Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

moda girme olayını gerçekten kabul ediyorum, ama şöyle bir durum var

mortal emp. ile baya zorlayıcı oldu oyun, ilk defa "ya falanca işi yaparak str. hata yapmışım" diye geçmişi yargılamaya gittim. laf olsun diye değil, öyle bir hata yapınca en az 15-20 turluk sıkıntı yaratıyor, eski durumuna gelmen için 10-15 tur harcaman gerekiyor ve bu süre zarfında rakiplerinde boş durmuyor ve böyle durumlara çok düşüyorsun. üstelik ai tek şehir 4 ordu gibi hileli işler yerine, str. derinliği olan büyük imp. kurabiliyor - benim gözlemim, senin 1 ordu bakabileceğin durumda yapay zeka 2 veya 2,5 ordu yapabiliyor-

gerçek dünyada, oyun haritalarının görece küçük ve şehir azlığı yüzünden böyle bir duruma düşemiyorsun

mesela makedon oynayalım, ne gibi str. hata yapabilirsin ki? yapmak istesen bile oyun izin vermiyor zaten yapsan bile mesela, yunan birliğini sağladın, nereye genişliyeceksin? ya italya, ya anadolu, ya mısır, ya kuzey, en gereksiz iş 1 kuzey 2 mısır olur ama bu durumda bile oyunun sana çıkartacağı zorluk 5-10 turu geçmez...

bu yüzden warhammer tadını aldıktan sonra eski oyunlar yavan geliyor, geçen tw:s2 fos oynayayım dedim, aman olmaz olsun, ıncık cıncıkla uğraş ki zaten güdük bir sistem, yetmiyor adam her tur 1 gemi ile saldırıyor, savaşsan en az 15dk boşa zaman, oto yapsan gemiler olmadık hasar alıyor dünya tamir masrafı, saldırmasan hepten zarar...

yani demek istediğim,

yeni tarihi oyunun mortal emp. haritasından bile büyük ve derinlikli olması ve tw:w oyunları gibi rafine şehir, devlet ve ordu kontrolü sunması gerektiğini düşünüyorum ki
Sosyal ağlarda paylaş

bazı açılardan gelişme olabilir tabii ama ben şahsen rts'de "hero" konseptini hiç sevmiyorum mesela, kingdoms'da ilk çıktığında orada da tiksinmiştim aura, cd'li ability basan rişar ve selo vardı. bu warhammer'da hepten zaten larger than life hero vs dolu, koei tecmo musou oyunları gibi tek dalıyorlar ordulara filan, strateji oyunu oynadığım hissi hepten gidiyor.

warhammer'a uygun ama benim total war'da ne aradığım, ne de istediğim birşey mesela bu bile tek başına. bu tabii gameplay'le alakalı bir örnek sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

2. veya 3. yy bayık değil mi?

https://i.pinimg.com/736x/a9/16/1f/a9161fa9a71fa0bdc03a1084c422fd50--rome-third.jpg

şöyle bir haritada ne yapacaksın ki?

romanın güzel yanı, germen-kelt, roma, yunan ve makedon savaş tarzını oynayabiliyor olmamız, ki bence bu savaş tarihinin altın çağı...

medieval bu çeşitliği vermiyor ama bir şekilde havaya sokuyor seni ama bu geçiş zamanları ciddi bayık zamanlar
Sosyal ağlarda paylaş

"Daha önce ÜÇ OLMAYACAK demiştik ama bunun yanlış olduğunu zamanla anladık artık aynı fikirde değiliz" gibi bir cümle var son postta.
Warhammer'ı üçleyip M3'ü yapıştıracaklar artık orası net.
2018 ya da early 2019 WH3 gelmiş olur. Akabinde late 2020 M3 gelir.
O zamana kadar da o kitleyi canlı tutma adına Sagas yürüyecek işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk saga oyunu punic war veya irlanda ile alakali birsey olacak deniyor.

roportajda verdikleri "crow" ipucuna giden bikac sey var.

sonrasinda da yeni tarihi oyun gelcek iste, onceden yapmadigimiz tamamen yeni bir donemde gececek dedikleri. cin olur, ww1 olur falan artik ne cikarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

2. veya 3. yy bayık değil mi?

https://i.pinimg.com/736x/a9/16/1f/a9161fa9a71fa0bdc03a1084c422fd50--rome-third.jpg

şöyle bir haritada ne yapacaksın ki?

romanın güzel yanı, germen-kelt, roma, yunan ve makedon savaş tarzını oynayabiliyor olmamız, ki bence bu savaş tarihinin altın çağı...

medieval bu çeşitliği vermiyor ama bir şekilde havaya sokuyor seni ama bu geçiş zamanları ciddi bayık zamanlar

Barbarian invasion ve Attila baya zorlayıcı oyunlardı ne yapacaksın diyerek kestirip atmak saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

iyiydi ama güdük kalıyordu, tw:A doğu roma oyunum en iyi deneyimlerden biridir diyebilirim ama işte tek başına ne kadar yeterli olur, tek sefer oynarsın biter, nitekim öyle oldu, dahada oynamam

ama warhammer öyle değil, 3-4 kere aynı fraksiyon ile oynayabiliyorum ki bu dinamik, tw serisi için yeni bir özellik
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...