Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 isimli insanlar

Voys

Öne çıkan mesajlar

O zaman benim pederin isim hikayesini anlatayim. Sana 1954 dogdugu zamana kadar isim yok dogdugunda gelenek oldugu icin baba tarafindan dede ismini veriyorlar sonra ayip olmasin diye anne tarafindan da dede ismi veriliyor buraya kadar normal amma velakin nufus mudurlugune dayisi gidiyor ve orada dank ediyor ulan benim niye ismim verilmedi deyip kendi ismini ana isim digerlerini gobek adi olarak nufusa yazdiriyor. Boylece 3 ismi oluyor benim pederin tabii ceremesini butun evraklarda ben cekiyorum. Polisler ceza kesmiyor ismini kodlamak yerine adama o derece saka degil 2 kez basimiza geldi birinde bacanagi vardi senin ismin daha rahat dedi ona kesti cezayi.

Ismi merak edenlere Mehmet Omer Enver biz aile izince M.O Enver diyoruz milattan oncesine dayaniyor gibi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Voys said:

o kadar basit oldugunu dusunmuyorum ya. evet bazı aileler böyle basit sebeplerle koyuyorlardır ama sanki bazılarında başka şeyler var

o kadar basit

genelde biri dedesinin ismi digeri koymak istedikleri isim falan iste

konusulcak baska konu yok sunu da konustuk surada ya
Sosyal ağlarda paylaş

ben merak ettim çinde en fazla kullanılan soy isim ne kadar kullanılabilir ki lan diye?

The summary of the 2007 survey revealed China had approximately 92,881,000 Wangs (7.25% of the general population), 92,074,000 Lis (7.19%), and 87,502,000 Zhangs (6.83%)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_Chinese_surnames

Wang ve Li soy isimlileri toplasan türkiyenin iki katından fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...