Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme yapanların egoları da mı gelişiyor?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Evet, bir başka topikte böyle bir tezim olduğunu söylemiş ve bunu başka bir topikte tartışmaya açalım demiştim. Açtım.

Şimdi nereden çıktı diyeceksiniz bu?

Valla öncelikle bunu düşünmeme, bu forumda vücut geliştirme sporuyla uğraşanlar neden oldular. Bakıyorum bir kendini beğenme, efendim böyle sürekli ayna karşısında poz verme ve de en kötüsü artık başkalarını beğenmeme durumları falan.

Çevremde bu sporla uğraşan arkadaşlarım da var. Onlarda da aynı duruma rastlıyorum. "Naaber lan şişko" demeceler falan.

Hayır yani uzun atlama da spor ama hiç bir uzun atlamacının bir başkasına "ehehehe atlayamadı ki atlayamadı ki" dediğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bodybuilding estetik amaçlı yapıldığı için büyük oranda haklısın çoğu kompleksli insanlar oluyor.
Genel sağlık için yapanlarda pek görmüyorum bu durumu.

Onun dışında şöyle de bir örnek var. Jager da mesela bodybuilding yapıyor ama forumdaki belki en komplekssiz adam neden çünkü yaptığı iş de başarıya ulaştı. Artık tatmin duygusuna ulaştı. Anlattığına göre o da şişmandı bir zamanlar.

Böyle durumlarda aklıma hep Carl Jung un şu sözü gelir:

There is no coming to consciousness without pain. People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul. One does not become enlightened by imagining figures of light, but by making the darkness conscious.
Sosyal ağlarda paylaş

boyum 175. 15-16 yaşıma kadar 95 kiloydum, korkunç hallerdeydim. 35 kilo verdim, iki buçuk sene kadar boks yaptım, ayriyeten evde kendim antrenman yaptım (ikisini de yapmaya devam ediyorum). hiç gym'e gitmedim, o yüzden "vücutçu" gibi şişkin olmasam da kaslıyım. güçlenme duygusu bende her ne kadar özgüven kazanmaya sebep olsa da bu bende asla başka insanları ezme teşebbüsü yaratmadı, haddime de degil zaten. bunu hem eski bir şişman olarak, hem de hepimizin aynı bok oldugunu bilen biri olarak söylüyorum.

talihsiz insanlara denk gelmişsin, ama benim gibi bir şekilde kendi eksikliklerini giderip kendini güçlendirme çabasına girmiş insanların hepsinin böyle oldugunu düşünmeni istemem.

sevgilerimle.
Sosyal ağlarda paylaş

guzel kiz yakisikli erkek
cirkin ile bok

bok yakisikli oldu
hala cirkine mi baksin?

guzel cirkin oldu
hala yakisikli onu ister mi?

kas yapip got kalkmasi farkli bi durum owfuckyes guzel gorunuyorum ile gelen ekstra ozguve farkli bi durum

adamin dedikleri bu kadar sana sorun oluyosa o adamin egosu degil senin kendine olan guvensizligin ile alakali

adamin cokta umrunda olucagini sanmiyorum acikcasi sdf

neyse sen tarihe devam et <3
optum bay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...