Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şu Kansere Bir Çare Bulunsun Artık!

totemic

Öne çıkan mesajlar

k1nJo said:

dayanağımın olmasını mı bekliyordun ? sırf dayanağım olmadığı için lame dediysen çok komik olduğunu düşünücem.
benim gibi sıradan insanların bu tip fikirlere dayanak bulabilmesi, kanserin tedavisini bulabilmem kadar düşük bir ihtimale sahip çünkü.

Elbette dayanağının olmasını bekliyorum. Kanıtın yok ve kanıtının olmamasını çok güçlü insanların bi şekilde kanıt bırakmamasına bağlıyorsun.

Senin gibi düşünen hristiyanlar da dinozor fosillerini tanrının onları test etmesi için oraya koyduğuna inanıyorlar.

k1nJo said:

ne alaka, ben çok sıkıcı mı dedim ? istiyorsan bütün gün kanser çeşitleri ve bunlarla ilgili çalışmaları paylaşabiliriz.
ama bu benim ilk başta yazdığım düşüncemi değiştirmeyecek. çünkü ikisinin birbiriyle alakası yok.
ve sallamaktan ziyade ben inandığım şeyi yazdım. zira dünyayı yöneten bir gücün olmadığını söylemek bir insanın ben sıçmıyorum demesiyle eşdeğer bir inandırıcılığa sahip bana göre.

Paylaşacağımız şeyler düşünceni değiştirmeyecekse, o düşüncene saplanıp kalmışsan eğer niye uğraşalım ki? Söylediğin şeye inandığını yazmışsın zaten kendin. Sana iyi inanmalar.

k1nJo said:

bize işlerin nasıl yürüdüğünden bahset.

Bu konudaki ilk postuma bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Var çaresi.. serbest radikallere sebep olan bütün junk food'dan , transyağlardan , alkol ve sigaradan uzak durup , huzurlu bir ruh haliyle yaşayıp doğru şekilde nefes almak..

Çare için illa ölüme yaklaşmaya gerek yok. En güzel çözüm kendini önemseyerek doğru şekilde yaşamak ve beslenmek.

ilk paragrafta yazdıklarını uygulayan annem kanser oldu. neyse ki iyileşti tedaviyle
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Malum hikayedir. İnanır yada inanmazsınız.

Allah, büyük meleklerine görev dağıtmaya başlamış. Sıra Azrail'e geldiğinde, "Senin görevin de insanların canını almak" demiş. Azrail, "Ama ozaman insanların hepsi benden nefret eder" diye üzülmüş. Allah da ona, "Merak etme... Ben onların ölümlerine öyle sebepler bulacağım ki, sen akıllarına bile gelmeyeceksin" demiş.

Yine eğer inanıyorsanız, öyle oldu böyle oldu, yok radrasyon arttı, yok bilmem ne şurubu yiyeceklere kondu falan diye kafa yormayın. Şu sonsuzlukta dünya hayatı 70 yıl nasıl olsa.

Bu kafa ilerlemenin önündeki en büyük engel işte. Ama nasılsa en az %50 destek bulur. Ölümün sebebini, kanserin nedenlerini falan hiç merak etmeyelim; hepsi azrail nasılsa. Allah öyle dedi, ömrümüz 70 yıl oldu. Yav he he...
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Noyzura said:

Var çaresi.. serbest radikallere sebep olan bütün junk food'dan , transyağlardan , alkol ve sigaradan uzak durup , huzurlu bir ruh haliyle yaşayıp doğru şekilde nefes almak..

Çare için illa ölüme yaklaşmaya gerek yok. En güzel çözüm kendini önemseyerek doğru şekilde yaşamak ve beslenmek.

ilk paragrafta yazdıklarını uygulayan annem kanser oldu. neyse ki iyileşti tedaviyle

Çok şükür annenin iyi olmasına çok sevindim. Birlikte nice yılları güzellikler geçirin ve torunlarıyla da doyasıya güzel yıllar geçirsin sağlıklı bir şekilde.

İlk paragraf yüzelsey basic bir tanımdı ama ikinci paragrafta daha da açtım konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

dışarıdan stressiz görünmek ile gerçekten iç huzura sahip olmak arasında bir fark.

Şimdi adam yazlıklta yaşıyor alkol , sigara yok mis gibi doğada demek yetersiz bir tanım.

Stressin birinci kaynağı yaşamak için doğduğun yaşamdan uzak bir şekilde yaşamak. hayallerinin bile farkında olmadan yaşadıktan sonra istersen oksijen çadırında fulll tıbbi bakım altında yaşa... vucud yine kanser yapar...

bunun dışında birlikte yaşadığın ve etkileşimde olduğun insanlarda çok önemli.. stress ve şiddetin birinci merkezi ailedir. sağlıksız aile ilişkileri ve bağlarıda kanseri tetikler..

