Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

No Man's Sky

Khiran

Öne çıkan mesajlar

onca videoyu röportajı izleyip oyunun walking sim olduğunu anlamak kolay aslında. çok acayip şeyler beklemiş insanlar. eve'in adının bile geçmesi acayip geldi. yani en büyük kıvırdığı cevap "multi var gibi de yok gibi de" demesiydi onun dışında her şey birebir aynı. gez toz malzeme topla gemi geliştir fuel doldur. psychedelic showcase gibi bi şey.
Sosyal ağlarda paylaş

behran said:

eve ilk çıktığında bile daha doluydu bundan.

oyun multi değilmiş bi kere. ne eve'i. ayrıca çok manyak sayıda insan oynuyormuşmuş.

bu arada 500 milyar yılda oyunu komple bitirebilirsiniz falan diyorlar ahsdfsuah. bu adamlar bildiğin aynı 1000 tane farklı texture ve özelliği falan ayrı ayrı kombinleyerek, sonsuz sayıda random gezegen ve species falan mı yaratmışlar. bu mu olay yani?
Sosyal ağlarda paylaş

7 dakkada 50 gezezgen. Yorumlarda aslında aynı gezegen gibiler sadece renk paleti değişik falan demişler de, bence o kadar basit değil. Yine de 50, hadi 100, hadi bilemedin 300 tane dolaştıktan sonra artık hepsi aynı gelmeye başlar sanki...

bir de kocaman gezegeni böle yürüyerek mü dolaşıyoruz sadece. hızlıca dolaşıp ilgimizi çeken bişi olduğunda durmak falan gibi bir opsiyonumuz yok yani?

http://www.youtube.com/watch?v=NdJnpf7uXaw
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

7 dakkada 50 gezezgen. Yorumlarda aslında aynı gezegen gibiler sadece renk paleti değişik falan demişler de, bence o kadar basit değil. Yine de 50, hadi 100, hadi bilemedin 300 tane dolaştıktan sonra artık hepsi aynı gelmeye başlar sanki...

bir de kocaman gezegeni böle yürüyerek mü dolaşıyoruz sadece. hızlıca dolaşıp ilgimizi çeken bişi olduğunda durmak falan gibi bir opsiyonumuz yok yani?

http://www.youtube.com/watch?v=NdJnpf7uXaw

her gezegende hayat var çok saçma. gezegenler hep böyle, şekiller vs değişik sonuç olarak aynı gezegenler hep. radyasyon, toxic vs değişiyor ama pek etkisi yok.

şöyle interstellar'daki gibi tamamen su, tamamen volkan, gaz vs gezegenler olsa keşfetmeye iter ama bu baya başka oyuncuların spore save'leri arasında gezmek gibi bişi. multi de yalan zaten. ilk saatlerde baya sarıyor da çabuk sıkacak gibi duruyor. tabii uzak sistemlere falan gitmedim belki değişiyordur. görseller de çamur gibi ps4'te.

gezgeni geminle de gezebiliyosun tabii, istediğin yere inebiliyosun ama herşey auto. araç belli mesafeden sonra yere yaklaşmıyo mesela, dağ falan çıkarsa da yükseliyo doğal olarak. çarpamıyosun yani hiç bi yere. bi de iniş de tek tuşa basıyosun yer müsaitse kendi iniyo. casual as fuck.

multi ve diğer içerikler üzerinde uğraşıyolar heralde, base kurma gibi şeylerden bahsediyolardı da meh.
Sosyal ağlarda paylaş

