Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 5

Cons

Öne çıkan mesajlar

abi aydın'ı hiç sevemedim, futbolunu hala da sevmiyorum bal yapamayan arı olduğu için ama pozisyonda içim ezildi yahu. çok fenayı ikinci tekrarı izleyemedim bildiğin, herifin acısını hissettim neredeyse yani.

umarım en kısa sürede iyileşip yedek kulubesindeki yerini alır. böyle 70 te falan girerse belki bişiler değiştirir. herife sempatim oldu anasını satayım : /
Sosyal ağlarda paylaş

küçük takımların büyük oyuncusu

getafe ile gol kralı olmakta sıkıntı yok, kapalı savunma görmüyorsun ki, getafe lan diyip yayla gibi açık oynuyor adamlar.

fener öyle degil, herkes canakkale geçilmez yapınca guiza yalan oldu tabi

şeycu için de benzer durum olabilir ama fransa ligini takip etmediğim için pek bişey demek yanlış olur
Sosyal ağlarda paylaş

chedjou yanlış bir transfer, ama kötü bir oyuncu değil.

lille'deki görevi ile GS'deki arasında dağlar kadar fark var. Toparlayıcı bir oyuncuydu Lille de, GS de ise hem toparlamasını hem de biraz daha ileri de oynayıp oyun kurmasını falan da istiyorlar. Yani benim izlediğim kadarıyla böyle diyeyim.

Birinde görevi sadece kesmek iken birinde çok daha fazlası biniyor ve adam patlıyor.

Bizim şey gibiydi. Ferrari de mesela Denizli'nin takımında adam zirveyi gördü resmen, ülkenin en iyi stoperi falan bile derdin ama hem denizli'nin son dönemindeki tarz değişikliğinde hem de Schuster'in takımındaki performansı ile "BU NE LAN" tepkisi verirdin.

O yüzden safkan hücum takımları ile safkan savunma takımlarından oyuncu alırken çok seçici olmak ve iyice araştırmak gerekiyor. Ya normal takımdan bile alırken adamı araştırmak gerekiyor. Bunlar direkt Fransa'nın en iyi stoperini bağladık, hülooo diyerek transfer yaptıkları için belki de adamın kariyerini bitirdiler asdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

Deloitte geçen sezonun money league'ini yayımlamış. İlk 20 takımı da analiz etmiş, pdf indirilebiliyor okuyun tavsiye ederim. Manu bu analizin tarihinde ilk kez ilk 3'ün dışında kalmış.

Tablo:

19'dan 16'ya çıkmışız, Fenerbahçe de 19'dan listeye girmiş. Galatasaray'ın CL'de daha da yürümesi durumunda seneye ilk 10'a yaklaşacağı tahmin ediliyor. Gelirlerde reklam+maç günü+yayın gelirleri içerik.

GS: 35.4 M EU maç günü + 51.9 M EU yayın geliri + 69.7 sponsor geliri ile 157 milyon euro

FB: 27.7 M EU maç günü + 43 M EU yayın geliri + 55.7 M EU sponsor geliri ile 126.4 milyon euro

Büyük 5 lig harici sadece Türkiye'den takım var. 5 ligin yayın gelirlerinin hayvani olmasına rağmen bu listeye girebilmek artık bu iki takımın sponsorlar için büyük fırsat olması ve biletlerin uçuk fiyatları ile maç günü gelirlerinin çok olması ile açıklanabilir.

Beşiktaş'ın tahmini geliri 78, Trabzonspor'un ise 42

Sosyal ağlarda paylaş

Chedjou'yu Fransa'da yılın stoperi seçen arkadaşlara sevgilerimi iletiyorum. Hayır adama farklı görev yükleniyor olabilir ama adam resmen umursamaz ya. Yani penaltı pozisyonu muydu, yoksa kaleciyle karşı karşıya kaçan topta mıydı neydi; adam umursamıyor ya zikinde değil adamın yani. Bu kadar laubali olunmaz cidden.

Dany bana kalırsa daha iyidi Chedjou'dan. Chedjou'nun ayağı daha düzgün ama Dany kadar hızlı bir adam değil ve bana kalırsa artıları eksilerini götürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün bence takımı eleştirmemek lazım çok fazla, Akhisar maçından sonra sezonun en boktan topunu oynadık. Bucalı Spanoulis fena değil orta sahada, Selçuk ve Melo'ya yancılık edebilir bazı maçlarda. Salih sağ bek fakat dün ortanın sağında yer aldı, girdikten sonra ışık verdi bindirmelerle. 3 atağımız var, 3'ünde de işin içindeydi. Onun dışında Selçuk ve Sneijder olmayınca, Melo da maçı takmayınca bizim takımın maç kazanması zordu, öyle de oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...