İlaçlara bu kadar bel bağlamayın. Kötü şeylerin oluşması bir anda olmaz. Uzun bir süreç alır farketmediğimiz..

Abi 25 babamın 45 senelik dostu, benim 25 senelik tanıdığımın stressiz olup olmadığını sizden öğrenecek değiliz =)

yoktu adamın derdi diyorsak yoktu işte. sağlıklıydı diyorsak sağlıklıydı. eşiyle mutluydu. ha olayı yine "enerji, iç benlik hede" diye bağlayacaksan onu bir geçelim olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

bilim insanları kötü planlar derneği olarak noyan gibiler bütün planlarımızı bozuyor.

richard dawkins şu anda ne yapacağını bilemiyor, odasında hıçkırarak ağlıyordu. AYDINLATMASINLAR HAYYİN PLANLARIMIZI ARTIK diye.

bilimin işini bozan noyanlar olduğu sürece insanları kanser yapamayacağız. ):
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Exodous said:

Malum hikayedir. İnanır yada inanmazsınız.

Allah, büyük meleklerine görev dağıtmaya başlamış. Sıra Azrail'e geldiğinde, "Senin görevin de insanların canını almak" demiş. Azrail, "Ama ozaman insanların hepsi benden nefret eder" diye üzülmüş. Allah da ona, "Merak etme... Ben onların ölümlerine öyle sebepler bulacağım ki, sen akıllarına bile gelmeyeceksin" demiş.

Yine eğer inanıyorsanız, öyle oldu böyle oldu, yok radrasyon arttı, yok bilmem ne şurubu yiyeceklere kondu falan diye kafa yormayın. Şu sonsuzlukta dünya hayatı 70 yıl nasıl olsa.

Bu kafa ilerlemenin önündeki en büyük engel işte. Ama nasılsa en az %50 destek bulur. Ölümün sebebini, kanserin nedenlerini falan hiç merak etmeyelim; hepsi azrail nasılsa. Allah öyle dedi, ömrümüz 70 yıl oldu. Yav he he...

Yav he he...

Komünistlik parayı buluncaya
Feministlik kocayı buluncaya
Ateistlik de, uçak sallanıncaya kadardır.

Sen şimdi o kafadan olmadığın için, ömrünü laboratuarlarda kansere çare aramakla geçiriyorsundur sanırım.

Ben, nasıl olsa öleceksin koyver gitsin demiyorum. Doğduğun andan itibaren ölmeye başlıyorsun zaten, sadece giren şemsiyeyi açmaya çalışmayın. Bütün kanserlerin birincil nedeni olan sigarayı bırak desem, bırakmazsın. Pankreas ve sindirim sistemi kanserlerinin birincil sebebi olan alkolden uzak dur desem durmazsın. Fastfood yeme desem big macleri, onları bunları hamuduyla götürürsün, ondan sonra gelişmenin önündeki hede hödö.

Yav he he...
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Daha sığ cümleler kurabilecek misin çok merak ediyorum.

Exodous said:

Ben, nasıl olsa öleceksin koyver gitsin demiyorum. Doğduğun andan itibaren ölmeye başlıyorsun zaten, sadece giren şemsiyeyi açmaya çalışmayın. Bütün kanserlerin birincil nedeni olan sigarayı bırak desem, bırakmazsın. Pankreas ve sindirim sistemi kanserlerinin birincil sebebi olan alkolden uzak dur desem durmazsın. Fastfood yeme desem big macleri, onları bunları hamuduyla götürürsün, ondan sonra gelişmenin önündeki hede hödö.
Yav he he...

Kanser araştırmalarının ana hedefi ölümsüzlüğe erişmek değil zaten. Çocuk felci aşıları, antibiyotikler falan da o bahsettiğin şemsiyeyi açmaya çalışanların eseri. Diğer çelişkilere girmiyorum bile. Lütfen bilime içten içe uyuz olmayı bırakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

totemic said:

Biraz önce bir personelimiz kardeşini kaybetmiş ölüm izni yazdım. adam 35 yaşında lösemiden gitmiş ardında bir eş iki çocuk.. bu hastalık öyle nemen birşey ki erken farkedilse bile tekrar nüksedip kurtulma şansınızı elinizden alıyor. şu illete hala bir çözüm bulamadılar gitti. ya da var ama biz yeterli parası olmayanlar ölüp gidiyoruz pisi pisine...