Saatler saatlerce bir gezegende bulmacalarını gizemlerini keşfetmek çözmek için kalabilirim. Bir gezegende bulduğum sinyali bir kaç saatte çözdükten sonra beni bir uzay gemisi çarpma alanına yönlerdi. Gördüğüm gemi sahip olduğumdan çok daha iyi idi. Bunu hemen o geminin mükemmel kıvrımlarını gördüğümde anladım. Tek problem gemi çalışmıyordu. 10 dakika kadar uğraştıktan sonra eksik parçalar ve bozulmuş parçalar olduğunu çözdüm. Elimden geldiğince bazı bozuk parçaları tamir ettim. Ama yanımda yeterli ekipman veya bende nasıl tamir edeceğime dair bilgi eksikliği vardı. Gemiyi yerden kaldıramadım. Hüsranla kendi gemime döndüm. Bir an gözüme önceki gezegende rastladığım uzaylı tacir geldi. Keşke onun dilini daha iyi çalışsaydım. Belki burada işime yarayacak bir bilgi veya alet alabilirdim. Kendimi bu evrende çok ufak ve yalnız hissediyorum. Daha çok uzaylı dili öğrenmeli. O çok az rastladığım uzaylıların dillerini anlamalıyım bu çok önemli onlarla daha iyi bir iletişim kurmalıyım. Daha iyi bir gemi daha iyi silahlar daha iyi kalkanlar daha hız. Bunun için daha çok altın bulmalıyım. Altın hala iyi para ediyor buralarda. Her ne kadar çok yalnız olsam da keşfetmek çok zevkli. Ödüllere ulaşmanın zevki ise muhteşem. Gittiğim gezenler birbirinden güzel. Bazılarının gizemi var. Aslında bir hikaye var bağlantılı ama daha ne olduğunu anlayamadım. Nedense uzaydaki savaşlarım biraz acemi robotlarla pek zevk vermiyor ve cok amatörce. Belki sıkılacam yakında. Gez keşfet gemimi upgrade et. Belki bir üs kurabileceğim yakın gelecekte. Ama sonucda gördüğüm en canlı grafiklere sahip oyunlardan biri bu. Size bir harita vermiyor neyi nasıl yapacağınızı söylemiyor. Bir sonraki adımı bilmiyorsunuz. İşte bu şu aşamada bence oyunu cok özgün kılıyor. Rastladıgınız uzaylıların dilini öğrenmeye çalışıyorsunuz. Bir kaç kelime öğrenseniz bile bu sizi çök mutlu ediyor. Kendine ait bir dünyası var orada sizi bir çok macera ve upgrade bekliyor. 150 Try değer mi? bence hayır. Ama burada çok özel ve eşi benzeri olmayan bir oyun var. elite dan cok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu bugün PC'de oynıcam. Sabır edemedim PS4'ü olan bir arkadaşa aldırdım 2 gün önce. beklediğim gibi çıktı. Multi falan yalan tabi ben beklemiyordu. Space sim fanı olarak 25 senedir böyle bir oyun bekliyordum gezegenlere inme dolaşma keşif falan etme. Elite kadar sim değil tabiki ama elite'in keşif olayından bir beden yukarda.
combat gamepad özürlü oldğum için pek giremedik.
Her gezegende hayat yok bu arada ısız gezegenlerde sayısı fazla. Ayrıca gezegen görselliği elite'den daha iyi.
FOV hakkaten kötü 55 falan. uçuş mekanikleri çok arcade sw:battlefront gibin .
Sosyal ağlarda paylaş

5 sene önce mi ne Brink'i pre-order ettim, oyunu 6 ay erken, bug dolu çıkarıp sıçmışlardı ağzına.
3 sene önce de Amnesia 2'yi pre-order ettim. O kötü değildi ama ilk oyunun seviyesi ile alakası bile yoktu.

zaten pre-order'da en az %20 falan indirim vermeleri lazım ya, sen hiçbişi görmeden adamlara güveniyorsun, adamların da sana bişi vermesi lazım. ama yok, bi sürü oyun direk full fiyatına kilitliyor sana pre-order'ı.
Sosyal ağlarda paylaş

Curunir said:

endgame i izledikten sonra bu oyun bildigin scam
demek ki neymis reklama inanalim adam parayi kirdi ya bu hypela

Spoiler olmasın diye izlemiyorum akşam PC'ye çıkınca oynayacağım da oraya ne koysa beğenilmez abi zaten. Evrenin sırrını mı koyacak? Yeni din mi koyacak ne koyacak yani? :D Ne koyarsa koysun fos bulacaktık bence. "wow so deep much insight" diye pohpohladı fanlar, öyle bir vaat de yoktu ortada. Çok düşük beklentiyle gideceğim merkeze :p
Sosyal ağlarda paylaş

ya öyle bi vaat yoktu felan diyip savunmayın lan şu acayip adamları. 150 tl'ye satıyorlar oyunu, oyunun arkasındaki online play'i sonradan "yama"yla kapatıyorlar, oyuncular birbirini görecek mi sorusuna sürekli kaçamak cevap veriyorlar. bu kadar ofsayttan sonra ÖYLE BİŞEY VAADETMEDİLERKİ diyip savunmayın reca.

ilkokuldaki "yemin ederim demedim ki emin ederim dedim eıujheaıhjakejr" kıvamını hatırlatıyor bana heriflerin davranışları
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...