Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kısır Kedi Maması

STY

Öne çıkan mesajlar

Drall said:

sanırım veterinerden alıyorsunuz ikiniz de özellikli mamalar kullanınca

Evet. Medikal mamalar bunlar. Direk ithalatcisi ile temasta degilseniz veterinerler disinda temin edemiyorsunuz. prescription diet cunku.

Bu arada, Hills D/T alin ve bir avuc/yarim avuc her gun gunluk mamanizin ustune ekleyin. O da dental medikal mamadir, veterinerlerde oluyor. dis sagligi icin iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bonacibo kullanan arkadaşımın kedisi hayvan gibi tüy döküyo ya. Ben ısınamadım o markaya o yüzden

Bu arada diş için en önemli şey mekanik temizlik bildiğim kadarıyla. Ben her yakaladığımda bi diş bölgesini fırçalayarak haftada her dişinin iki üç kere fırçalanmış olmasını sağlamaya çalışıyorum büyük olanın. Leylanın ağzı henüz küçük fırçayla girmek çok zor, aslında tülbentle ya da ufak bi arayüz fırçasıyla girebilirim bak ona da. Bi alıştırabilsem çok rahat edicem ya. Sonrasında ödül maması veriyorum ama şimdilik alaka kuramadılar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Selamlar. Kedicik (dişi) bugün kısırlaştırıldı. Normalde Bonacibo (yavru kediler için) kullanıyorduk ancak steril mama yolda şu an. Cumartesi veya en kötü pazartesi elimizde olur.

Birkaç gün normal mamasından yese olur mu? Yarın kendisine tavuk göğsü ve patates (minik minik doğranmış) haşlayıp vermeyi düşünüyoruz çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Şu mamayı on senedir kullanıyorum kedimin hiçbir sağlık sorunu olmadı dediğiniz mamalar neler ya? Çok evham yaptım, yavruyken acana, kısırlaştırdıktan sonra nd tahılsız kısırlaştırılmış kullandım. Hayvan daha bi yaşını doldurmadan idrar yolu sorunu yaşadı. Minnoşa idrar yolu zımbırtılı vet maması alıyoruz da leylanın acanası bitti, ona artık başka mamaya geçeyim diyorum. Minnoşun başına gelenler acanadan mıydı nd'den miydi bilemicem asla ama soğudum iki mamadan da (özellikle ndden duble soğudum)

Leyla da daha kısır değil altı yedi aylık, ama minnoş onun tabakta artanları da yuttuğundan ve yakında kısırlaştıracağımızdan kısır kedi maması aliyim diyorum yine de. Özellikle üşbeş senedir x markayı kullanıyoruz hiçbir sağlık sorunu yok, tüyleri pırıl pırıl, dişleri sapasağlam, kilosu mükemmel, kakası tek ve türk, çişinin kokusu kafanı kum kabına sokmazsan gelmiyo diyeniniz varsa gözüm kapalı yirmi kilo alcam sdf

Sağlıcakla
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2.5 yıldır nd tahılsız kısırlaştırılmış veriyorum. hiçbir sorun olmadı. kedim dişi.

ayrıca,
said:
Özellikle üşbeş senedir x markayı kullanıyoruz hiçbir sağlık sorunu yok, tüyleri pırıl pırıl, dişleri sapasağlam, kilosu mükemmel, kakası tek ve türk, çişinin kokusu kafanı kum kabına sokmazsan gelmiyo diyeniniz varsa

diyorum. kedisine göre değişiyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende arayışlardayım. Acana ağır geldi. Siyam sürekli kustu o mama yüzünden. ND kısırlaştırılmışı severek yiyorlardı ama tuvaletleri diğer mamalardan daha kötü kokuyor gibi geldi. Bovita'ya geçtim. Tekir bok olsa yiyor da siyam beğenmedi pek. ProPlan denemedim hiç. Bir de onu deneyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır Royal Canin urinary s/o kullanıyoruz, çok memnunuz, kediler de severek yiyor. Bu mama özellikle kısırlaştırmadan sonra idrar yolu sorunu yaşayan kediler için öneriliyor. Yanı sıra, değişiklik olması açısından Pro Plan sterilized somonlu kullanıyoruz biz de. Her 2 mama da en az 7-8 yıldır kullandığımız mamalar. Herhangi bir sorun yaşamadık.
Sosyal ağlarda paylaş

aquatik said:

Yıllardır Royal Canin urinary s/o kullanıyoruz, çok memnunuz, kediler de severek yiyor. Bu mama özellikle kısırlaştırmadan sonra idrar yolu sorunu yaşayan kediler için öneriliyor. Yanı sıra, değişiklik olması açısından Pro Plan sterilized somonlu kullanıyoruz biz de. Her 2 mama da en az 7-8 yıldır kullandığımız mamalar. Herhangi bir sorun yaşamadık.

Bu mamayla tedavi süresine up to 6 months diyo, 6 ay sonra idrar tahlili yaptırıp kontrol ederek kısırlaştırılmışmamaya geçiniz falan yazıyodu sitesinde

On kilo söyledim proplan somonluyu, iyimiş de 200 lira. Teşekkürler tavsiyeler için

Sufi said:

ben 2.5 yıldır nd tahılsız kısırlaştırılmış veriyorum. hiçbir sorun olmadı. kedim dişi.

ayrıca,
said:
Özellikle üşbeş senedir x markayı kullanıyoruz hiçbir sağlık sorunu yok, tüyleri pırıl pırıl, dişleri sapasağlam, kilosu mükemmel, kakası tek ve türk, çişinin kokusu kafanı kum kabına sokmazsan gelmiyo diyeniniz varsa

diyorum. kedisine göre değişiyor malesef.

Dişi kedide pek idrar yolu problemi yaşanmıyo zaten sanırım, ama haklısın tabi kedisine göre değişiyo elbette. Bizimkinin genetiği de biraz çürük çıktı ama nd tahılsızın bi paketi bitince idrar yolu gg olunca işte ciddi soğudum ndden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...