Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de Emlak Sektörü & 5-10 Yıl Sonraki Durum

noddle

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Biliyorsunuz Türkiye'nin ekonomi yapıtaşı İnşaat. Şu sıralar Konut yapımları iyice arttı, kentsel dönüşüm vs. yeni yeni bir sürü binalar yapılıyor. Çoğu kişi de kredi ile konut almanın peşinde. Bir de şöyle söylentiler çıktı bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum: 5-10 yıl sonra Türkiye'de emlak balonu oluşacakmış yani gereğinden fazla konut oluşacak, aynı zamanda kredi çekenlerin bir kısmı kredileri ödeyemeyecek duruma gelebileceklermiş. Bu yüzden fiyatlar baya bir düşecek diyorlar ne kadar doğrudur? Var mı bu işlerden anlayanlar?
Konut alımı için bu zamanları beklemek daha mı mantıklı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar ev yapılıyor ve bu evlerin hepsi satılıyor ben anlamadım kim neden alıyor bu evleri. 1+1 ler neyse günlük falan kiraya verenler var ama bu 3+1 leri falan bu kadar yüksek fiyata neden alırlar aklım almıyor.hadi aldılar diyelim ülke nüfusundan çok ev yapıldı lan asfıkhafs hatta yapılmayada devam ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

Beklemek kesinlikle faydalı olur. En azından Ankara için; bir sürü yeni konut projesi var yapılan. Şehir merkezinde diye gidip 40 yıllık binaya 250k gömmemek gerekir, hele de krediyle.

Türkiye'de mortgage yeni bir enstrüman, insanlar henüz tam alışmadı/farkına varamadılar. Abd'deki gibi sistemin laçkalaşması, bankaların birbirine borçluları satması vs. durumunda sistem çökecektir.

Bir de arzın talepten fazla olması var. Ama o fiyatları ne derece etkiler bilmiyorum. Çünkü biraz parayı bir arada gören herkesin aklına hemen ev almak gelir bu kabız ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

bu kadar ev yapılıyor ve bu evlerin hepsi satılıyor ben anlamadım kim neden alıyor bu evleri. 1+1 ler neyse günlük falan kiraya verenler var ama bu 3+1 leri falan bu kadar yüksek fiyata neden alırlar aklım almıyor.hadi aldılar diyelim ülke nüfusundan çok ev yapıldı lan asfıkhafs hatta yapılmayada devam ediyor

Kara para aklamak için emlak uygun bir yatırım. Şu an balon var bu arada. Çarpana göre kirada kalmak daha mantıklı olabilir.

Eviniz varsa dönüştürme olayına çok dikkatli yaklaşın. Yanımıza yapılmış binanın işçilik kalitesi 62 model binadan kat kat kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...