Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ya yeni bişey deneyeyim dedim dark pact necroya başladım ama leveling bile baydı ileriyi düşününce, iskeletorlu olmasa da yeterince Dark Pact oynadık.

ED / Contagion Trickster vs. Glacial Cascade Miner Sabateur hangisi daha keyifli olur acaba? Detonate mines ı totem ve CWDT'a bağlayıp çatır çutur mine patlatma olayını yeni görüyorum mesela, bide hiç sabatör oynamadım bi deneyesim var. Diğer taraftan ED Contagion hep denemek istediğim bi olaydı, alleopathy falan farklı bi oynanışı var onun da.

Ha bi üçüncü seçenek de elemental trapper var shock nova traple açıp fire/cold traplerle devam eden, equilibrium için trap juggle yapıyorsun + devamlı bi shocked tutma şansı falan o da ilginç bi konsept.

Şu oyunun forumlarında gezip o mu bu mu diye baktığım zamanda açıp oynasam zaten tüm karakterlerimi 100 yapardım heralde asd. Oyuna girince de hep böyle oluyor, aa yeni support gelmiş otur yarım saat 65dpsten 68e çıkarmak için hesap kitap yap, 2 lvl sonra o gemleri komple değiştir falan. Efff yani. Ama keyifli de bi taraftan
Sosyal ağlarda paylaş

physical/convert buildler için standart jewellar daha iyi doğru fakat elemental oynuyorsan abyss jewellar öttürüyor SotL ile. geçtim dpsi 50 life rollüyor lan ötesi var mı?. Ez mode build isteniyorsa saçma dpsli max abyss jewel molten strike denesin ölüsü 4-5m dps yapıyor imba gearlı 15m falan çıkıyor sdf full buffed. Ben bu kadar ez bir lig görmedim valla.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

physical/convert buildler için standart jewellar daha iyi doğru fakat elemental oynuyorsan abyss jewellar öttürüyor SotL ile. geçtim dpsi 50 life rollüyor lan ötesi var mı?. Ez mode build isteniyorsa saçma dpsli max abyss jewel molten strike denesin ölüsü 4-5m dps yapıyor imba gearlı 15m falan çıkıyor sdf full buffed. Ben bu kadar ez bir lig görmedim valla.

Şimdi sotl nedir diye baktım skin of the loyalmış. Gerçi onun bide lords diye versyonu var 5 ex e falan gidiyor. Allah bilir ondan bahsediyordur bu kavas. Neyse sonra abyss jewellar niye öttürüyor olabilir diye düşündüm, heralde armordan gelen %100 def bonusu bu abyss jewellarla daha mı iyi scalelanıyor nedir? Sonra molten strike demiş ama max abyss jewel ın molten strike damageını diğer jewellara göre nasıl daha iyi arttırabileceğini hiç anlamadım.

ad3m said:

Fakirlere yönelik değil tabiki

Gerçekten değil ya. Lanet olası pis zenginlerin lingosunu anlamak bile mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

SotL dediğim Shroud of the Lightless idi 5 socket + 1 abyss socketlisi lazım kendinden elemental penetration veriyor (!) yani bütün elemental damaj türlerine penetrasyon özelliği getiriyor!!1

Bundan sonrası wildfire jewellarını takabileceğin str odaklı 2 jewel haricinde gerisini full flat elemental damage vermiş a. jewellar ile donatıyorsun.

Bu build için 4 tane must item var.

Sotl 5s + 1 a
Tombfist
Claw 300+ epds (7+ crit)
Lyco

Scion ile max dps daha yüksek olacaktır fakat dps overkill olduğu için raider oynuyorum ışık hızında map clear (4L Frost Blade) aynı zamanda.

Referans olsun diye benim karaktere bakabilirsin jewellar meh olmasına rağmen leblebi gibi kesiyor shaper/u.atziri falan ki dying sun yok +2 de ordan geliyor misal proj.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bloodey/characters
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

SotL dediğim Shroud of the Lightless idi 5 socket + 1 abyss socketlisi lazım kendinden elemental penetration veriyor (!) yani bütün elemental damaj türlerine penetrasyon özelliği getiriyor!!1

Bundan sonrası wildfire jewellarını takabileceğin str odaklı 2 jewel haricinde gerisini full flat elemental damage vermiş a. jewellar ile donatıyorsun.

Bu build için 4 tane must item var.

Sotl 5s + 1 a
Tombfist
Claw 300+ epds (7+ crit)
Lyco

Scion ile max dps daha yüksek olacaktır fakat dps overkill olduğu için raider oynuyorum ışık hızında map clear (4L Frost Blade) aynı zamanda.

Referans olsun diye benim karaktere bakabilirsin jewellar meh olmasına rağmen leblebi gibi kesiyor shaper/u.atziri falan ki dying sun yok +2 de ordan geliyor misal proj.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bloodey/characters

Olm inq base ini yaptım bunun ascendancy den geliyor zaten full penetrasyon ne gerek var kastırmaya
Sosyal ağlarda paylaş

Quixin dediği olay şurda

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1971701/page/1

Hatta daha bile mantıklı full penetrasyon

Yalnız molten strike ve şu yeni ancestrall call supportunun olayını anlamadım. Adam bilale anlatır gibi anlatmasına rağmen anlamadım hatta

https://s13.postimg.org/rk2uvwjyf/image.jpg

Melee range in dışında durmadığında ancestral call niye ikinciyi vurmuyor ki? Tanımında falan öyle bişey de yok?
Sosyal ağlarda paylaş

Soruna gelirsek hitbox ile alakalı sadece bosslar ve hitboxı max olan (3 idi sanırım) targetlarda işe yarıyor (tüm bosslar bu sınıfa girmiyor) o range mevzusu ancestral callın 1. sini proclatiyor işte tam melee rangeine girmediğinden. Support bossu 2 farklı target sanıyor kısaca. Ama sanki fix yemişti emin de değilim ama. Hiç uğraşma dps yüksek zaten dal geç :D
Sosyal ağlarda paylaş

captain amerika skill i eklemisler sdf

Kimler ne oynamayı hayal ediyor lig basında. Daha bir cok degisiklik acıklanmadı ama.

Ben heralde direk full map speed clear buildlerine gidicem. Pathfinder ın durumuna gore, bu lig denemedigim MS/FB Pathfinder kasabilirim hem boss kesme hızı hem de speed clear icin. Biraz item istiyordu en baslarda ama bakarız artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...