Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Sportster 48'i haftabaşında sattıktan sonra bu gün XSR900'ü Daytona'dan aldım.

MT-09'u hipster gibi giydirip, plastikleri alüminyumlar ile değiştirmişler. Daha iyi suspansiyon sistemi, hız göstergesi, traction control, ride-by-wire, kaydırmalı debriyaj gibi eklemeler yapıp yeni motor diye satıyorlar.

Son 2-3 senedir popülaritesi artan scrambler ve cafe racerların olanın aksine alet 116bg güçte. Arkada hala 180'lik lastik kulanıyor. TCS, ABS, ön arka ayarlanabilir suspansiyon gibi özellikler de mevcut. O segmentte tek rakibi aslında RNineT. Onun fiyatı da bunun 2 katı.

İlk defa bu kadar yüksek devir çeviren bir makineye binince çok garip geldi. Alet gerçekten başarılıymış. Harley'deki v motor çok başka bir dünya. Burada onun yokluğu çok hissediliyor. Ancak karşılığını farklı yollardan fazlasıyla verecek gibi duruyor. Yamaha son bir kaç senedir çok iyi iş çıkarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeto said:

benim de bir sorum.

xmaxim var 250 abs, satıp versys alasım var. alacagım motoru buldum gıbı hatta da, xmaxı satmak kasıyor.

versys hakkında bılgısı olan, kullanmış olan var mıdır?

versys sınıfının net en iyisi, belki lastikleri değiştirmen gerekebilir.

xmaxı 14e satmak istiyosan ilanda 14.800 falan yaz, telefonda arayanlara 14.5 de :)
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Daha iyi süspansiyon olduğuna emin misin? Yamaha hayatta yapmaz öyle bişey, mt09la aynıdır kesin o.
a

anladığımdan yada araştırdığımdan değil. tüm inceleme videolarında daha iyi olduğunu söylüyorlar. eğer bir fark var ise tracer ile aynı suspansiyonu kullanıyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

CRF'ye bir elcik koruma taktirayim diyorum. Ne alayım? Seigen'de de CRF var diye onu alıntıladım.

Enduromarket'te 2 tane elcik koruma var. fiyat farkı baya bi fazla. Bunlar muadil ürünler mi? Ne farkları var?

http://www.enduromarket.com/urun/acerbis-tri-fit-el-koruma_213.aspx?CatId=222

http://www.enduromarket.com/urun/acerbis-x-force-elcik-koruma_215.aspx?CatId=222
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene motor aldım, hasarsızlık, yaş, büyük motor vb. diye 350 TL'ye trafik sigortası yaptırdım.

Acentem kapanmış, sıfır aracın 34YK diye çıkan poliçesinin gerçek plaka zeylini de düzgün yapmamış, yenilemeyince öğrendim kapandığını da. Arada da bir taksiye arkadan vurdum, 300-400 TL anca hasarı vardır. Yıllardır hem araba hem motorda ilk suçlu kazam.

Bu sene çıkan fiyat, ruhsattan işlem yapınca 1.800 TL, işin içine zamanında zeyli yapılmayan plaka girince (bir senedir hiç sigorta yaptırmadan gezmişim gibi) 2.400 TL. Ulan kasko yaptırsam 2.000 TL veriyorum, zorunlu trafik 2.400 TL. Ne akla hizmet nasıl bir soygun izni verdiler bunlara, aylardır niye düzelmiyor, akıl almıyor.

Sigortayı arıyorum geçmişe dönük zeyil atın diye, sistemsel sorun falan filan diyorlar. "Başka firmadan yaptırırsanız kendiliğinden düzelir, bizden yaptırmayın" diyorlar ama bu sefer de yine aynı cezalı muhabbet.

Bir acentenin hatası ve bir sigorta şirketinin işgüzar/tembelliği yüzünden ben mağdur oluyorum. Arada da polis bir yakalasa basacak kilidi motora, çekerken de elli yerine hasar verecek yüzde yüz. Hazine Müsteşarlığı'na şikayet edeyim mi ben bu firmayı, ne yapayım?
Sosyal ağlarda paylaş

sonunda anlaştık, parasını vermek kaldı.

2. el harley street 750 alacağım.

ncx mi, tenere mi derken buna geldim ne alakaysa. çok da uzun yol yapamayacağımı anladım.
harley in en ucuz motoru tabi. ben harley olsun diye kastırmadım, öyle bir hayranlığım da yok. 27.000 tl ye 1.600 km de ucuz geldi epey. tertemiz hatta şu an rodaj bakımında motor.

almadan önce bir yorumunuz olur mu, al alma, manyak mısın lan gibi. iron falan da güzel de çok para yani o bütçeye çıkamıyorum.
olayım şehir içinde gezmece, yaparsam yunanistan yaparım 2 ayda bir havalar güzel olursa o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

NC/Tenere derken nereden geldin ki abi HD'ye, hiç test sürüşü yaptın mı? "Jetta almaya gittim Land Rover Defender aldım" der gibi bir şey şu anlattığın senaryo :)

Chopper çok ayrı bir olay, özel bir sevgin yoksa kesinlikle alınması tavsiye edilmez. Hele enduro/touring düşünürken bir anda chopper'a dönmek baya acayip. Bence yapma, en azından hepsinin bir kapsamlı test sürüşünü yap öyle karar ver ya da.
Sosyal ağlarda paylaş

Aklımda hep uzun yol, yurtdışı turları yaparım diye bir düşünce vardı. Fakat yıllık iki hafta izinle biraz zor gözüktü. Enduro/touring den biraz soğudum, gereksiz geldi gözüme.

Haliyle, şehiriçi ulaşıma yöneldim biraz, MT ler, racingler falan zaten ilgi alanımda değil. Çok hoşuma gitmiyorlar. Bir de 1,80 boyunda 110 kilo, sakallı, çirkin ve göbekli bir adamım. MT nin üstüne oturdum, aynadan baktım, at ve kelebek gibi olduk. E madem öyle chopper bakayım dedim, seviyorum da hani.

Versys, Tenere, NCX falan hoşuma gidiyor, hoş Versys varken diğer ikisi pek yalan gibi duruyor da, aleti alıp uzun yola çıkamayacağım. Boşa alacak mışım gibi geliyor. Harley 750 nin de sesi çok salakça, o düşündürüyor. Hani bangır bangır ötsün istemiyorum, stock exhaust kullanırım muhtemelen de bu pancar motoru gibi salakça birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

İçime sinmedi zaten motor doğru dürüst, dün gittim Bosphorus a, oturdum ettim. Tamam aletler çok güzel de, sanki o dünyanın insanı değil mişim gibi geldi. Hani E sınıfı Mercedes bakan Yeditepe öğrencisi gibi hissettim kendimi.

Lanet olası Versys de hep aklımın bir kenarında işte, çok çekti o motor beni niyeyse.

Test sürüşü de yapamıyorum, zira en son 2006 da vitesli motor kullandım. Önce eğitim almam gerekecek. Hani abi ver şunu bi kullanayım diyemiyorum. Önce motoru alıp 1-2 hafta yatıracağım. HD nin hocasıyla da konuştum dün, epey güzel anlattı, İTÜ maslak da yapıyormuş eğitimleri zaten. Yeter ulan 4senedir bir motor alamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...