Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

souldarkorn said:

Edriel said:

oyun ağır p2w ya, gerçekten en az 100 booster açıcan ya da sadece dailyler i yapıp hergün kapatıcan 4-5 ay sonra tamam f2p olarak oynanır hale getirirsin. Daimondayım 1 tane abartmıyorum 1 tane legenderysiz epicsiz oyun görmedim zaten rareler gırla, hani 5 oyundan 3nü win yapayım gold kasayım olmuyor parayla pack açmadıysan. Basic set kullanan yok. 1/3 win ratio yu yakalayabilirsen iyidir para harcamadıysan oda gene oyun başına 1 golda denk gelmiş oluyor. 100 oyunda 1 pack açıcaksam bsg blizzard.

Unranked desen onda da smurferlar var bişey farketmiyor belki onda win ratio olarak 1/2 tutturulur. Ama ağır işsiz değilseniz günde 1 booster bile açmak zor. f2p oynayarak.

Edit: he booster dediğinde 100 oyunda 5 kart yani, gerge bir ara hesap yapmıştın sen en kolay booster açılacak kart kasılacak oyun olacak falan diyordunda hesabına bakmamıştım. günde 8 saat gameplayle 1 booster (5 kart anca açılır)

Arena da 9 yaparsan 250-300 gold geliyor. 5-6 win ile paranı çıkarıyorsun. 150 gold falan geliyor. Arena da p2w yok. Çoğu insan arenadan wipe gelene kadar 2-3k gold yaptı. Ve sürekli booster pack geliyor para yanında.

Ha sen her arenaya girdiğinde 1-3 , 0-3 , 2-3 falan yapıyorsan zaten daily yap 3-4 günde bir arena parası gold kas. Oyun bundan ibaret olur senin için.

Oyunda p2w kısmı var ama Blizz o kadar abartmamış. Arena da 6-9 arası maç kazanırsan zaten ya verdiğin 150 gold geri geliyor yada fazlası. Yanında sürekli 1 booster pack.

Sallarken destekli salla.

Allah aşkına nasıl okuyorsun ve yazıyorsun. Salladığım kısmı açıklarmısın bana ? Ve son arena değişikliklerini okudun mu ? Gold u iyice kıstılar 6-7 winin varsa 2. Pack çıkabiliyor 9 winiin varsa garanti 2. Boosterı alıyorsun. Ve arenada çok dengesiz kartlar pickleyebiliyorsun. Toplam 5 kere arena yaptım (keyi wipetan 4-5 gün önce buldum) 2 tanesini 5+ winle bitirdim 3 tanesini 2-3-4 hani bir istikrar yok orda da tamam illa kötü de denk gelir iyide zamanla oyunu iyice kavrayıp winlerinide artırırsın ancak arenadan gelen goldda kısıldığından sürekli arenadan bir cycle a bağlıyamıyorsun. Anca arada arena satın alıcan ordan gelen gold ile devam edicen. Tamamen f2p oynuyorsan çok fazla zaman gerektiriyor hertürlü, ki yukarda arena dışında anlattığım kısımada kimse yalan diyemez heralde.

@gerge nasıl 33 oyuna pack açıp dailyi çıkarınca 21 oyuna düşüyor ? 33 win gerekiyor ve adamların deckler iyi olduğundan baya baya oyun oynamanmgerekiyor. 5dk filanda sürmüyor yani benim oynadığım oyunlar çoğu 8-10dk arası. Dün 2 oyun kart bitirirek bitti gene yani
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

key giveaway var mı arkadaşlar bir çıkmadı şu key ya... bir de maillere mi bakmak lazım yoksa battle net hesabına mı key var mı diye...

Buara galiba blizzard vermiyor fan sitelerine falan toptan key hiç giveaway e denk gelmedim ama yakında başlar kesin
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Mountain giant harika ya belli bir dmg den sonra 1 manaya 8/8 açıyorsun =D

Molten Giant o:D Mountain Giant iyi değil.

İşten ötürü 4 gündür oynayamıyorum. Nası canım çekiyo var ya. Acaba mobil uygulama şeysini ne zaman çıkartacak blizz..
Sosyal ağlarda paylaş

evet yeni hile olarak Warrior'ları görüyorum...

bütün o weaponlar ve üstüne battle rage ve commanding shout'a gelen buff'lar baya ciddi güçlendirmiş.
battle rage komik hatta yani. 3 manaya fix 4 kart çekiyorsun.

hayır bi de diğer classler rakibe çözüm üretmek için mana harcıyor. warrior öyle değil, bi arcanite reaper koyduysa önceki tur, bu tur manasını tamamen kart çekmeye harcayabiliyor. o yüzden de inanılmaz oluyor.

patch çıktığında yazdığım şey AYNEN geçerli ya AYNEN. şaka gibi. inanılmaz bir kart olmuş gerçekten.

Battle Rage costs 3 (up from 2), and also counts damaged heroes. - öeh 2 kart garanti gibi, üstüne 2 tane daha damaged olsa, 3 manaya 4 kart baya müthiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Edriel said:

@gerge nasıl 33 oyuna pack açıp dailyi çıkarınca 21 oyuna düşüyor ? 33 win gerekiyor ve adamların deckler iyi olduğundan baya baya oyun oynamanmgerekiyor. 5dk filanda sürmüyor yani benim oynadığım oyunlar çoğu 8-10dk arası. Dün 2 oyun kart bitirirek bitti gene yani

Booster = 100g
Daily = 40g
Booster - Daily = 60g
3 Wins = 10g
Daily Booster = 60/10 = 6
Total Daily Wins Required = 6*3 = 18

Hakliymissin abi, 21 oyuna dusmuyor. 18 oyuna dusuyor. Normal bir rakam bence. Normalde o booster parayla alinmali zaten, CCG'nin olayi bu. Gerci burada az kart oldugu icin bu sekilde de iki-uc gunde bir arena+booster yapilabilir. Ama basta para harcayan insanlari yenemezsiniz tabii actiginiz 5-10 booster ile, ne bekliyordunuz ki?

