Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Ben begendim ya eheh, motor keske daha az patates olsaymis, ama aydinlatmalar, sahneler, tonlandirma falan gayet iyi bence. Texture falan modlarla cozutur bethesda killik yapip para ile satmazsa modlari.

Ui konusunda cidden ozurlu, ozel insanlardan olusan bir ekipleri var sanirim. Baska aciklamasi yok yani, Skyrimden sonra biraz ilgi gosterir insan ya. Hani ne diyim ya ne diyim..PC de gene bu ui ile cikartirlarsa hic sasirmam.

Skill vs illa vardir?..Neyse ciksinda oynayalim ozledim ya hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılanlara yönelik cevap verelim arkadaşlar, konuyu derail ediyorsunuz sonra

Ne demişiz

said:
Skill sistemini komple kaldırmaları/iyice basitleştirmeleri

Çünkü norakın koyduğu science requirement vidyolarda açıkça görünüyor. 3-5 main skilli perk gibi tutup science/repair/medic rank 1-2-3 falan seviyesinde bişi bekliyorum ben. Ha yapmadılarsa da bethesdadan çıkan ve falloutun özüne aykırı değişiklikleri umursamayan böyle bi kitleleri varken hata etmişler, ne kadar basit ve streamlined o kadar iyi çünkü diyorum.

Ki Brianna ve Anita da haklı, keşke deathclawlarla savaşmak yerine birlik olup wastelandi yeniden inşa edebileceğimiz tatlı bir fallout builder oyunu yapsalar. Bethesdanın bu niş pazarı kaçırmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

hep var ya onlar, mmo başlığında özellikle çok görüyorsun haha. homojeni bu ama mutsuzluk elementleri mutsuzluk için besleniyor forumda birkaç tane. axedice'ın durumu böyle değil yalnız. adam kritize ediyor oyunu. keşke hepsi öyle olsa.

axedice "hedef kitle böyle" deyip herkesi aptal yerine koyduğunu sanıyor her zamanki gibi, eleştirilik birşey yok yazdığında. biz yaptık eleştiriyi skill ile ilgili. vişort'la aynı dialog sistemi de zaten. sexual conquest tasosu eksik ama ona birşey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 5 yıldır taso diyorsam 10 yıldır horse armor diyen de var, demek bazı şeyler kolay unutulmuyor. (:P) hoş gerçi olaya yaklaşımları çok değişmedi benim gözlemlediğim ama "tencere dibi kara"ya çekmek istemiyorum, sadece çifte standartlar komik yani şurada herkesin oynadığı oyunları bildiğimiz için.

ha skill'leri gösterselerdi bu sefer dört seçenekli dialoga (mass effect'ten ziyade alpha protocol olmuş dialoglar lol) takılacaktı aynı arkadaşlar, yok beş seçenek olsa bu sefer yazımı beğenilmeyecekti vs. sonu olmayacak kısaca, random generator gibi fix kategoriler var çifte standart uygulanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam şimdi müşteri kitlesi bu değil mi? Söylediklerimde yanlış mıyım, nerelerde hatalıyım? Bi de onları yazsan.

Oyunu rpg olarak düşünmeyin zaten, eski bir rpg ipsini kullanan fps/builder işte. Belki bu defa ilginç bi senaryo koyarlar zengin bi hikaye olur diye umut ediyorum. En azından fallout adına hakaret gibi bi oyun çıkmasa yine yeter =(
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece senaryo da önemli değil ya. Tamam iyi senaryo isteyen olababilir, bu tarz bir rpg adı altında çıkan oyunda istenmesi normal ama güzel atmosfer, kaliteli bol craft, bol mob, bol item, bol leveling progressi oldumu da oyun kendine bağlıyor yani bu bir gerçek.

Dying lightsta da seneryo tırttı ama atmosfer ve oyun mekanikleri baya iyidi, ARK oynuyoruz mesala senaryo namına hiç bir şey yok ancak atmosferi yetiyor bir dinoyu tamelerken kendi questini yaratıyorsun sanki başına random bir sürü şey geliyor.

He tabi survival oyunları örnek verdik old school rpg klasmanına sokmadık zaten oyunu ama sandbox öğelerini kaliteli ve bol sunacaksa, nükleer saldırı ertesi çevreyi ve mobları güzel tasarlamışlarsa zaten çok iyi diyolaglar çok kaliteli senaryo olmasada kendin yaratıyorsun senaryoyu.
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

Sam said:
hoş gerçi olaya yaklaşımları çok değişmedi benim gözlemlediğim

yanlis gozlemlediginden dolayi o, oyunlari oynamayinca boyle oluyor :P

valla oynayanların koyduğu videolar gene oyun içinden. :p ama madem öyle diyorsun, kesin konuşmayayım. :)
axedice said:

Sam şimdi müşteri kitlesi bu değil mi? Söylediklerimde yanlış mıyım, nerelerde hatalıyım? Bi de onları yazsan.

Oyunu rpg olarak düşünmeyin zaten, eski bir rpg ipsini kullanan fps/builder işte. Belki bu defa ilginç bi senaryo koyarlar zengin bi hikaye olur diye umut ediyorum. En azından fallout adına hakaret gibi bi oyun çıkmasa yine yeter =(

yani müşteri kitlesi dediğin ömründe tek bir oyun alıp onu oynayan insanlar değil, burada da görüyoruz ki aynı insan değişik komplekslikte oyunları oynayıp beğenebiliyor. ha daha çok insanı hedefliyorlar basitleştirerek ki bunu yıllardır eleştirdik.

öte yandan yeni yaptıkları sistem nasıl işliyor diye görmeden kompleksliğini de yargılamak güç, zira fo1'de 200 ona 200 buna basmak da ne kadar kompleksti tartışılır. buradaki sistem belki de o kadar basit olmayacaktır, en azından onu umuyorum. bütün oyunu silip atan bir söylevde bulunmak ise hiç mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...