Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Michael Schumacher Komada

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

ne salak seyleri merak ediyosun sen ya.

bence son derece ilginç lan. bu adamlar şana şöhrete krallığa alışmış adamlar. sen adamı krallıktan indirip, kendi bokunu zor tutan bi adama dönüştüğü hayat veriyosun adamlara. kafayı yer insan.

ve adamlar bu krallığa uzanan süreçte kendilerini hep 1"Çalışmanın her saniyesinden nefret ediyordum; fakat kendime hep dayan! diyordum. Bugün çalışacağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım." şeklinde motive ediyorlar. evet isim olarak bir şampiyon ama keyfini süremiyor işte bu kadar çalışmanın.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

aquila said:

bence son derece ilginç lan. bu adamlar şana şöhrete krallığa alışmış adamlar. sen adamı krallıktan indirip, kendi bokunu zor tutan bi adama dönüştüğü hayat veriyosun adamlara. kafayı yer insan.

ben vermiyorum kardes, kendi yaptiklarinin sonuclari. yasamak isteyen her turlu yasar, karakterle ilgili sanla sohretle degil. tek sikintim ful felc olurdu belki.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

moriarty said:

aquila said:

ben vermiyorum kardes, kendi yaptiklarinin sonuclari. yasamak isteyen her turlu yasar, karakterle ilgili sanla sohretle degil. tek sikintim ful felc olurdu belki.

olsun olum. adamlar hep karşılığını alacağı ve dinlenip, yaptıklarının keyfini ve huzurunu yaşayacağı anı hayal ediyor çalışırken. sonra bam. yine savaşmaya başlıyosun sonrası ölüm tadını çıkaramadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Tonlarca fabrika işçisine olan şeyler bunlar malesef. Baskı makinesi ellerinin üzerine inip tuzla buz olan insanlar, tersanelerde bacağından olanlar, komaya girenler falan. Ne kadar tv'ye çıktığın veya ne kadar para aldığın bu durumlarda pek önemli olmuyor.

Olay kötü, tabi. O başka bir şey. Ama bu olay sırf böyle bir insanın başına gelmiyor, çok sayıda kişinin yaşadığı şeyler. O insanlarında hayatları, umutları falan vardı. Onu demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:

Kayakla kayarken 29 Aralık'ta Fransa'daki Meribel kayak merkezinde geçirdiği kazadan sonra yapay komada uyutulan Michael Schumacher'in, havada 10,4 metre uçtuktan sonra başını bir kayaya çarparak yaralandığı açıklandı.
Soruşturmayı tamamlayan savcı Patrick Quincy, kaza ile ilgili bir ihmal veya suçlunun bulunmadığını ve dosyanın kendilerince kapandığını açıkladı.
Kaza ile ilgili kesin raporda şu bilgiler yer alıyor:
-Michael Schumacher, pistin 4,5 metre dışında kayarken, yeni yağan karın altında kalan ve fark edilmeyen kayaya çarparak havalanıyor. Schumacher, 10,4 metre uçtuktan sonra başını ikinci bir kayaya çarpıyor.
- Kaskındaki kameranın aldığı yaralarla ilgili bir rolü yok. Kamera kaskın önünde. Schumacher’in başının sağ tarafı kayaya çarpıyor.
- Pistte, sorumluların bir ihmali yok. Bütün çizgiler, ikaz işaretleri Fransız normlarına göre eksiksiz. Olay sadece talihsiz bir kaza.
Savcılık, bu raporla birlikte dosyayı kapattı. Ailenin kişisel dava açma hakkı var, ancak ailenin şu ana kadar böyle bir girişiminin olmadığı açıklandı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Fransa Alplerinde geçirdiği kazanın ardından üç aydır komada olan Michael Schumacher’in 20 kilo kaybettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde gerçekleşen kayak kazasında başını kayaya vurup yaralanan efsane pilotun kaza günü 75 kiloya sahip olduğu ancak ve bu zaman zarfında 20 kilo kaybederek 55 kiloya kadar düştüğü belirtildi.
Prof Dr Curt Diehm komada bulunan hastalarda kilo kaybının normal olduğuna dikkat çekerken, “sürekli bitkin olduğu için son derece kilo kaybı yaşamış bulunuyor.

Yapay kalorilerle temel gereksinimleri karşılanıyor ancak yapı kasları için aynı şeyi söyleyemeyiz. Onun kaslarını hareketsizlik yüzünden bozulmuş varsaymamız gerekiyor. Fizyoterapistlerle tedavisi yapılıyor ancak sadece bunlarla yeniden kas inşa etmek mümkün değil” diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...