Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık sokak

goldbären

Öne çıkan mesajlar

adoreoyuncak kazıklıyodu bayadır. yettiğimce bricklinkten alıyordum (örneğin 8110 unimog bana 350TLye maloldu kargo dahil, istinye 700den ittiriyordu)

ama şu son 2014 setleri gerek dövizin artması gerek adorenin biraz vizyonunu genişletmesiyle avrupa fiyatına daha yakın geliyor. örneğin 60 € set 200 tlden geliyor, dışarıdan alıp beklemek kargo gümrük kasmak anlamsızlaştı.

bağdat cadde şubesinde çeşit daha çok bu arada. sadece lego var çünkü. istinye fıs biraz.

esas ağustosta avrupaya (bize de gelirse ekimde gelir anca sdfsfs) düşecek olan 42030 kumandalı loader çok güzel olacak.
http://www.brickshelf.com/gallery/povratnik/9999-Box/42030-Volvo/6volvo_sideway2.jpg

videoları falan var bakarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

techic olması iyi olmuş diğeri çok pahalı ki zaten bende arduino+sensor+servo+alıcı verici bir sürü ıvır zıvır var zaten. bana şase yapacak içinde dişli yatağı olan bir şeyler lazımdı.
mindstorms a o kadar para verene kadar köle satın alırım.

mindstorms sadece teknike takılabilen sensörler falan içeriyor fazladan. bir de uyumlu motor var işte servo. yoksa parçalar aynı. teknikte de bitane bol motor + kumanda içeren dev set alacksın. ondan sonra tiri viri ufak setlerle kendi parça havuzunu geliştireceksin.

teknik = mekanik
midnstorms = mekanik + elektronik bi nevi.

edit: şase lazım demişsin. o zaman direk gider kamyonumsu modellerden birini alırsın geniş geniş takılırsın üzerinde.

tavsiyem 42024 = 200 TL türkiyede. hiç bişey olmasa hevesini giderir, ikinci elde 100tlden satarsın başkasına.
Sosyal ağlarda paylaş

cevap vereyim derken özel mesaj attım idare edin artık :)

goldbären said:

Solozzo said:

şu volvo loader inanılmaz güzel bir şey ya içim gitti valla.

gerekirse filipinlerde kendimi satar gene alırım bunu ya.

200€ avrupa fiyatı olacak.

bizde 700 veya 800 olacaktır büyük ihtimalle 800.

tabi haziranda dolar 2.5 avro 3.5 olacağından 1000 tl bile görebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

imamizer said:

techic olması iyi olmuş diğeri çok pahalı ki zaten bende arduino+sensor+servo+alıcı verici bir sürü ıvır zıvır var zaten. bana şase yapacak içinde dişli yatağı olan bir şeyler lazımdı.
mindstorms a o kadar para verene kadar köle satın alırım.

mindstorms sadece teknike takılabilen sensörler falan içeriyor fazladan. bir de uyumlu motor var işte servo. yoksa parçalar aynı. teknikte de bitane bol motor + kumanda içeren dev set alacksın. ondan sonra tiri viri ufak setlerle kendi parça havuzunu geliştireceksin.

teknik = mekanik
midnstorms = mekanik + elektronik bi nevi.

edit: şase lazım demişsin. o zaman direk gider kamyonumsu modellerden birini alırsın geniş geniş takılırsın üzerinde.

tavsiyem 42024 = 200 TL türkiyede. hiç bişey olmasa hevesini giderir, ikinci elde 100tlden satarsın başkasına.

saatlerdir technic videolarını izliyorum. büyük teker lazım bana. o yüzden Lego Desert Racer 42027 alabilir 50-60 lira bi şeymiş. üzerine gerek duyduğum parçaları alırım. normal dc motoru technice uyarlayabiliyormuşuz. şu eleman anlatmış. böyle bi çözüm lazımki arduino ile rahatça kontrol edeyim.

http://www.youtube.com/watch?v=dBNFqcXvnEo

bide aklımı Lego Snowmobile 42021 çeliyor paletleri için. ama bundan 2 tane almam lazım. sırf palet için gerek var mı bilemedim.

bi ikinci el bakayım ben en iyisi. ucuza denk getirirsem çökerim.

ikinci eli yalan gibi. alan satmıyor anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

hacı onlardaki dişliler falan yok gibi bişey. o paletler tırt bi de.

42006 paleti lazım sana çok daha iyi ondaki.

seni dediğim kamyondan aşağısı çözmez. desert racer al ama kamyonu da al. dediğim gibi ufak setlerde beş tane dişli çıkmaz. fazla çeşit de olmaz. zaten zamanla alırsın sararsa. orta bir set alıp A-B modellerini yapıp adamlar nasıl inşa etmiş, dişli - aks olaylarını nasıl çözmüş nasıl sağlam kafes yapmış falan incelemen lazım.

ufak setler D&R larda oluyor. oralardan da kesebilirsin anadolunun çorak kasabalarından birindeysen (öyle hatırlıyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

ben kamyondan alacam ya 250 lira ama namussuz adam gibi satan yer de yok, n11, gg de falan var sadece. 23 nisan indirimde dnr bi güzellik yaparsan ufakları da oradan alayım diyorum.

bu arada satılık nintendo 3ds. çok az kullanıldı, tertemiz, 2 kere şarj ettim, full kutulu + r4 kart asdffs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...