Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Edge of the Mists Revealed

yazuach

Öne çıkan mesajlar

adama öm gitmesin double yapıyorum. massive diyince benim standartım 200 vs 200 civarı. o meydan savaşı için ideal bir format ama instanced, kırpılmış bir deneyimden bahsetmiyorum. warhammer gibi zone based olacak ama zonelar da öyle uçsuz bucaksız yaylalar olmayacak. choke point de olacak, flanking de olacak, hepsi olacak.

bence buradaki sorun yazılımsal çünkü hardware katlanıp duruyor. oyunun kodu 2 sene optimize ediliyor. hala server-side yeterli performansı alamayabiliyorsun. bu durumda ya oyundan kırpacaksın ya da o meydan savaşı ufalacak.

bir başka sorun da marketing. epic pvp battles, massive falan yazıp, 250v250 gibi rakamlar telaffuz etmek kolay çünkü insanlar hala sorgulamadan, gözüyle görmeden inanıyor. gözüyle görüyor bu sefer 6 ay - 1 seneye muhtemelen kovulmuş olacak bir producer şöyle yapıyoruz böyle yapıyoruz vallahi düzelecek abi diyor ona inanıyor. aradan iki sene geçiyor hakkıyla bir 100v100 atıyorsun belki, FPS drop olmayabiliyor. peki arkadaşım sen o iki senede makineyi baştan dizmedin mi ehueh. acep senin mmorpgyi next-gen yapıp sana söylemeyi mi unuttular da iki sene bir ağız tadıyla, laaag ulan demeden oynayamadın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
wvw en son duzenli bu sezon seysini yaptiklarinda girdimdi. pve de full ayarda oynarken eger wvw zergine o ayarda unutup girersem zergin buyuklugune gore lag oluyor ya da direk atiyordu. ayarlari minimuma cekince, lag/takilma felan kalmiyordu. cok anlamam bu islerden ama server tarafinda deilde sizin grafik ayarlarin yuksek olmasindan olabilir mi sikinti? denemediyseniz bi bakin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Edge of the mists daha çok test haritası görevini üstleniyor. Asıl WvW haritalarına gelecek yenilikler ilk olarak o haritada denenecek. Beğenilirse diğer WvW haritalarına eklenecek. Bunun dışında bireysel rank, para, exp, badge kasmak için en iyi harita açık ara. Ve tabi ben kendim için söyleyecek olursam solo roam için en iyi harita bana göre. Solo takılmak ve gang yapmak istediğimde direk edge of the mists giriyorum. Çok fazla tek takılan insan var ve çok dar alan olduğu için zerg tehdidi daha az.

Aynı zamanda edge of the mists dahilinde gelecek dönemde birçok pvpve eventleri eklenecek. Yani pve eventlerinin bazıları o haritada yer bulacak pvp ile birlikte yürütülecek.

Birde şu var. Edge of the mistsin yapılmasındaki temel amaçlardan biri sıra beklerken oynayacak bir haritanın olması. Şuan sıra yok haritalarda çünkü sezon 2 başlamadı. İlk sezon boyunca WvW girmek için beklediğim sırayı hiçbir zaman beklemedim ben. Yeni sezon gelince ki ödülleride gelen tepkiler üzerine değiştireceklerini söyledikleri için yine saatlerce sıra bekleyecez. Bu durumda edge of the mists yetişecek yardıma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...