Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Wolas said:

Dworgian said:

hayatında hiç yüzdümü stil biliyormu acaba o lafı diyen. yüzmek bilinen en iyi fizik tedavi yöntemi. Ellerinle havuza tutunup ayak çırpsan deli gibi çalışmış olursun hemde eklemlerini hiç zorlamadan. seri bir şekilde yüzemiyorsan bu şekilde bacaklarını çalıştırabilirsin.

bir kaç havuz hareketi söyleyim onları yap eğer kafana yüzmek yatarsa.

1. kollarını mangal körüklermiş gibi ellerin kaplı vaziyette yanlara doğru aç sonra öne doğru kapat sırt omuz ön kol için süper hareket.

2. sırtını havuza yasla ellerinide nasıl rahat ediyorsan ister dirsekten ister koltuk altını dayıyarak destek al ayak çırp fakat ayakların suyun içinde kalacak şekilde buda tüm bacak artı kalça çalıştırıyor ayaklarını çırparken iki bacak arasını 50cm den fazla açma yani bir adım boyundan fazla olmasın.

bu hareketleri yaparken ellerin ve ayakların kasılacak kadar hızlı ama zorlanmayacak kadar yavaş yap hızını tuttur 2-3dk yap 1 dk dinlen kendi direncine göre bu süreyi ayarla dinlenme 1 dk fazla olmasın

Valla dediğin gibi yüzme konusunda ne kadar deneyimi var bilmiyorum :D

Söylediğin hareketler güzel. Denemeye çalışacağım (çalışacağım kısmı benim üşenme oranım tamamen lol)
Sosyal ağlarda paylaş

sarı beyaz ayırt etme zaten yediğin 3 tane yumurta kendini bir süre izle yararını görmüyorsan sarısını yemeyi bırak ama eğer 1 tam 2 beyaz şeklinde yiyorsan daha fazla yumurta yemelisin.

sarılarınıda hanım börekde falan kullanır ziyan etmemek için ben bi ara 6 yumurta beyazı yiyordum tüm apartmanın sarı ihtiyacını ben veriyordum onlarda bana 1 2 börek getiriyorlardı pişince :d sonradan baktımki boşa ziyan ediyorum bir zararı yok 5 tam yumurta yemeye başladım
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

çok mantıksız.
edit: ha tabi karbonhidrat aldığın için ufak bi enerji geliyordur . ki bende sana spora gitmeden 2 saat önce karbonidrat + protein ile karnını doyur dedim

gidip protein bar alıp yicem o olcak. kafa basmadı şimdi işte ne ile doyurmak lazım diye. işyerinde. bilgisayarda masa başında.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler kişisel progress sayfası gibi oldu ama pardon. Toza gerek kalmıyor kanaatine vardım da okuyup hesapladıkça. (Tozdan hala çekiniyorum. Ufak tefek değilim ve daha çok şişmekten korkuyorum çünkü)

Benim günlük protein ihtiyacım sanırım 100 gr civarı. (35 yaş, 179 boy, 87 kilo)

Protein içeren yediğim şeyler de;

3 yumurta: 20 gr
250gr tavuk: 75 gr (250gr kırmızı et de oluyor tabii arada haftada 1 gün minimum)
250gr yogurt: 15 gr

Şunlar zaten toparlıyor gibi.

Bir de süt ekleyeyim arada diyorum 10 gr kadar da oradan gelecek. Çünkü yoğurt ve tavuk akşam spor sonrası yendiği için bir anda 80 90gr protein giriyor bünyeye. Gün içinde de girmesi lazım sonuçta.

Sabah süt ve yumurta yaparsam olur gibi. Sadece carb gerek onu da kuruyemişle tamamlamak zorundayım. Oturup bilgisayar önünde makarna yiyemem zira. Ya da her öğlen makarna/pilav çıkıyor, ekmek yerine onları götürmem lazım :D

/discuss

Edit: Sabah yediğim peynir vs ve öğlen yenen yoğurt vb katmadım hesaba tabii

PS: Bu arada trollemeden cevap verilen nadir bölümü buldum galiba sevinçliyim. Teşekkürler cevap yazan herkese görüşleri için
Sosyal ağlarda paylaş

ekmek yiyeceğine makarna pilav ye zaten doymak için yiyorsan.

protein bar kadar iğrenç bişi yok bilmiyorum denedinmi ama beğeniceğini hiç sanmıyorum .

kendini herhangi birşeye yemeye zorlarsan atıyorum ara öğün olarak lor peynir ve yoğurt karışımı gibi bir yerden sonra onu canın ister hale geliyorsun alışıyor insanoğlu herşeye
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Tavuktan proteini çok yazmissin 20 22 gr arası hesapla

Abi o dediğin 100gr için az. Her yerde yaklaşık 100 e 30 değeri var.

O durumda da 250 gr = 75 gr ediyor işte

http://www.bodyforumtr.com/threads/tavuk-g%c3%b6%c4%9fs%c3%bc-protein-ve-aminoasit-de%c4%9ferleri.47816/

100gr fırında pişmiş derisiz tavuk göğsü Toplam Protein 31,0 gr

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=735267

4 oz (112 gr tavuk) = 32 gr protein

http://lowcarbdiets.about.com/od/whattoeat/a/highproteinfood.htm

•Chicken breast, 3.5 oz - 30 grams protein

http://www.healthaliciousness.com/articles/foods-highest-in-protein.php

100 gr da 30 gr
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...