti, hunting sinners since 529

evet, ait olacağım bir yer. ilk basamağım bu olabilir, zümreyi çıkarlarıma uygun şekilde kullanabilirim diyerek, kara rahiplere katılıyorum. yüksek mevkilerle dirsek temasının bir zararını olmayacak.

black monks

772, diğer önemli konu, bir an önce evlenmem gerektiği. ilk 2-3 yıl, ittifak peşinde, bıyıklı anglo sakson kezbanlarını kovalıyorum. kendileri gelse, babaları vermiyor, babaları verse yaşı tutmuyor derken, sık sık gerçekleşen yağmalar sebebiyle adanın kıyı şeridine bıraktığı Menenda yı, vizigot köle pazarından çekip alıyorum. ve hemen çocuk yapmaya, aile hayatına odaklanıyorum.

774, etrafımda zararı getirisini geçmeyecek, sefere değer bir bölge yok. Wessex ve Mercia dalaşılmayacak kadar büyük, Essex ve Kent, Mercia nın haracı ve koruması altında. Yani sadece güneye ilerleyebilirim. Sussex. temkinliyim, öncesinde Offa ile arayı iyi yapıyorum, ne olur ne olmaz diyerek. zaten haraca bağlamak için saldıracağım, çok tepki çekmeyecektir.

relation with Offa

775, ordum kır düğünü kalabalığı olduğu için, sırtını ormana veren Sussexliler beni bir güzel geri postalıyor.

backfire

yahudilerin kapısını çalıp, onların sponsorluğunda paralı askerlerle kendi şehirlerimi kuşatmadan çıkarabiliyorum. zaten ikimizin de bir sıkımlık kalesi olduğunda, paralı askerleri harcayarak, ardı ardına 3 assault ile kaleyi indiriyoruz. Savaş 1 yıl içerisinde bitiyor.

Sussex war for tribute ends

yılın sonlarına doğru nihayet çocuğum oluyor. hanemizi hatırlatacak şekilde Godhelm koyuyorum adını. ama hasta. donuk bakıyor çocuk, ağlamıyor. sıcaklığı yok denecek kadar az. Southwark rahibi, apöstülüm Beorthmaer, çocuğu tedavi edebileceğini ama biraz deneysel bir yöntem olduğunu, riskleri vesaireleri anlatıyor. ölmesini izlemektense bir şeyler yapmayı tercih ediyorum.

çocuk daha yaşını doldurmadan, rahibin elinde ölüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

nobody of england - part I

Day 1 - Surrey

769 Kasım, yüzyıllar süren Sakson akınından bezmiş bu topraklarda, bezdirmeye devam eden House Godhelming`in tek yaşayan üyesi, ben ; keyfekeder, lafını sakınmayan işbilir mutemet, Surrey Earl`ü, Brorda. Ne görsem istiyorum, daha fazla alıyorum, daha fazla yiyorum, gözümü doyuruyorum her daim.

doğumda en ufak hatamla üstüme çullanacak Kent, batıda genişlemesinin önündeki küçük lokmalardan biri olduğum Wessex, güneyimde diğer lokma Sussex ve kuzeyde Essex de dahil olmak üzere ( evet coğrafyadan da anlaşılacağı üzere sağlam sex dönecek ) adanın güneyini haraca bağlamış ama soyunu devam ettirecek erkek evladı olmayan 5 kızlı Kral Offa`nın Mercia.

neighbours

Surrey dediğimiz, etrafındaki tüm komşularından daha az asker barındıran, Woking ve Southwark tan ibaret. babamdan ve dedelerimden gelen ayıp olmasıncılıkla atanmış, yeteneksiz yönetici ve konseyle, etrafımdaki herkes için takdire şayan bir lokma olmayı resmen hakediyorum.

council

city management

yine yemekten gözümün döndüğü, apostülümün mide fesadımı öngörerek, şifalı bitki diye bana önerdiği ama benim çatal yaptığım çer çöple, etleri etten tabaklara koydurup, nefes almadan gömdüğüm serin bir kasım akşamında, evreka! bunu nasıl daha önce düşünemedim.

pasif politikalarla, yerleşmiş sınırlarına güvenen bu bunaklar arasında küçük bir toprak üzerinde bulunmam elimi kolumu bağlıyor evet, ama hiç birinin yerinden kalkmaya mecali yok, komutanları oturmaktan yosun bağlamış, vekilharçları 5 çaylarında buluşup gün yapar olmuş. spymasterlar, earl lerin küçük kralların pezevengi olup karı kız takip ediyor. yani.. yani, adadaki tek lokma ben değilim.

we will make surrey great again.

770, 300 asker ve 50 altın ile çok bir şey değiştiremeyeceğim açık. gücü olana yaklaşmam, yanında durmam gerekiyor. en azından şimdilik. yeni baharatları görmek için gittiğim thames nehri kıyısındaki küçük iskele pazarlarının birinden hapşıra hapşıra dönerken, bir şey dikkatimi çekiyor. ahşap direklerin üzerinde bir mühür.