Öyle bir şey yok malesef. Serbest radikaller insan vücudunda doğal olarak da oluşuyor. Genetik sebeplerden de oluşuyor. Yaşa bağlı olarak da oluşuyor. Coğrafyaya bağlı olarak da oluşuyor. Yemeğin sağlıklı olsa bile malzemelerinin saklanma ve tüketilme şeklinden de oluyor. Yemek alışkanlıklarını düzenlemek sırf kansere değil başka şeylere de iyi geliyor. Ama öyle çare olarak lanse edilebilecek bir durum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Exodous said:

Daha sığ cümleler kurabilecek misin çok merak ediyorum.

Exodous said:

Offf ne kafalar bunlar ya. La burası garbage mı, tübitak forumu mu ya?

Yanlış yerdesin güzelim.

Merakımı giderdin, vakit harcayıp sana cevap yazmamak gerekirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Elbette dayanağının olmasını bekliyorum. Kanıtın yok ve kanıtının olmamasını çok güçlü insanların bi şekilde kanıt bırakmamasına bağlıyorsun.

Senin gibi düşünen hristiyanlar da dinozor fosillerini tanrının onları test etmesi için oraya koyduğuna inanıyorlar.

kanıt bırakmamayla ne alakası var ? ortada incelenecek bir şey yok ki kanıt arayalım. çıkıp aralarından biri konuşursa hep beraber öğreniriz işte.
dinOzor hikayesi de pek alakasızmış.
neutrino said:

Paylaşacağımız şeyler düşünceni değiştirmeyecekse, o düşüncene saplanıp kalmışsan eğer niye uğraşalım ki? Söylediğin şeye inandığını yazmışsın zaten kendin. Sana iyi inanmalar.

inandığım şeyle yapacağımız paylaşımların ne alakası var ? ikisi farklı şey dememe rağmen hala çorba gibi karıştırıyosun konuyu.

hani şu an afrikada falan yaşayan bi kabile üyesi olsan dünyadaki tıp üzerine olan gelişmeleri sadece büyüklerinin sana öğrettikleriyle sınırlı sanacaksın. öyle ki tıpta ulaşılan ekstrem noktayı sadece gördüğün ve duyduğun; daha doğrusu sana söylenen veya senin bilmeni istedikleri kadarıyla sınırlı sanıyorsun. at gözlüğü takmış gibi.
neutrino said:

Bu konudaki ilk postuma bak.

kitap çok iyi olabilir de bunu yazan adam bildiği her şeyi yazdı mı o kitaba? bunun kanıtı o zaman pls.

neyse, demek saftirikler buldukları tedavileri falan, her şeyi anında dünyadaki insanlarla hemen paylaşıyormuş.
ben senin kadar zeki değilim malesef düşünemedim bunu pardon.
Sosyal ağlarda paylaş

kanser hayatın varoluş temeli olan gelişme ve büyümenin dış veya iç etkenlerle veya kendiliğinden bozulmasından oluşan bir şey. büyümeyi ve çoğalmayı durdurabilirseniz kanseri de önlersiniz.

olabilecek tedavi ancak var olan kanserli hücreleri etrafa yayılmadan yok edebilmek. bu da çok pahalı ve çok zor oluyor işte.

ön tedavi olarak da hücrelerin bozulmasını sağlayan dış etmenlerden uzak durmak. bu da bu günün teknolojisi ile çok zor.

benim dedem 85 yaşına kadar köyde yaşadı. her yediği içtiği doğaldı nerdeyse şeker tuz dışında. adam lösemi imiş ölmeden önce biyopsi yapılmıştı öldükten sonra ortaya çıktı sonuç.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

bilim insanları kötü planlar derneği olarak noyan gibiler bütün planlarımızı bozuyor.

richard dawkins şu anda ne yapacağını bilemiyor, odasında hıçkırarak ağlıyordu. AYDINLATMASINLAR HAYYİN PLANLARIMIZI ARTIK diye.

bilimin işini bozan noyanlar olduğu sürece insanları kanser yapamayacağız. ):

Olm bilim olmasaydı ben nasıl farklı enerji dalga boylarından farklı bilinçlere geçicektim. Bilimi sonuna kadar destekliyorum.

Çipetpet ve excadus gibi kişilerle karıştırma beni. Ben dünyaı bilim, sanat ve ruhummuzun bilinci ile yönetilmesi taraftarı bir techno-shaman'ım ;D
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Black-ice said:

Garbage diye senin örümcek beyninden çıkanları mi dinleyelim? Varsın Tubitak forumu gibi konuşulsun tercih ederim.

Yav helal ha, hala uslanmadın. insanları ne çabuk yaftalıyorsunuz. Ne kolay değil mi?

"Ateistlik uçak sallanıncaya kadar" diyerek dünyada yer alan milyonlarca düşünce sahibini aşağılamak bu kadar kolayken benim böyle dediğin için sana örümcek beyinli demem önemsiz kaldı.

Hadi git şimdi ve ölmeyi bekle bi yerlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...