Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft Office 365

GERGE

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

GERGE sen excel olayını ne kadar biliyorsun? Bizim ağ üzerinde tuttuğumuz exceller var, yalnızca okuma ya da okuma + yazma izinleriyle bunları güncelleyip bilgi alışverişi yapıyor departmanlar da yok salt okunur açıldı yok öbür dosyadan veri çekemedi bilmemne tonla hata çıkıyor tabi. (ps : elimizde fii tarihinde alınan 2007 ofis lisansı var en güncel versyon değil)

Bu ofis 365 i alsak, atıyorum belli bilgisayarlar web üzerinden ilgili dosyanın yine belli sayfalarına formülsüz mormülsüz düz data girse (web üzerinden erişimde array formülleri gibi çoğu fonksyon çalışmıyor ama np), sonra bu dosyayı bilgisayarından excel programıyla açan insan ordaki dataları formüllerle bilgiye dönüştürse gibi bi fikrim var. Sıkıntı çıkar mı, hangi durumlarda conflicted copy oluşur, efenime söyleyeyim tonla farklı lisans var bunlardan hangisi bizim için en uygunudur? Mikrosofta keçi boku kadar güvenmediğim için açıp da sormak istemiyorum, zaten genelde bu tür detayları bilmeyip tek işi en pahalı lisansı satmak olan gerzekler çıkıyor telefona.

Box da yapiliyor bu dedigin her sey office'den veya OS (macOS dahil) bagimsiz olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Uzun süredir posta için Exchange Online (Plan 1) kullanıyorum. Aylık 14,50 tl. Açık ara kullandığım en iyi posta hizmeti. Fastmail, Runbox, G Suite, Zoho, Yandex, MXRoute ve Namecheap Private E-Mail denedim geçen yıllarda. Exchange Online’a yaklaşamıyorlar bile. Fastmail bir uzaktan yaklaşan, daha pahalı ama, $5. Exchange bizim parayla satılıyor.

Mobilde Nine diye bir client var, Exchange için tasarlanmış ve kullandığım onlarca posta programı arasında en iyisi. Windows ve macOS’da zaten Outlook çalışıyor, iOS’da native olarak Exchange destekliyor. Web arasüzü bile Outlook’un en iyisi kullandığım. Eklenti ve S/MIME destekliyor.

Çok cihazla kullanım IMAP’a göre üstün. Mobilde zaten kıyas bile etme.

Kişisel alan adıyla posta kullananlar var burada epey, Exchange Online (Plan 1)’e bakın. Exchange medeniyet gibi geliyor CardDAV, CalDAV, IMAP klasörleri, notlar filan her biriyle uğraştıktan sonra. Exchange sunucusu kendi evindeymiş gibi de kontrol veriyor istersen ama hiç ayarlara girmeden de kullanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Artık işim gücüm var çünkü, mission critical oldu posta, Microsoft Word zorunlu oldu. Ben de istiyorum Arch kurayım, DO’da kendi posta sunucumu kurayım eski günler gibi ama, olmuyor.

Exchange Online Fastmail’den daha uygun fiyatıyla çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet teklif toplamaya başladım şu anda, hem birleşik hem ayrı ayrı falan. Tonla gereksiz uygulama satıyorlar başta sharepoint olmak üzere. Hatta word mord de gayet gereksiz ya, freewordler herkese yetiyor bi işte makroydu formüldü işin içine girince excelin alternatifi yok hep dandini diğerleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ofise sırf Word için lisans aldık biz. Formatlama çok kasıyor öbürlerinde. 100 sayfa bir sözleşme üzerinde çalışıyoruz şimdi, sözleşmeyi başka programlar bozuk açıyor. Özellikle notlar filan birleşince LibreOffice olmuyor. Pages de olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah o da doğru ya, geçen yeğen geldi evden dropbox a attığı sunuma bakacak falan bendeki freeofficete bozuk çıktı bide düzelmiyor editlemek işkence bilmemne. Tahmin edebiliyorum wordde de benzerdir. Microsoftun becerebildiği bi iş varsa o da ofis uygulamaları. Hak ediyorlar parayı.

Bu arada kurumsal paketler için microsoft sitede TL fiyat verip distrübütöre yönlendirip ordan dolar çakıyor lel, gidin turkcellden falan alın fiyat garantisiyle. Reseller olmalarına rağmen daha ucuza geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...