Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiralık ev konumu önerisi

dEaThMooN

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Yaza evlenmeyi planlıyorum. Ben ITU Teknokent'te çalışıyorum. Kız arkadaşım da 4 Levent'te Metroya 10dk yürüme mesafesinde çalışıyor.

Benim servisim var. Hemen hemen İstanbul'un her yerine ulaşan bir ağı var. Ama kız arkadaşımın servisi yok. (Araba var)

Kira olarak 1250 - 1800 arası birşey düşünüyoruz. Ev depremden sonra yapılmış olacak. Giriş katı olmayacak. Mahalle ipsiz sapsız tiplerin olduğu, Fikirtepe vari biryer olmayacak.

Kavacık'ta çok güzel evler var da sanırım çok fazla trafik problemi var. (Ekşisözlük'ten okuduğum kadarıyla bilgim var.)

Aklınıza gelen muhitler nereleridir acep?
Sosyal ağlarda paylaş

neden anadolu yakası abi? yaza köprü tadilata girecek zaten ve ikiniz de avrupa yakasında çalışıyorsunuz.
beşiktaş muhit olarak iyi ama yeni yönetmeliğe göre yapılan yeni bir bina yok pek, eğer bulursan dikilitaşa bak oralar güzel aile apartmanları nezihtir.

sanayi mahallesini düşünebilirsin oralara iyi diyorlar ama ben gidip görmedim. istinye tarafı da düşünülebilir (acıbademin olduğu taraflar) işe gidiş geliş metroyla yapılır.

benim aklıma bunlar geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

neden anadolu yakası abi? yaza köprü tadilata girecek zaten ve ikiniz de avrupa yakasında çalışıyorsunuz.
beşiktaş muhit olarak iyi ama yeni yönetmeliğe göre yapılan yeni bir bina yok pek, eğer bulursan dikilitaşa bak oralar güzel aile apartmanları nezihtir.

sanayi mahallesini düşünebilirsin oralara iyi diyorlar ama ben gidip görmedim. istinye tarafı da düşünülebilir (acıbademin olduğu taraflar) işe gidiş geliş metroyla yapılır.

benim aklıma bunlar geldi.

Dikilitaş'ta da yok yaw uygun. İstinye acıbadem tarafı fiyatlar uçuk depremden sonra yapılmış evlere bakınca. Sanayi Mahallesi'ne bakmadım bakayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi göktürk ebesinin nikahında dediğin, söylediğin fiyatlarda ev tutan ve arabayla ulaşım sağlayan tüm Levent ahalisi Göktürk'te kalıyor neredeyse. Arabayla o mesafe hiç. Teknokentteymişsin. Geçerken hanım metroya bırakır işte seni.

Gayrettepedeki evler iyidir güzeldir. Depremden sonra yapılmışı vardır ama aşağılarda kalır. Yürüyerek metroya gidemezsin doğru.
Mecidiyeköy ve Şişli'de de depremden sonra yapılmış az ya. Senin asıl sıkıntı o. Göktürk senin mekanın, trust me.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi göktürk ebesinin nikahında dediğin, söylediğin fiyatlarda ev tutan ve arabayla ulaşım sağlayan tüm Levent ahalisi Göktürk'te kalıyor neredeyse. Arabayla o mesafe hiç. Teknokentteymişsin. Geçerken hanım metroya bırakır işte seni.

Gayrettepedeki evler iyidir güzeldir. Depremden sonra yapılmışı vardır ama aşağılarda kalır. Yürüyerek metroya gidemezsin doğru.
Mecidiyeköy ve Şişli'de de depremden sonra yapılmış az ya. Senin asıl sıkıntı o. Göktürk senin mekanın, trust me.

Trafik yok o zaman o bölgede?
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Göktürkte acayip trafik oluyor ya. Yollar bok gibiymiş o tarafta dediydi bi arkadaş.

Ben olsam vapurla geçilebilen bi yerde otururdum, kadıköy falan. Vapurla sabahları karşıya geçersin, sonra servise binersin en kötü. Güne denizden başlamak insanın yaşam kalitesini artırıyor resmen.

sis olup vapurlar iptal olunca kulakların çınlamasın sonra
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Göktürkte acayip trafik oluyor ya. Yollar bok gibiymiş o tarafta dediydi bi arkadaş.

Ben olsam vapurla geçilebilen bi yerde otururdum, kadıköy falan. Vapurla sabahları karşıya geçersin, sonra servise binersin en kötü. Güne denizden başlamak insanın yaşam kalitesini artırıyor resmen.

Ben şu an kadıköye yakın bir yerden servisle gidiyorum. Uyuduğum için servis daha uzun sürse bile benim için daha iyi oluyor.

Ama hatunun 4 levent'teki işine gitmesi için Anadolu yakasından:

1- Vapura ulaşcak, (?) Takribi 15 dk desek iyimser olarak
2- Kabataş Vapur (20 dk)
3- Fünikiler (5 dk)
4- Metro (in çık vs 25 dk)
5- Metrodan sonra 10 dk yürüyüşü

1 saat 15 dk. Dönüş 1 saat 45 dk de. 3 saat günde yolda harcayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

dEaThMooN said:

Editor said:

Ayazaga yi oneririm aradigin fiyatlar var iett ve minibusle 5 dk maslaktasin

Ayazağa'da evler çok güzel fiyatları da çok uygun. Ulaşım ve mesafe olarak da bizim için uygun ancak muhit konusunda kötü duyumlar almıştım. Bilgin var mı? İnsanı nasıl?

Ya muhit anca esin pazara gider onun disinda gezmelik muhiti yok yani istanbul ici zaten...
Otobusten eve gidene kadar laf atmalar oluyor mini etekli kizlara filan oda heryerde var gibi
Onun disinda sitede oturdunmu sorun yok bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...