Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

kilo alma programları kadar yalan birsey yok herhalde su spor dünyasında , agırlık calısarak kilo alamassın yıllarını vermedigin sürece zor

6.5 la yürüyüs hızı arttırıyım demissin 8 km le yürüycek degilsin herhalde ayrıca kilo almak isteyipde yürüyüs yapmana anlam veremedim 5-10 dakika ısınıyorsan bisi degil tabi o , damarlar belirginlesiyor demissin 2 günde olucak sey degil o agılık kaldırırken kaslara daha cok kan pompalanıyor normal öyle görünmesi yag oranın azaldıkca daha da belirginlesir arttıkcada kaybolur gider yag katmanı altında , karbonhidrat alıcaksın abi en temel kilo alma yöntemi git markete yulaf al , oturup yemek yiyceksin yani spor yapıp kilo alma hevesi nedir sfdg
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo almak için neden yarım saat hızlı tempo yürüyorsun?
Fazladan kalori yakacağın herşeyden kaçınman lazım.
Kilo alma kuralı basit uygulaması zor bir olay.Acıkma hissi hiçbirzaman oluşmayacak aksine 2 en fazla 3 saatte bir hacmine göre maximum kalori barındıran yemekleri yiyeceksin.
Bende bu dertten müzdariptim kilo alınıyor lakin yemek yemekten soğuyorsun.
Amaç kilo almak ise salona haftada 3 gün max 45-60 dk aralığında gitmek koşuluyla compound hareketler (5x5 bu iş için biçilmiş kaftan) ile takılmalısın.Olayları tek bir seferde bir çok kası çalıştırmak olduğu için seni extra kalori yakımından kurtarmakla birlikte postürünü düzeltip ileride farklı hareketler/ağırlıklar için güzel bir alt yapı sağlıyor.
Hiçbirşey çok hızlı olmuyor vücut yapına göre belki belli bir ağırlığa hemen varabilirsin fakat bir yerden sonra çile oluyor kaloriyi kilona göre arttırman gerekiyor yavaş yavaş.
İnançlı ve sabırlı değilsen işin zor kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

@Cheaz
Yanılıyorsun ağırlık kilo kısmında çünkü hantal olan kaslara o kadar stress biniyorki vücut toparlanmak ve adapte olmak için çılgınlar gibi enerji tüketiyor buda direk iştah olarak dönüyor insana ki vücudun ihtiyacı oluyor.Yani dolaylı yoldan verimi yüksek bir uğraş.
Ama söylemek istediğin kas olarak kilo almaksa ona lafım yok bayağı bir emek ve disiplin gerektiren birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Cheaz said:

abi ben isin gıda kısmındayım tamamen antrenman programı yerine diyet programı lazım kilo almak istiyene

fıstık ezmesi kahvaltıda olmazsa olmaz ya harika bisi

yiyorum yiyorum kilo almıyorum yeaaa

modu var. niye ? adam alıyo alıyo depolamadan yolluyo dışarı. vücutta bi aktivite olucak ki aldığın besini işle yer etsin.

ben başladığımda 63kgdim 2009 yazı

şuan 87
Sosyal ağlarda paylaş

jag neden pekmez ? fıstık sarella felan yag agırlıklıta sekerin enerji dısında ne faydası var ki zaten icindeki diger seyler hayvansı enerji veriyor ?

he sen bunu yapıp yiyorsun diye soruyorum kilo almak istiyenlere söylüyorsan cevaplama sdf

killer anladım abi tamamdır (tu)

ama bu yiyorum yiyorumculara inanmıyorum ben kücücük mide aldıkları 1500 kaloridir sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Spor yapılarak kilo alındığına ben de inanmıyordum ama öyle olduğunu anladım. Hem daha çok acıkıyorum hem de artık daha çok yiyebiliyorum.

8 km ile yürüyeyim demiyorum. Koşmalı mıyım, yoksa yürümeli miyim, kaç dakika ve ne kadar hızda olmalı bunları soruyorum. Programda koşu zorunlu ayrıca. Damarlar normalde de çok belirgindi kollarımda 2 haftalık spor sonunda normal görünümünün daha da belirginleştiğini gördüm. Çalışırkenki şişmesinden bahsetmiyorum.

Yaktığım kalorinin fazlasını alabileceğim kadar almaya çalışıyorum. Günde 6 yumurta, 1 büyük kalıp peynir, 1 su bardağı tahin pekmez, akşam ve öğle yemeği ve hafta içi de burger king'ten yiyorum. Salona 1 gün arayla gidiyorum. Spor yapmadan ne kadar yersem yiyim kilo alamıyorum. Şu an yediğim şeyleri normal bir insan yese herhalde ayda 10 kilo alır. yaklaşık 4000 kaloriye çıkabiliyor bazen yediklerim. 100 gram yulafı süt veya yoğurt yerine direkt tahin pekmezle yiyorum mesela sabahları tabii kolay olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bide onun çok yediğini sanan tipleri var ki bu benim ilk zamanlarım oluyor hesaplamıştık 2k kaloriye denk geliyordu yada gelmiyordu skjdfhsdjkf

Sonra 3+ lara çıkarınca çatır çatır almaya başlamıştım ama hakkaten bi ara yemekten soğudum öyle de bir yan etkisi mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

calve fıstık ezmesi+sarella fındık ezmesi osmanlı ekmeğine, tahin pekmez bal kaymak ceviz fındık fıstık yicen üstüne süt+şeker+bebelak süt tozu+yulaf+muz al karşim 2 haftaya obezsin
yazarken fenelaştım amk

diabet olur abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

İlk olarak yarım saat 6.5 km/h hızda yürüyorum. Süresi ve hızı iyi mi yoksa hızı arttırıp, süreyi mi azaltmalıyım?

biraz tempolu yürü ısın sonra interval yap. 1-2 dakika yüksek hız depar, 1-2 dakika orta tempo yürüyüş gibi kendine göre ayarla süreni.

mantık çok bariz. 100 metre koşucusu gibi mi olmak istiyorsun yoksa maratoncu gibi mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...