Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Zinciri temizlemek için;
http://www.hepsiburada.com/motul-c1-zincir-temizleme-spreyi-motul-400ml-p-OTFE46839 uygulayıp bezle sileceksin.

Yağlama için;
http://www.hepsiburada.com/motul-zincir-yagi-400-ml-c2-p-OTFE46840

Bunu da zincire tatbik ederken küçük boy kılları kesilip kısaltılmış boya fırçası ile iyice bulaşmasına yardımcı olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Baserler motora sordum 120 tl zincir temizleme yağlama kiti fiyat verdi.
Wd40 için zararlı diyorlar petrol istasyonuna sordum gaz yağı satmıyor buradakiler. Bir de yağlamak için sprey yağ mi kullanıyorsunuz siz? Hocular kusura bakmayın çok yordum bi zincir muhabbetine farkındayım.

İstanbuldaysan bi yer var. Zincirini temizlerler, güzelce de yağlarlar. 40 TL mi ne alıyorlar.

Ref moto / etiler

Baserler motoru googleadım, kocaelindesin galiba.

Bu durumda c1'den al. Sık zincire iyice. fırçayla bezle güzelce temizle. Sonra c2 ile yağla.
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Bi üstteki post için kusura bakmayın telefondan atmaya çalıştım olmadı.

Zincirin durumu budur

İlk teslim alırkende gözüme ilişmişti sordum servisteki adam ''yok yok zincir yağlı sıkıntı olmaz'' dedi ama bana garip geliyor 0 km motorun zincirinde pas olması bu normal midir? Kimyasal ya da köpükle hiç yıkamadım motoru sadece su ve bezle sildim kirlendiğinde.

Ben bunu atlamışım. Sıfır motosikelet aldın ve böyle miydi zinciri? Motor neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

@ShadowFax Motoru 5 nisanda Honda Haldız'dan 0 km aldım CB125e modeli.
Motorda zincir egzosdaki vidalar orta sehpa ve farın olduğu kafa karenajının içinde ufak tefek paslar var. Alırken farketmedim zaten oldu bittiye geldi. Saat 4'de teslim için gittim 3 saat sonra anca teslim alabildim, rodaj hakkında ne yetkili serviste bilen birisinden bilgi aldım ne de başka bir şey için herhangi bir şey söylemediler.
Sadece 1 ay sonra getir motor yağını değiştiricez dediler.

Zaten ilginç olan kullanıcı klavuzunda 1k km sonrasında getirin diyor bu adamlar neye göre 1 ay sonra getir dedi bilmiyorum 350 km oldu anca 1 ayda rodajın bittiğini de sanmıyorum. Bugün götürecektim ama çok fazla yağmur var o yüzden yemedi götürmek ıslak zeminde. Gittiğimde de bunları soracağım ama bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Ha hoş Honda Türkiye'ye bir şey yapmazlarsa bildireceğim fotografları çekip.

Diyeceksiniz ki neden teslim aldın bu haliyle ben de görmedim bir de 3 saat bekledikten sonra sinir küpü olup motoru bi an önce alıp gitmek istedim. Benim de salaklığım var ayrı konu. Bakalım ne olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

500 KM'dir Tenereyi kullanıyorum. Güzel motor. Fakat titreme durumu var sanırım. CRF'den çok daha fazla titriyor. Ön cam zangırdıyor.

Onun dışında motor çok iyiymiş. Acayip dengeli ve büyük. Tam benlikmiş.

Yalnız aksesuar fiyatları ne olmuş öyle ya.

GP Kompozit
İRF Motor
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

@ShadowFax Motoru 5 nisanda Honda Haldız'dan 0 km aldım CB125e modeli.
Motorda zincir egzosdaki vidalar orta sehpa ve farın olduğu kafa karenajının içinde ufak tefek paslar var. Alırken farketmedim zaten oldu bittiye geldi. Saat 4'de teslim için gittim 3 saat sonra anca teslim alabildim, rodaj hakkında ne yetkili serviste bilen birisinden bilgi aldım ne de başka bir şey için herhangi bir şey söylemediler.
Sadece 1 ay sonra getir motor yağını değiştiricez dediler.