We want you! Join Ordo Sancti Benedicti, hunting sinners since 529

evet, ait olacağım bir yer. ilk basamağım bu olabilir, zümreyi çıkarlarıma uygun şekilde kullanabilirim diyerek, kara rahiplere katılıyorum. yüksek mevkilerle dirsek temasının bir zararını olmayacak.

black monks

772, diğer önemli konu, bir an önce evlenmem gerektiği. ilk 2-3 yıl, ittifak peşinde, bıyıklı anglo sakson kezbanlarını kovalıyorum. kendileri gelse, babaları vermiyor, babaları verse yaşı tutmuyor derken, sık sık gerçekleşen yağmalar sebebiyle adanın kıyı şeridine bıraktığı Menenda yı, vizigot köle pazarından çekip alıyorum. ve hemen çocuk yapmaya, aile hayatına odaklanıyorum.

774, etrafımda zararı getirisini geçmeyecek, sefere değer bir bölge yok. Wessex ve Mercia dalaşılmayacak kadar büyük, Essex ve Kent, Mercia nın haracı ve koruması altında. Yani sadece güneye ilerleyebilirim. Sussex. temkinliyim, öncesinde Offa ile arayı iyi yapıyorum, ne olur ne olmaz diyerek. zaten haraca bağlamak için saldıracağım, çok tepki çekmeyecektir.

relation with Offa

775, ordum kır düğünü kalabalığı olduğu için, sırtını ormana veren Sussexliler beni bir güzel geri postalıyor.

backfire

yahudilerin kapısını çalıp, onların sponsorluğunda paralı askerlerle kendi şehirlerimi kuşatmadan çıkarabiliyorum. zaten ikimizin de bir sıkımlık kalesi olduğunda, paralı askerleri harcayarak, ardı ardına 3 assault ile kaleyi indiriyoruz. Savaş 1 yıl içerisinde bitiyor.

Sussex war for tribute ends

yılın sonlarına doğru nihayet çocuğum oluyor. hanemizi hatırlatacak şekilde Godhelm koyuyorum adını. ama hasta. donuk bakıyor çocuk, ağlamıyor. sıcaklığı yok denecek kadar az. Southwark rahibi, apöstülüm Beorthmaer, çocuğu tedavi edebileceğini ama biraz deneysel bir yöntem olduğunu, riskleri vesaireleri anlatıyor. ölmesini izlemektense bir şeyler yapmayı tercih ediyorum.

çocuk daha yaşını doldurmadan, rahibin elinde ölüyor.

hehe güzel olmuş, bekleriz devamını :D
Vikingler akınlara başlayınca çok tatsız oluyor ama o taraflar ya, üstüne bir de karşılık veremeyecek kadar küçüksen öf, karını kızını omuzlayıp götürüyor adiler :p
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Republic harici alırsak şunları 189 lira ediyor, üst sıradakiler 130-140 falan sanırım bir de anniversary edition ile alırsan. meh

%70 falan indirim beklerim heralde asdfd

dlcleri korsanla problem olmuyo. son çıkan dlc de var orada listede yok. cultlar societyler ekliyo oyuna. çok bi olayı yok ama farklılık.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Helal Grego, guzel yazi. Takipciyiz.

(tu)

Caladorn said:

hehe güzel olmuş, bekleriz devamını :D
Vikingler akınlara başlayınca çok tatsız oluyor ama o taraflar ya, üstüne bir de karşılık veremeyecek kadar küçüksen öf, karını kızını omuzlayıp götürüyor adiler :p

bu oyunun bug ı resmen ya, ayda bir tecavüz edip gidiyorlar, kabullendik : )
Sosyal ağlarda paylaş

çocuğun ölümünde sonra, sabırsızlaşıyorum. yerini dolduracak bir şeyler peşindeyim. dolayısıyla elimdekilerin gerekliliğini de sorgular hale geliyorum.

776, kara rahiplerden Alcuin, yeni çiçek türleri üzerinde bir araştırma yaptığını söylüyor. bahçesine davet ediyor. saatlerce bir gülün kırmızılık derecesini tartışıyoruz. bahçıvanlar aralarında topluluk oluşturup adına da kara rahipler mi demiş? içim daralıyor. görev olarak da, aileye değil dine yönelmemi, kadınlardan uzaklaşmamı salık veriyorlar. orada dank ediyor, bırakıyorum benediktine senin diyerek.

777, hayvanlara veriyorum kendimi. şahinim oluyor evcil ama çocuk? çocuk olmuyor, eşimle Godhelm in ölümünden sonra çok az yaklaşıyoruz.