CCG yani bu, olay bu. Yanlis yerden bakiyorsun sen. F2P degil bu oyun, oyle de oynaniyor ama, no-lifer modunde grind yapinca beceriyorsun. Ben gunde yarim saat belki oynarim, ayda bir de 7-pack filan alirim. Gelen gold'lari da Arena'ya veriyorum zaten. Bu oyun boyle oynanmali. CCG baska turlu ilk kez Scrolls'da oldu, para harcamadan. Gidin onu oynayin yani para vermek istemiyorsaniz.

Yeni cikacak olan, Kickstarter'de 2.2m$ toplamis Hex'de neredeyse hic kart vermiyorlar, her sey parayla. Draft'a giris bile MtG'de oldugu gibi parayla mesela. CCG'ler arasinda Hearthstone cooook ucuz ve kolay, sirf o nedenle MtG'ye para harcarken zaten bunu da oynamaya karar verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

benim vurguladığım win, oyun değil. Decki iyi adam çok var ve smurfluyor unranked ı %50 win rationun üstüne çıkamıyorsun buda 36 oyun yapıyor her oyun ortalama 8-10 dk sürüyor günde 1 bosster işte daily yardımıyla açtın gerisini kasamazsın ööh getirtir. 33 win için ortalama 66 oyun atman lazım = 660 dk hadi 600dk de 10 saat yapıyor.

Sen hex ve mtg ile karşılaştırmışsında ben mtg yi o yüzden de tercih etmedim yani ben kart oyunu nu parayla şans üzerine açılan boosterları açarak oynamak zorunda hissetmiyorum kendimi. Örnek olarak bende duels of championsu verebilirim. Achivementlardan gelen gold olsun levelingten gelen hem gold hem real money currency olsun sana süper bir currency sağlıyor. Harcadığın zamana orantılı olarak oyun sana çok güzel reward veriyor.

Edit: yani tamam adamlar tabiki para kazanıcak ve çok fazla insanda real moneyle kart alır, ama atıyorum 2-3 hafta hardcore ve çok zaman harcayarak oynarım diyordum biraz deck oturursada eksikleri tamamlamak için abanırım belki boostera parayla. ama harcadığın zamanın karşılığını vermiyor. Casual olarak oynarsan veriyor ama günde 1 bosster ya da arena işte.
Bunda öyle değil daily yap sonra ya arena için ya 1 booster için maç yap 3 winde 10 gold al. Hani teşfikte etmiyor 3-4 saat harcıyıp 5 kart açıyorsun çoğu zamanda işine yarar birşey çıkmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun geneli zevkli ama, yani oyunu kötülemiyorum da rewarding kısmına takıldım çok. mm:duels of championsla kıyaslayınca.

aha achivementlardan da gold geliyormuş bak bunu beğendim

http://i40.tinypic.com/fw55yo.jpg

birde ek olarak şuna bir göz atın arenalarda sıkıntı varmış bu ara

http://www.hearthpwn.com/news/162-the-gold-thief-arena-bug-weekly-news-recap
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Bu warrior cok dengesiz. 5 hp ile 25 hpli paladini yendim tek elde. Warriora kesinlikle nerf gelmedi. Execute cok sacma, sadece 1 mana. Bir de acaba oyun tam anlamiyla ciktiginda monk ya da DK gibi bir sinif da olacak mi?

execute hadi ok anladık çünkü başka gerçek anlamda 0 removal'ı var ve damaged olması lazım minion'ın, 2 kart falan harcatıyor damaged olması gerekliliği. ama en saçması battle rage. olacak iş değil o kart.
Sosyal ağlarda paylaş

senin anlamaya niyetin yok ama yine de uğraşayım.

karşılaştırdığın şeylerin bi kere hiç mi hiç alakası yok. warrior da 30 hp'nin üzerine adam gibi çıkabilen tek class. o 1-1 vurmak güzel ama sadece 1 vuruyorsun ve 2 manaya. class zaten onun üstüne kurulu, o 1 vurmak olmasa mage çöp ötesi olur. board control'e yetişemez. warrior da bunun yanında bol bol armor alabiliyor ve yerde sadece 2 vuran bir minion varsa hiçbir şey olmuyor warrior'a mesela, sonsuza kadar takılır kafası rahat...

şimdi hero power'ı çözdüğümüze göre asıl soruna gelelim. kart çekmek her türlü kart oyununda 1 numaralı güçtür. senin rakipten fazla kartın varsa her şekilde avantajın vardır, board rezalet durumda değilse tabii.
gidip warrior gibi ofansif bir deck'e 3 manaya 5 kart çekme opsiyonunu sununca tam gazı bittiği anda 5 kart çekip yeniden hortluyor. ve buna karşı durabilecek hiçbir deck yok, çünkü böyle bir kart çekme gücüne sahip hiçbir deck yok. hele mage, zavallım napsın 3 manaya 2 kart çekiyor, rakip 5 kart çekiyor. GG, WP çekip çıkmak gerekiyor oyundan.

sadece kendi damaged hero'su ve minion'ları olmalı ve 2 mana olmalı. başka türlü olmaz.
benim yerde 3 minion varken adam 3 manaya 6 kart çekip elini 2'den 7'ye çıkardı ve board'u temizleyip ertesi turn 3 tane minion indi, sildi süpürdü. böyle bir güç olmamalı hiçbir deckte.
hayır board'da damaged minion bırakmama ihtimalim yok, benim elimde olan bir şey değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...