Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi Eğitimi

bingildak

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

evde olması lazım, deneyim bakalım, teşekkürler

Vicks her turlu sakat bizim kedi gayet yaladi sonra veterinerlik olduk :) Kolonya uzaklastirma konusunda perfect hea anlik cozum oluyor ama belli sureden sonra kosullanmaya basladigi icin birakiyor.

Bir de kedinin birsey demek istedigini hic dusundun mu kediler durduk yere hic giciklik yapmazlar kesin bir talebi vardir senden mamasi/suyu azdir, tuvaleti temiz degildir, oyun oynamak istiyordur, seninle uyumak istiyordur vs zaten genelde uykusu varken bildigin bebek gibi mizmiz oluyorlar. 4 farkli kedi ile bu iletisim olayini bizzat cozen birisi olarak soyluyorum kesin bir istegi vardir.

Yeni evlerde genelde yabanci oldugu seylere boyle davranabiliyor kediler bizim camista uzun sure dolap kapisini eselemisti ama dedigin gibi sadece geceleri oluyordu.

Son edit: Su tabancasi olayi cok mantikliymis yalniz beklemedigi anda direk urkup kacar :D
Sosyal ağlarda paylaş

hmm vicks'de yapmayım o zaman ya.

bir isteği oldu mu çok net belli ediyor iki kedide. mesela mama bitsin, su bitsin, tuvalet pis olsun hemen patisinin içiyle yüzüme vurmaya başlıyor ve uyandırıyor. uyutmaz kesinlikle deli eder. bunlardan biri değil. ilgi istiyor olabilir, ilgi isteme saati çok yanlış, ben nasıl gece 4-5'de ilgi vereyim abi hayvana.

davranış şekli cidden çok garip, bunu yapan kedi çok böyle kişilik sahibi bir kedi zaten. çok enteresan tripleri halleri var.

mesela dün gece yine yaptı. görüyorum dolap kapağının orada tak tak tak patiyi alttan sokuyor sonra bırakıyor. ayağa kalkacak gibi olsam hemen koşu yoluna gidiyor. "kızım" diye sesleniyorum hemen miyavlıyor veya böyle hırıltı çıkartıyor. gel diyorum, hemen gelip yatağa atlıyor. 2 dk seviyorum ediyorum - sıkılıp atlıyor hemen yataktan. böyle aşırı enerjisi varmış, durmak istemiyormuş gibi gözler kocaman kocaman olmuş.

benim yatak odamda, yatağımda uyuyor zaten ikisi de öyle bir istek olduğunu sanmam. geçen gün pikeden böyle ev gibi bir şey yaptım o gece baya ilgisini çekti içinde uyudu ama yine gece 1-2 kere dolabı açtı kapadı.
Sosyal ağlarda paylaş

lazer ile deli gibi oynuyorlardı, ona ilgilerini kaybettiler.
ipli bir tane catnipli oyuncağımız var ama onunla oynatmak için benim kalkmam gerekir. bir de böyle kendi kendine hareket eden motorlu bir şey almıştım, SIFIR ilgi gösterdiler kuzenime verdim onu da.

sizin oyuncak nasıl bir şey? yaşları daha 3'e geliyor, yaşlı da değiller ama anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

bende alıp deneyim iyisi mi, o kadar güzel oyuncak aldım 50 liraya. benim insan olarak ilgimi çekti, sanki benim kediler mühendis, bu ne lan deyip geçtiler gidip bir pati bile atmadılar. üzerine geliyor böyle oyuncak hareket ederek, böyle hanım hanım kenara çekiliyorlar, bir pati ile ittirme bile yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
bingildak said:

hahaha fikir olarak güzelde uygulaması zor abi sığmam oraya ben, kız arkadaşımın yapması gerek ona de diyemem bu gece dolapta uyu sen diye

Sorununa bir çözüm bulabildin mi? 2 haftadır tam olarak tasfir ettiğin durumu yaşıyorum. Gece boyunca dolaplardan bir tanesini açmaya çalışıyor. Tırmalıyor gaza geliyor anırıyor saolsun her gece uyandırmaya başladı beni. Diğer kedinin ise alakası yok. Bir anda başladı bu huyu. Bir de özellikle aynı dolaba yapıyor. İçinde ilgisini çekebilecek bir şey de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

hatta aynı kedimizde kötü bir alışanlık daha ortaya çıktı bu kadar yıl sonra, dairenin kapısı açılmaya görsün, aynında ok gibi dışarı fırlıyor. son haftada 3 kere evden dışarı apartmanın içine koşarak fırladı zor tuttum apartman içinde. kısırlaştırılmış yani bir de kızgınlık falan da değil tamamen merak. kedi öyle böyle meraklı değil. bazen giyinirken falan elbise dolabının içine giriyor, yakalıyorum bütün vücüdü vibratör gibi titriyor hayvan sanki nirvanaya yükseliyor dolabın içine girince. her seferinde amerikayı keşfediyor sanki pezevenk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Basligi okudum, yazinin birazini okudum, basliga tekrar baktim, gerisini okumadim. Ama 4 sayfa olmus, hala bunun gecerli olacagini dusunuyorum:

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2011/198/8/6/sheldon__s_evil_laugh_by_manongg-d3ysglh.gif

Kedi egitimi. Ha ha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...