779, uzak kıtaların alt yönetimlerinden, bu yoklukta bir yetenek getirtiyorum. vekilharç ramiro. çalışsa yapacak çeşit çıkıyor tembel herif. 2 yıl boyunca tek bir claim bile bulamıyor. kovuyorum.

ramiro

beni bu vekilharç ile tanıştıran meclisten bir haber uçuruyorlar. damgalı bir zarfın içinde, tek cümle var ; Il meglio ricolga il peggio anlamıyorum, ama ramiro sanırım başka bir şeyin kapısını açıyor. hermetiklerin okültü, yaptığım iyi ve kötü seçimlerin tutarlılığından etkilendiklerini, başka bir üyeye ait kabul törenine katılmam ve gözlem yapmam gerektiğini bildirir bir mesaj yolluyor. düşüneceğim.

780, çok kafam almasa da dahil oluyorum, ama bu sefer papaz bahçelerinde gül kovalamayacağım. kendim gibi sabırsız bir papaz buluyorum, Siegbert. başka bir üyenin sırlarını çalmaya karar veriyoruz.

suleyman`s laboratory

hesapta çalışanların dikkatini bir şekilde dağıtacak, ben ise gerekli gördüğüm şeyleri alacağım. dağıtıyor da, ama kapıdan sinsice yüzümde aptal bir gülümsemeyle çıkarken, okültteki üstüm, initiate süleyman la burun buruna geliyorum. koskoca earl maymun oluyor. zindana atılmamak için, gururumu bir güzel ezdiriyorum.

pride

param sayesinde kurtulurken, suç ortaklarım beş parasız içeride kalıyor, arkama bakmadan kaçıyorum. bu utanç bana yetiyor.

781, olaydan sonra ayarım kaçıyor. çocuk gibi yakalanışım kulaktan kulağa yayılıyor. veba salgınıyla kendi kalemde hapsolmamızla da iyice dar gelen gecelerde, eşime odaklanıyorum. okültte öğrendiğim birkaç numarayı anlatıyorum, yıldızları izliyoruz, gözlemlerde bulunuyoruz, notlar alıyor. iyi vakit geçirdiğimizi düşünüyorum.

stargazing

782, ama hatunun bu bilime olan ani ilgisinin sebebi ortaya çıkıyor, kapalı alanda kalmaktan, rahat batıyor herhalde. en iyi komutanımı öldürmek istediğini söylüyor. saf saf yıldızları anlatır halim geliyor gözümün önüne, ilgisi bile yokmuş. lanet kadın. hayır, sebebi yok, sadece bana söylüyor, bana öldürtmek istiyor. iyice aramız bozuluyor o gece. 2 senedir kalede hapisiz, stoklarımız az, sinirler gergin. açken ben zaten ben değilim.

mahzene iniyorum, bana özel ayrılan kısımda kuru üzüm tırtıklarken, yalnız olmadığımı farkediyorum.
papazın yamağı, Entet. tereyağımı, balımı, ciderimi yemiyor adeta emiyor. gözümü doyuramamam bir yana, bir de ban ait olan son 6 aydır mahkum olduğum bu bitkisel beslenme kafama tak tak vurmaya başlıyor. kırmızı, kanlı canlı bu tombul adam bana bir şeyler anlatıyor. yok yahu diyorum, evet evet diyorum sonra da. yok yok. evet, kesinlikle evet.

- görünüşe bakılırsa bu gece et yiyeceğiz Entet.

aklının ucundan bile geçmiyor niyetim, mutfak şöminesinin demiriyle, sadece kafasına, pelte olana olana kadar 15 dakika boyunca vuruyorum. hain, heretik, cadının evladı, tahta kafalı diye saydırarak Entet i lokma lokma yiyorum.

784, yamyamlığım kimsenin konuşmadığı ama herkesin farkında olduğu odadaki fil oluyor. kimse bir şey demiyor ama bana bakışları değişiyior, ortalamanın üzerindeki tüm ilişkilerim çok daha vasat bir hal alıyor.

council

785, Menenda, vebaya yakalanıyor. zaten olmayan birlikteliğimiz, tıbben de yasaklanıyor. hala bir varisim yok.

787, hastalığını ve durumunu saygı ile beklemem beni hiçbir yere götürmedi. bana bir varis lazım. varis içinse Menenda nın ortada olmaması lazım. kendimi ölümünü beklediğime inandırıyorum. 47 yaşındayım isa aşkına! hala bir varisim yok, öleceğim. bir şeyler yapmalıyım.

devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

calimero said:

Republic harici alırsak şunları 189 lira ediyor, üst sıradakiler 130-140 falan sanırım bir de anniversary edition ile alırsan. meh

%70 falan indirim beklerim heralde asdfd

dlcleri korsanla problem olmuyo. son çıkan dlc de var orada listede yok. cultlar societyler ekliyo oyuna. çok bi olayı yok ama farklılık.

hadi ya o iyiymiş, kazık yüksek fiyattayken (indirimli olsa da) tyranny almıştım. şu beleş kampanyasından ck2'yi de çakayım madem.

aslında oyun mükemmel ya para vermek istiyorum da. komplesine dlc falan 100 veririm abi en fazla. 200 liret bi oyuna ateşleyemem yani.

Grego, hikayeyi bok etmiyorum inş. çogzel gidiyor, devam :) (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...