Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

Ayfon said:

Kendime bir plan hazirladim fakat emin olamadigim bi konu var.

Gün 1 Chest + Bizeps

Gün 2 Back + Trizeps

Gün 3 Leg + Shoulder

Her bölgeye 3x15'lik setlerle calisiyorum. Ama sirt calisirken bizepsler de ister istemez devreye girmis oluyo. Acaba dedim bizeps ile trizeps'i yerini mi degistirsem. Bilemedim tabi.

benim programim 2 gun

1.chest biceps sırt
2.shoulder triceps leg
1 gun dinlenme

sen de boyle yapabilirsin
3x12 setlerim cogunlukla

Gün bitmiyo abi o zaman. 2 saati bulur antreman. 60dk cardio var zaten kafadan. 3 günden asagisi kurtarmiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

cardio olarakda yüzmeni tavsiye ederim imkanın varsa o yaptığın aletten daha yararı olur hemde bacaklarına çok iyi gelir

imkan var aslında. yüzecektim ama şu yorumu duyunca "PEKİ O ZAMAN BACAKLAR NASIL GELİŞECEK", bsod verdim kaldım dedim hocanın bildiği vardır yüzme o kadar geliştirmiyor yani fln diye düşündüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Abi şu an 87 kiloyum.

Sabah 2 dilim kepek ekmeği içine peynir koyup yiyorum.

Arada 1 avuç kuruyemiş yiyorum 10.30 gibi

Öğlen genelde ya sebzeli et yemeği ve salata ya da et ve salata yiyorum. 1 dilim kepek ekmeği ile. Bazen biraz kısır ya da biraz patates oluyor (yemekhane işte)

15.30 da 1 avuç kuruyemiş veya 1 meyve var. (spora gideceksem 5 de de aynı şekilde).

Spora gitmeden 45 dkk önce carnitine alıyorum.

Sporda 10 dkk vario (ecliptic de deniyor galiba), sonra günlük programım ve sonrasında 30 dkk cardio var (yine vario yapıyorum).

Bu yani. Acaba aldığım carb mı az geliyor. Sonuçta spora gitmediğimde de bu kadar carb alıyordum

Spordan sonra da et yogurt ve salata fix

Spor yapmadığım günler akşam yemeğinde sebze yemeye dikkat ediyorum carb hiç almamaya çalışıyorum akşam zaten

Edit: benim günde 170 gram protein almam için ÇOK fazla yemem lazım ya. Akşam yediğim tavuk/kırmızı et 250gr anca. Öğlen yersem de ondan daha azdır herhalde.

spordan sonra da carb almak gerekiyor tercihen patates yada beyaz pirinc kana hızlı karışması açısından günde 170gr rahat alırsın aslında protein sabah peynir yumurta ögle aksam et yatmadan yagsız lor yada yagsız beyaz peynir biraz süt
spordan bi 15dk önce falan kafein alabilirsin l-carnitinin yanına
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

Dworgian said:

ben duvara asılan şu yumruk torbalarından istiyorum ama bulamıyorum

hangi tiplerden?

http://www.ebay.co.uk/itm/Boxing-TKD-Karate-Straight-Punch-Wall-Pad-Fight-Sanda-Wing-Chun-Train-Bag-Target-/181316748826

böyle ya da

http://www.ebay.co.uk/itm/Wall-Punch-Pad-Focus-Target-WING-CHUN-Boxing-Fight-Sanda-Taekowndo-Training-Bag-/141126706126

fln gibi
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bişey arıyorsan sizin civardaki wing chun okullarına sor, varsa çarşı gibi spor aletleri satan bi yer oralara da bak. wing tsun okullarında genelde pahalı olur bunlar:

http://shaolinhouse.com/wp-content/uploads/2012/12/BAG-EWC01-v8-canvas-FRONT.jpg
http://ipmanwingchunfrance.com/images/wallbags.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

hayatında hiç yüzdümü stil biliyormu acaba o lafı diyen. yüzmek bilinen en iyi fizik tedavi yöntemi. Ellerinle havuza tutunup ayak çırpsan deli gibi çalışmış olursun hemde eklemlerini hiç zorlamadan. seri bir şekilde yüzemiyorsan bu şekilde bacaklarını çalıştırabilirsin.

bir kaç havuz hareketi söyleyim onları yap eğer kafana yüzmek yatarsa.

1. kollarını mangal körüklermiş gibi ellerin kaplı vaziyette yanlara doğru aç sonra öne doğru kapat sırt omuz ön kol için süper hareket.

2. sırtını havuza yasla ellerinide nasıl rahat ediyorsan ister dirsekten ister koltuk altını dayıyarak destek al ayak çırp fakat ayakların suyun içinde kalacak şekilde buda tüm bacak artı kalça çalıştırıyor ayaklarını çırparken iki bacak arasını 50cm den fazla açma yani bir adım boyundan fazla olmasın.

bu hareketleri yaparken ellerin ve ayakların kasılacak kadar hızlı ama zorlanmayacak kadar yavaş yap hızını tuttur 2-3dk yap 1 dk dinlen kendi direncine göre bu süreyi ayarla dinlenme 1 dk fazla olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...