Zaten ilginç olan kullanıcı klavuzunda 1k km sonrasında getirin diyor bu adamlar neye göre 1 ay sonra getir dedi bilmiyorum 350 km oldu anca 1 ayda rodajın bittiğini de sanmıyorum. Bugün götürecektim ama çok fazla yağmur var o yüzden yemedi götürmek ıslak zeminde. Gittiğimde de bunları soracağım ama bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Ha hoş Honda Türkiye'ye bir şey yapmazlarsa bildireceğim fotografları çekip.

Diyeceksiniz ki neden teslim aldın bu haliyle ben de görmedim bir de 3 saat bekledikten sonra sinir küpü olup motoru bi an önce alıp gitmek istedim. Benim de salaklığım var ayrı konu. Bakalım ne olucak.

Kötü olmuş ya. Keşke alırken kontrol edip, teslim almasaydın. Bence gaz yağı / motul c1 ile düzelecek şeyler. Takma bence.

Rodaj konusunda kesin bir şey yok. 1k km'ye gelene kadar yüksek devirlerde kullanma işte. sonra basarsın gaza.

Motoru alırken sadece 3 saat mi bekledin plaka için? İyiymiş valla. Tenereyi 3 gün, CRF'yi de 3 gün beklemiştim. Şehir farkı tabi.

Honda sana o konuda yardım etmeyecek bence. Ha belki müşteri memnuniyeti diye dişli takımını değiştirirler bi sor yine de.

Xaero said:

ShadowFax said:

500 KM'dir Tenereyi kullanıyorum. Güzel motor. Fakat titreme durumu var sanırım. CRF'den çok daha fazla titriyor. Ön cam zangırdıyor.

Onun dışında motor çok iyiymiş. Acayip dengeli ve büyük. Tam benlikmiş.

Yalnız aksesuar fiyatları ne olmuş öyle ya.

GP Kompozit
İRF Motor

Givi koruma demiri aldım. 700 TL'ydi.
Trexes 40 lt çanta aldım. Tablası, sirt dayaması, iç filesi falan 1300.
Bi tane de far koruma aldım. O da 175 TL.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Kötü olmuş ya. Keşke alırken kontrol edip, teslim almasaydın. Bence gaz yağı / motul c1 ile düzelecek şeyler. Takma bence.

Rodaj konusunda kesin bir şey yok. 1k km'ye gelene kadar yüksek devirlerde kullanma işte. sonra basarsın gaza.

Motoru alırken sadece 3 saat mi bekledin plaka için? İyiymiş valla. Tenereyi 3 gün, CRF'yi de 3 gün beklemiştim. Şehir farkı tabi.

Honda sana o konuda yardım etmeyecek bence. Ha belki müşteri memnuniyeti diye dişli takımını değiştirirler bi sor yine de.

Saol hocam yapacak bir şey yok sadece ben bu paslı parçaların değişimini talep edeceğim, yaparlarsa ne ala. Ben 2016 model ellerinde hazır var diye beklemedim bir de trafik ve plaka işlemlerini de işyerinden izin alıp kendim yaptım. Ama bildiğin eziyet geldi oraya git buraya git. Bir de İst'te dediğin gibi 3 gün normal çok kalabalık bi şehir burasına kıyaslanamaz bile.

Bu arada ben plaka için beklemedim sabah motorun ithalat evrakları ile nihai faturasını alıp trafik şubeye gittim öğleden sonra 3 gibi plakayı bastırıp bayinin yolunu tuttum yani ben motorun bayiden fiziki teslimini 3 saat bekledim ona çıldırdım beklerken.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenere'yi bilmiyorum ama asfaltta en iyisi degil tourance.
Bilmem miliyor musun ama metzeller pirelli'nin markası. Pirelli ST ile tourance next ortak lastik. Adamlar ST2 yaptılar. Tourance 2 nesil eski kalıyor zaten.
Ben tecrübemi çok aktaramıyorum benimkiler 12k da taş gibi olmuş artık, iyi tutmuyor, ama normalde de fazla güvenmezdim, uzun ömürlü biraz sertçe bi lastik. Özellikle asfaltın iyi olmadıgı yerlerde temkinli olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...